Wigilia w Domu Księży Chorych – ZDJĘCIA

/ fot. Joanna Adamik/ Archidiecezji Krakowska

O tym, że czas świąt ma być wypełniony radością, wynikającą z tego, że narodził się Zbawiciel oraz wychwalaniem Boga za wszystko, co zrobił dla ludzi mówił abp Marek Jędraszewski do chorych kapłanów.

Metropolita krakowski odwiedził Dom Księży Chorych im. św. Franciszka z Asyżu w Swoszowicach, aby podzielić się z nimi opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia.

Mówił wtedy o trzech przesłaniach, jakie wynikają z opisu narodzenia Jezusa w Ewangelii św. Łukasza. Pierwszym z nich są słowa, które anioł skierował do pasterzy: „Zwiastuję wam radość wielką”. 

Te święta mają być naszą radością, wynikającą z tego, że narodził się Zbawiciel, czyli Mesjasz Pan. Żadne magiczne święta, żadne nastroje wigilijne. Bóg stał się człowiekiem. To jest fakt, który odmienił oblicze świata 
– powiedział arcybiskup.

To powoduje, że wierni włączają się w Bożonarodzeniowym czasie w śpiew aniołów: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój dobrej woli”. 

To jest drugie ważne przesłanie, że mamy chwalić Boga i dziękować za to, że obdarzył nas swoim wybraniem i że możemy także innym głosić ich godność polegającą na tym, że są ludźmi bożego upodobania 
– podkreślił.

Trzecią prawdą, jest to, że Maryja te wszystkie zdarzenia zachowywała i rozważała w swoim sercu. 

To ważne zwłaszcza w sytuacji księży, którzy tu prze bywają i w taki szczególny sposób przeżywają tajemnicę kapłaństwa chrystusowego
 – dodał.

Abp Jędraszewski życzył, żeby czas Bożego Narodzenia, pełen radości i oddawania Bogu chwały był także czasem rozważania razem z Matką Najświętszą tego wszystkiego, co się wtedy wydarzyło.

Aby był również rozważaniem tego, co się wydarza dzisiaj, kiedy musimy głosić światu radosną wieść, że Bóg jest prawdziwie Emmanuelem, Bogiem z nami. Na czas Bożego Narodzenia i na zbliżający się nowy rok proszę przyjąć życzenia Bożego błogosławieństwa, wszelkiego dobra i takiej radości, że Chrystus jest z nami właśnie po to, aby nas swoim ubóstwem ubogacić 
– mówił abp Jędraszewski.

Z kolei księża życzyli arcybiskupowi wielu sił w prowadzeniu wiernych do zbawienia. 

Wiemy jak trudną posługą jest posługa apostolska, dlatego my, którzy już częściowo jesteśmy wyłączeni z fizycznej pracy kapłańskiej, staramy się księdza arcybiskupa wspierać naszą modlitwą i naszym cierpieniem. Życzymy, aby Boże Dziecię otaczało księdza arcybiskupa nieustanną opieką, Maryja, którą ksiądz arcybiskup tak ukochał, była przewodniczką, a święty Józef dodawał sił do ojcowskich zadań, jakie księdza arcybiskupa czekają 
– powiedział ks. Ryszard Luber w imieniu chorych kapłanów i pracowników domu w Swoszowicach.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Archidiecezja Krakowska, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto to się zabrał za wytykanie „wpadek” prezydenta!? Boki zrywać! WIDEO

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

Dziś szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, pytany przez dziennikarzy, czy Andrzej Duda podpisywał deklarację polsko-amerykańską stojąc obok siedzącego prezydenta USA - co widać na opublikowanych zdjęciach - wyjaśnił, że zdjęcia pokazują pewną sekwencję zdarzeń. Nie przeszkodziło to byłemu prezydentowi – "królowi wpadek" – Bronisławowi Komorowskiemu – skomentować tej sytuacji.

Prof. Szczerski wyjaśnił, że założeniem upublicznienia tego zdjęcia, było to, że oddaje ono naturalny charakter tych rozmów w sposób niepozowany - taki, jakich setki na wszystkich możliwych portalach. Miało ono pokazywać pewną dynamikę spotkania.

To jest pewna sekwencja, te zdjęcia, to nie jest ta ceremonia oficjalnego podpisywania deklaracji (...) To jest taki moment, gdzie (...) została oddana ta druga część pobytu prezydenta Polski w Białym Domu, taka bardziej spontaniczna, bardziej nieformalna, ta bardziej naturalna, inna od takich sztampowych ilustracji – ocenił.

Do rzekomej "wpadki" odniósł się w TVN24 były prezydent, Bronisław Komorowski.

Ja naprawdę myślałem, że to też jest fotomontaż. Gdy zobaczyłem za pierwszym razem, myślałem, że to ktoś zrobił złośliwość. Trochę pomyślałem nawet: "no widzisz, sam żeś tak urządzał, czy twoi ludzie urządzali tego rodzaju hece przeciwko mnie, sam padasz ofiarą podobnej manipulacji, ale zdaje się, że to nie jest manipulacja – stwierdził.

Bronisławowi Komorowskiemu przypominamy, jak wyglądała jego rozmowa z Barackiem Obamą...

 

 

Źródło: tvn24.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl