Kolejne zamówienie na JLTV

/ flickr.com

Pentagon zlecił w ubiegłym tygodniu firmie Oshkosh Defense modyfikację kontraktu na dostawę 258 lekkich pojazdów taktycznych (Joint Light Tactical Vehicle, JLTV) do wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych (US Army).

Amerykański Departament Obrony poinformował, że koszt realizacji kontraktu ma wynieść ponad 100.1 mln dolarów. Prace będą realizowane w zakładach Oshkosh, leżących w stanie Wisconsin — a zakończą się do maja 2019 r. 

Jest to już kolejna dodatkowe zamówienie jakie otrzymało Oshkosh Defense od Pentagonu. W listopadzie zlecono dostawę części oraz akcesoriów do pojazdów JLTV, które trafić mają do Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych za łączną kwotę 71.1 mln dolarów. Natomiast we wrześniu rozszerzono kontrakt na dostawę pojazdów JLTV do US. Army na sumę 466.8 mln dolarów.

Firma Oshkosh Defense otrzymała w 2015 r. kontrakt od Pentagonu na dostawę 16 tys. pojazdów JLTV, które trafić mają do m.in. Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (US.Marine Corps), US Navy, US. Army oraz Dowództwa Operacji Specjalnych (US. Special Operations Command). Zastąpić mają one używane przez te rodzaje sił zbrojnych wielozadaniowe pojazdy kołowe o wysokiej mobilności HMMWV.

JLTV wyposażone są w zdalnie sterowaną wieżyczkę, na której można zamontować działko bądź wyrzutnię rakiet. Do nawigacji wykorzystuje system GPS, zaś do komunikacji — pasma HF, VHF, UHF, SATCOM. Pojazd ma również dostęp do systemu świadomości sytuacyjnej. Zasięg wynosi ponad 640 km. Maksymalna prędkość na drodze wynosi 120 km/h. Waży w zależności od wyposażenia od 1.6 do 2.3 ton, przez co możliwe jest przetransportowanie tych pojazdów przy pomocy śmigłowców CH-47 i CH-53 oraz samolotów transportowych C-130. Sposób wykonania pojazdu przyczynił się do zwiększania odporności na miny oraz ataki z zasadzki (Mine Resistant Ambush Protected - MRAP). Co więcej, JLTV posiadają elektronikę, która uniemożliwia odpalanie improwizowanych ładunków wybuchowych (IED).

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Konstytucja Biznesu z podpisem prezydenta

/ prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda podpisał pakiet pięciu ustaw składających się na Konstytucję Biznesu - poinformowała jego kancelaria. Konstytucja przewiduje m.in. wprowadzenie ulgi na start dla początkujących przedsiębiorców, działalności nierejestrowej czy powołanie Rzecznika MŚP.

Najważniejszą ustawą z pakietu Konstytucji Biznesu jest Prawo przedsiębiorców. Ma ono wprowadzić zasady: co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone; domniemania uczciwości przedsiębiorcy i rozstrzygania wątpliwości faktycznych na jego korzyść. Wprowadza też instytucję działalności nierejestrowej czy ulgę na start dla początkujących przedsiębiorców.

Konstytucja Biznesu to pakiet pięciu ustaw dot. zmian w prawie gospodarczym: Prawa przedsiębiorców; ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców; ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy; ustawy o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium RP; ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej.

Większość przepisów Konstytucji Biznesu wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl