Mobilna aplikacja może opanować biurowy chaos? ABC office managera

/ tenderhut.pl, mat. pras.

  

Nawet niewielkie biuro do sprawnego funkcjonowania potrzebuje osoby, która będzie nim zarządzać. Taką funkcję spełnia office manager – dzięki niemu pracownicy mogą wykonywać swoje zadania bez przeszkód. Poczynając od zapewnienia materiałów biurowych czy zarządzania systemem rezerwacji sal konferencyjnych po wprowadzenie nowego pracownika – to codziennie zadania, z jakimi mierzy się kierownik biura. Jak się w tym nie pogubić? Jakie nowoczesne rozwiązania mogą pomóc w jego codziennej pracy?

Dobry manager ma rozwiązanie problemu zanim ten się zmaterializuje. Osoba pełniąca tę funkcję sprawdza się przy codziennych trudnościach, które zdarzają się w przedsiębiorstwie. Brak wody, zepsuta drukarka, czy awaria w toalecie – to tylko część zadań, których niewykonanie dezorganizowałyby pracę biura.

- Office manager to osoba od zadań specjalnych. Jest odpowiedzialna za sprawne funkcjonowanie całego biura, jego stan i narzędzia pracy. Aby usprawnić pracę na tym stanowisku opracowaliśmy mobilną aplikację Zonifero, która jest odpowiedzią na realne potrzeby kierownika biura. Przykładem może być sytuacja, kiedy awarii ulega drukarka sieciowa, z której korzysta całe piętro w biurowcu. Zamiast ściągać office managera, opisywać mu sytuację i tłumaczyć problem, pracownik po prostu robi zdjęcie komunikatu z drukarki i przesyła je za pomocą Zonifero. Odbiorca komunikatu od razu wie, o którą drukarkę chodzi i gdzie ona stoi. To żywy przykład na to, jak aplikacja ułatwiła pracę office managerowi, a więc i całej firmie. Kolejnym przykładem zadania, z jakim mierzy się każdy kierownik biura jest wprowadzenie nowego pracownika. Trzeba dla niego znaleźć miejsce w przestrzeni biurowej, wyposażyć go we wszelkie narzędzia pracy, a potem zapoznać go z zasadami funkcjonowania w firmie. Tu także sprawdza się Zonifero – informacja o nowej osobie w zespole przesyłana jest za pomocą aplikacji. Już po kilku sekundach wszyscy w firmie wiedzą, że pojawił się nowy pracownik, widzą też dokładnie, w którym pokoju i przy którym biurku pracuje. A sam pracownik pobiera sobie aplikację na telefon i już wie, gdzie znajdzie najważniejsze punkty w biurze, sam dotrze do kuchni, łazienki i gabinetu szefa. A wchodząc do nowego pokoju po spojrzeniu w aplikację będzie wiedział, jak mają na imię koledzy siedzący przy biurkach  - mówi Robert Strzelecki, wiceprezes firmy TenderHut.

Jeszcze więcej pracy office manager ma przy zmianach w strukturze firmy, np. przy rozszerzeniu działów. Spoczywa wtedy na nim niemała odpowiedzialność, bo to cała operacja logistyczna, którą trzeba zaplanować i przeprowadzić, i to tak, aby praca w firmie nie została zaburzona.

- Office manager to biurowy logistyk całej firmy i właśnie ze względu na znaczącą rolę, jaką odgrywa w przedsiębiorstwie warto wspomagać jego pracę na wszelkie sposoby. Organizacja powierzchni firmy ma tu ogromne znaczenie i powinna wspierać pracę managera biura. W ostatnich latach mamy do czynienia ze szczególnie intensywnym rozwojem rynku mobilnych rozwiązań, które pozwalają na szybkie przearanżowanie wnętrz i sprawne zarządzanie biurem. Wśród nich wymienić można chociażby nowoczesne systemy ścian przesuwnych umożliwiających zrobienie z jednego dużego pomieszczenia dwóch mniejszych, w których mogą odbyć się kameralne spotkania. Dla office managerów to duże ułatwienie, bo oszczędza problemów organizacyjnych, a przy okazji generuje oszczędności - mówi Paweł Gossa, prezes firmy INVESTCOVER, która zajmuje się zarządzaniem projektami budowlanymi oraz nadzorem inwestycji związanych m.in. z budową i modernizacją przestrzeni biurowych.

Jak zapanować nad przedsiębiorstwem, kiedy obowiązki i sprawy do załatwienia mnożą się każdego dnia? Pomoc może przyjść właśnie w postaci aplikacji na smartfonie. Twórca aplikacji Zonifero podkreśla, że dzięki nowoczesnym technologiom zgłaszanie usterek, czy jakichkolwiek innych problemów biurowych stanie się dziecinnie proste i nie trzeba będzie wędrować osobiście do osoby odpowiedzialnej za funkcjonowanie firmy. Sama aplikacja może spełniać wiele funkcji poprawiających organizację firmy – łącząc w sobie kilka systemów jest biurowym organizerem. Wystarczy jeden rzut oka na telefon by wiedzieć, czy potrzebna nam osoba jest dziś w biurze, jaka sala jest wolna i czy można zorganizować w niej spotkanie. Moduł do rezerwacji sal konferencyjnych zintegrowany z wyświetlaczami przed salami usprawnia pracę nie tyko office managerowi, ale również pozostałym pracownikom.

Nie da się ukryć, że nowe technologie stanowią coraz większe wsparcie nawet w codziennej pracy. Nowoczesne biuro, które można przearanżować, a wraz za zmianą przekazać błyskawicznie informacje na ten temat przy pomocy aplikacji to ułatwienie, które niedługo będzie standardem w każdym biurze. Czas pokaże, jak rozwiązania z zakresu Digital Office Management przyjmą się na naszym rynku.

tenderhut.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, tenderhut.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Padwie zostanie poświęcona Kaplica Polska

/ Basilica of Saint Anthony of Padua [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Po trwających 13 lat pracach konserwatorskich, w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, w Papieskiej Bazylice św. Antoniego w Padwie odbędzie się w poniedziałek uroczystość poświęcenia Kaplicy Polskiej.

Przewodniczący komitetu okolicznościowego ds. obchodów 800-lecia Uniwersytetu w Padwie prof. Mirosław Lenart podkreślił, że to włoskie miasto od stuleci jest związane z Polską i Polakami.

Zwrócił też uwagę na fakt wielowiekowych związków uczelni w Padwie z Polską i przedstawicielami jej elit. Już w XIII w. działający w murach Padwy uniwersytet stał się celem podróży edukacyjnych Polaków, którzy tworzyli w tym ośrodku akademickim drugą co do liczebności nację. Pod koniec XVI w. zawiązali oni stowarzyszenie pod nazwą Natio Regni Poloniae et Magni Ducatus Lithuaniae.

Na początku XVII w. w bazylice św. Antoniego stowarzyszenie otrzymało ołtarz i kryptę. W Padwie literaturę studiował Jan Kochanowski (został nawet mianowany na konsyliarza). Słuchaczami byli też Mikołaj Kopernik i Jan Zamoyski. Po rozbiorach Polski umieszczone w różnych częściach bazyliki pamiątki polskiej obecności stanowiły wspomnienie potęgi dawnej Rzeczypospolitej.

Odnowiona Kaplica Polska, której uroczyste poświęcenie odbędzie się w poniedziałek, od momentu powstania była miejscem kultu Polski dla przebywających na emigracji Polaków i przejawem wiary w odzyskanie przez nią niepodległości.

"Dawna kaplica św. Bartłomieja, znajdująca się w ambicie bazyliki św. Antoniego w Padwie, została zamieniona na kaplicę narodową w czasie renowacji wnętrza świątyni prowadzonej w końcu XIX w. To w niej znajdował się najstarszy polski pomnik nagrobny wystawiony Erazmowi Kretkowskiemu. Umieszczona w nim tablica z epigramem Jana Kochanowskiego stanowi po dziś dzień wyjątkowo cenne polonicum w tej części Europy"

- podkreślił profesor.

Jak dodał, urządzenie Kaplicy Polskiej stało się możliwe dzięki staraniom penitencjariusza polskiego o. Jana Warchała oraz architekta Camilla Boito, syna hrabiny Józefiny Radolińskiej. "Autorem dekoracji ściennych wykonanych w 1899 r. jest Tadeusz Popiel. Założenie ikonograficzne malowideł ma charakter patriotyczny i jest ściśle związane z historią i tradycją religijną narodu. Dla Polaków odwiedzających kaplicę, zwłaszcza w początkach XX w., znajdujące się w jej wnętrzu freski były zapisem przywiązania podzielonych zaborami rodaków do własnej tożsamości oraz wyrazem pragnień o przywróceniu Polski na mapę Europy" - wyjaśnił prof. Lenart.

Cała kaplica poświęcona została św. Stanisławowi. Jemu też, oprócz ołtarza, zadedykowano dwa największe malowidła przedstawiające sceny z życia świętego i nawiązujące do oczekiwanego odrodzenia państwa polskiego: po lewej stronie od ołtarza – wskrzeszenie rycerza Piotrowina oraz po prawej – cudowne zrośnięcie się członków świętego. W górnej strefie umieszczone zostały dwa wizerunki Matki Bożej nawiązujące do otaczanych kultem obrazów w Częstochowie i Wilnie. Na sklepieniu wyobrażającym niebo widnieją herby miast i regionów Polski. Program ikonograficzny uzupełniała krata, w której ornamentykę wpisano akty strzeliste zawierające aluzje do walki o niepodległość.

"Przywrócenie Polski na mapę Europy w roku 1918 nie osłabiło zainteresowania tym miejscem, o czym świadczy tablica poświęcona bohaterskiemu księdzu Ignacemu Skorupce, który zginął męczeńską śmiercią podczas bitwy warszawskiej, oraz papieżowi Piusowi XI, który jako pierwszy nuncjusz odrodzonej Polski nie opuścił swojej rezydencji, kiedy Polacy stawiali opór armii bolszewickiej. W końcu tablicę swoją ufundowali wewnątrz kaplicy także żołnierze II Korpusu Wojsk Polskich, wyrażając nadzieję na powrót do ojczyzny pozostającej po II wojnie światowej pod wpływem reżimu sowieckiego"

- podkreśla prof. Lenart.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl