Kolejne zamówienie na JLTV

/ flickr.com

  

Pentagon zlecił w ubiegłym tygodniu firmie Oshkosh Defense modyfikację kontraktu na dostawę 258 lekkich pojazdów taktycznych (Joint Light Tactical Vehicle, JLTV) do wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych (US Army).

Amerykański Departament Obrony poinformował, że koszt realizacji kontraktu ma wynieść ponad 100.1 mln dolarów. Prace będą realizowane w zakładach Oshkosh, leżących w stanie Wisconsin — a zakończą się do maja 2019 r. 

Jest to już kolejna dodatkowe zamówienie jakie otrzymało Oshkosh Defense od Pentagonu. W listopadzie zlecono dostawę części oraz akcesoriów do pojazdów JLTV, które trafić mają do Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych za łączną kwotę 71.1 mln dolarów. Natomiast we wrześniu rozszerzono kontrakt na dostawę pojazdów JLTV do US. Army na sumę 466.8 mln dolarów.

Firma Oshkosh Defense otrzymała w 2015 r. kontrakt od Pentagonu na dostawę 16 tys. pojazdów JLTV, które trafić mają do m.in. Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (US.Marine Corps), US Navy, US. Army oraz Dowództwa Operacji Specjalnych (US. Special Operations Command). Zastąpić mają one używane przez te rodzaje sił zbrojnych wielozadaniowe pojazdy kołowe o wysokiej mobilności HMMWV.

JLTV wyposażone są w zdalnie sterowaną wieżyczkę, na której można zamontować działko bądź wyrzutnię rakiet. Do nawigacji wykorzystuje system GPS, zaś do komunikacji — pasma HF, VHF, UHF, SATCOM. Pojazd ma również dostęp do systemu świadomości sytuacyjnej. Zasięg wynosi ponad 640 km. Maksymalna prędkość na drodze wynosi 120 km/h. Waży w zależności od wyposażenia od 1.6 do 2.3 ton, przez co możliwe jest przetransportowanie tych pojazdów przy pomocy śmigłowców CH-47 i CH-53 oraz samolotów transportowych C-130. Sposób wykonania pojazdu przyczynił się do zwiększania odporności na miny oraz ataki z zasadzki (Mine Resistant Ambush Protected - MRAP). Co więcej, JLTV posiadają elektronikę, która uniemożliwia odpalanie improwizowanych ładunków wybuchowych (IED).

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zabił bestialsko partnerkę oraz swojego rocznego synka. Rusza proces 35-latka

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/PublicDomainPictures

  

Proces 35-latka, który został oskarżony o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem byłej partnerki i ich 14-miesięcznego dziecka rozpocznie się we wtorek Sądzie Okręgowym w Radomiu. Mężczyźnie grozi dożywotnie więzienie.

Maciej S. został oskarżony o to, że w maju 2017 roku, działając z zamiarem bezpośrednim i ze szczególnym okrucieństwem, zadał kobiecie i dziecku wiele ciosów nożem, czym doprowadził do ich śmierci. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotnie więzienie.

W maju 2017 r. w jednym z mieszkań na osiedlu Gołębiów w Radomiu znaleziono ciała 30-latki i jej 14-miesięcznego dziecka. Sekcje zwłok wykazały liczne rany kłute. Obrażenia te spowodowały u obydwu ofiar masywny krwotok i w konsekwencji zgon.

Zatrzymany przez policję Maciej S. przyznał się do winy. Jak wynikało z jego wyjaśnień, między nim a byłą partnerką doszło do sprzeczki dotyczącej ojcostwa dziecka. W toku śledztwa ustalono, że chłopiec był jego biologicznym synem.

Biegli psychiatrzy stwierdzili, że w chwili popełnienia czynu mężczyzna był w pełni poczytalny.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl