Powietrzna cysterna od Boeinga zaprezentowana

/ Boeing Defense

  

Koncern Boeing zaprezentował w ubiegłym tygodniu bezzałogową powietrzną cysternę (Carrier-Based Aerial-Refueling System/CBARS) MQ-25, która ma służyć do prowadzenia operacji tankowania w powietrzu.

MQ-25 może zostać zintegrowany z systemem katapult oraz aerofiniszerami, jakie są montowane m.in. na lotniskowcach US Navy. Obecnie natomiast bezzałogowa cysterna przechodzi próby naziemne, związane z pracą silnika. W kolejnym etapie odbędą się próby na pokładzie lotniskowca, które rozpoczną się są na początku 2018 r.

MQ-25 jest proponowany Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych w ramach programu "bezzałogowego tankowca bazowania pokładowego" m.in. dla myśliwców Boeing F/A-18 Super Hornet, Boeing EA-18G Growler, oraz Lockheed Martin F-35C. Bezzałogowiec Boeinga umożliwiłby znaczne rozszerzenie zasięgu operowania tych samolotów. US Navy wymaga aby nowa jednostka mogła przetransportować ponad 6800 litrów paliwa na dystansie 500 mil morskich.

Termin składana ofert mija 3 stycznia 2018 r. Początkowo przewidziany jest zakup czterech CBARS, po której zapadnie decyzja o nabyciu kolejnych 72 bezzałogowych cystern powietrznych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Boeing

Tagi

Wczytuję komentarze...

Licytacja bombek na leczenie 3-letniego Pawełka

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/geralt/CC0

  

Prawie 16 tys. zł zebrano podczas licytacji bombek wykonanych przez znanych radomian podczas dorocznej akcji charytatywnej "Przyjaciele dzieciom". Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację 3-latka chorego na padaczkę lekooporną i porażenie czterokończynowe.

Jak poinformował dzisiaj radomski magistrat, podczas licytacji bombek najwyższe ceny - 1200 zł - uzyskały ozdoby świąteczne wykonane przez prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego i jego żonę oraz przez radomską Caritas. Za 1100 zł wylicytowano natomiast bombkę, którą pomalowali rodzice 3-letniego Pawełka, zbierający fundusze na rehabilitację i l leczenie dziecka.

Charytatywna akcja "Malowanie bombek - Przyjaciele dzieciom" odbyła się po raz dwunasty. Organizatorzy zaprosili do wspólnego malowania świątecznych ozdób znane osoby publiczne z Radomia. Bombki malowali samorządowcy, politycy, artyści, duchowni, przedsiębiorcy, dziennikarze oraz przedstawiciele radomskich stowarzyszeń i instytucji.

Dochód ze sprzedaży bombek jest co roku przeznaczany na leczenie chorego dziecka, wskazanego przez Caritas Diecezji Radomskiej. Tym razem pieniądze trafią do chorego na padaczkę lekooporną i czterokończynowe porażenie mózgowe trzyletniego Pawełka Krajewskiego.

"W trakcie naszej trzyletniej pracy z Pawełkiem i rehabilitacji odkryliśmy, że Paweł bardzo dużo rozumie i pragnie się z nami komunikować. Niestety, jest uwięziony we własnym ciele"

- powiedziała matka chłopca.

Dlatego - jak zaznaczyła - pieniądze uzyskane z licytacji umożliwią rodzicom dziecka zakup specjalistycznego sprzętu, który pomoże im w komunikacji z synem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl