Korea Płn. posiada broń biologiczną? Odkrycie w organizmie uciekiniera

Korea Płn. posiada wąglika? / pixabay.com

  

Granica z Korei Północnej do Korei Południowej jest dobrze strzeżona. Zdarza się jednak, że uciekają przez nią żołnierze. W organizmie jednego z uciekinierów odkryto przeciwciała wąglika. Może z tego wynikać, że reżim dysponuje groźnymi bakteriami.

Od czasu zakończenia wojny koreańskiej (1950-1953) około 30 tys. osób uciekło z Korei Północnej do Korei Południowej, ale ucieczki przez silnie strzeżoną linię demarkacyjną należą do rzadkości. Najwięcej uciekinierów wydostało się z Korei Północnej przez Chiny.

Przeciwciała odkryto u żołnierza, który w tym roku przedostał się z Korei północnej do Południowej.

Musiał on albo mieć kontrakt z bakteriami wąglika, albo był szczepiony na ewentualną chorobę – podaje rmf24.pl.

Wąglik jest dla człowieka bardzo groźny. W 2-3 dni choroba może zabić nawet 80 proc. zakażonych. Objawy to gorączka, bóle brzucha i czarne krosty na skórze. Leczenie odbywa się za pomocą antybiotyków.

Reżim Kim Dzong Una podejrzewano w ostatnich latach o posiadanie „zakazanej broni”. W 2015 roku opublikowano fotografię dyktatora zwiedzającego Instytut Biotechnologii w Pjongjangu. Oficjalnie placówka zajmuje się produkcją pestycydów. Eksperci twierdzą jednak, że maszyny mogą produkować broń chemiczną.

45-letni Kim Dzong Nam, brat północnokoreańskiego dyktatora został zaatakowany 13 lutego na lotnisku w stolicy Malezji, Kuala Lumpur, skąd chciał odlecieć do Makau. Dwie kobiety prysnęły mu w twarz tajemniczą substancją. Zmarł dwie godziny później w drodze do szpitala.

Rzecznik południowokoreańskiego ministerstwa ds. zjednoczenia oświadczył wówczas, że za zamordowaniem Kim Dzong Nama stoi reżim Korei Północnej.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, rmf24.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Gigantyczne środki na infrastrukturę kolejową

/ Václav Pastucha/SXC

  

– Realizowana przez PKP modernizacja i rozbudowa infrastruktury kolejowej, w tym remont ok. 200 dworców i przebudowa szlaków, pochłonie w najbliższych latach 100 mld zł – zapowiedział minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

Minister infrastruktury w trakcie konferencji prasowej na dworcu PKP we Włocławku, który będzie objęty programem modernizacji powiedział, że PKP realizuje aktualnie „wielkie wyzwania”, które dostosowują spółkę i jej infrastrukturę „do potrzeb XXI wieku”.

PKP dzisiaj to wyzwania na kwotę 100 mld zł – dodał.

Wyliczył przy tym m.in., że przebudowa krajowych szlaków kolejowych w najbliższych latach pochłonie 67 mld zł, a na utrzymanie sieci kolejowej - co jest niezmiernie ważne, jak ocenił minister – przeznaczonych zostanie ok. 24 mld zł.

W tym wszystkim nie może nie być miejsca na politykę dworcową – zaznaczył.

Dodał, że budynek dworca PKP we Włocławku, jak wiele podobnych obiektów, wymaga modernizacji, przebudowy i dostosowania dla potrzeb podróżnych, „bo podróż to nie tylko przejazd pociągiem, ale także wygodny przystanek, bezpieczny peron i budynek dworcowy, w którym każdy podróżny może znaleźć schronienie”.

I taki program dworcowy, w ramach tych 100 mld zł, na kwotę 1,5 mld zł realizuje właśnie PKP także tutaj, we Włocławku – oświadczył.

Minister zapowiedział, że program modernizacji dworców kolejowych obejmie w sumie ok. 200 budynków w całej Polsce.

To niezmiernie ważne, aby na co dzień dostrzegać problemy naszych małych ojczyzn, problemy lokalnych społeczności – dodał.

Według PKP, modernizacja dworca PKP we Włocławku powinna zostać sfinalizowana w 2022 r. – przetarg na wybór wykonawcy prac projektowych ma zostać ogłoszony do końca 2018 roku.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl