I znowu fejkiem w ministra

„Gazeta Wyborcza” po raz kolejny wyciąga niczym królika z kapelusza tekst o domniemanych pracach nad ustawami w resorcie środowiska. Jak piszą redaktorzy z Czerskiej, minister Szyszko tworzy własną policję, aby strzelać do ekologów oraz nachodzić Polaków w nocy i nad ranem. Takich artykułów było już na pęczki i należy sobie postawić pytanie: dlaczego lewica tak się boi ministra Szyszki?

To proste. W ciągu ostatnich dwóch lat prawica wypchnęła lewicę z jej ekologicznych pozycji. Powstanie agencji, która skutecznie kontrolowałaby przestrzeganie przez przedsiębiorstwa prawa ochrony środowiska, odebrałoby kolejną przestrzeń dla działalności organizacji ekologicznych. Prawdziwą panikę na lewicy wzbudziło złożenie przez Prawo i Sprawiedliwość projektu Ustawy o ochronie zwierząt, który rozwiązuje wiele problemów związanych z dobrostanem zwierząt. Okazuje się, że prawica nie tylko nie ma strasznej twarzy, ale jest też wrażliwa na los „braci mniejszych”. W ten sposób zabiera lewicy jej zabawki. Lewicowcy nie mogą sobie na to pozwolić i robią wszystko, by zatrzymać dobrą zmianę również w tej materii. Na tej wojnie każdy chwyt jest dozwolony. Nawet kłamstwo.
 

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Eksperci Balcerowicza nie chodzą na zakupy

„Oto skutki zakazu handlu w niedzielę – drożyzna na stacjach benzynowych!” – grzmi serwis internetowy „Super Expressu”. Na dowód podaje wykaz cen wybranych produktów w sklepach i na stacjach. Marek Tatała z Forum Obywatelskiego Rozwoju, fundacji założonej przez Leszka Balcerowicza, komentuje: „To doskonale pokazuje, że zakaz nie tylko ogranicza prawo obywateli do samodzielnego decydowania o własnym czasie wolnym, ale też naraża ich na dodatkowe koszty”. Cóż, odkąd pamiętam, ceny na stacjach były wyższe.

Za to takiej fali promocji i obniżek, jaka pojawiła po wprowadzeniu zakazu handlu, sobie nie przypominam. Duża sieć marketów ogłasza wielkie sobotnie przeceny. Obniżki w innych dyskontach są tak powszechne, że Polska Izba Handlu nazywa je wręcz „agresywnymi”. Jeden z przewoźników kolejowych w niehandlowe niedziele zapewnia bezpłatną podróż rodzicom z dziećmi do lat 16. Można by tak długo wymieniać. Jak można w takiej sytuacji mówić, że zakaz handlu w niedzielę naraża obywateli na koszty? Czyżby eksperci FOR-u nie chodzili na zakupy i realia ekonomiczne znali jedynie z opowieści?

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl