Wigilia w Domu Księży Chorych – ZDJĘCIA

/ fot. Joanna Adamik/ Archidiecezji Krakowska

O tym, że czas świąt ma być wypełniony radością, wynikającą z tego, że narodził się Zbawiciel oraz wychwalaniem Boga za wszystko, co zrobił dla ludzi mówił abp Marek Jędraszewski do chorych kapłanów.

Metropolita krakowski odwiedził Dom Księży Chorych im. św. Franciszka z Asyżu w Swoszowicach, aby podzielić się z nimi opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia.

Mówił wtedy o trzech przesłaniach, jakie wynikają z opisu narodzenia Jezusa w Ewangelii św. Łukasza. Pierwszym z nich są słowa, które anioł skierował do pasterzy: „Zwiastuję wam radość wielką”. 

Te święta mają być naszą radością, wynikającą z tego, że narodził się Zbawiciel, czyli Mesjasz Pan. Żadne magiczne święta, żadne nastroje wigilijne. Bóg stał się człowiekiem. To jest fakt, który odmienił oblicze świata 
– powiedział arcybiskup.

To powoduje, że wierni włączają się w Bożonarodzeniowym czasie w śpiew aniołów: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój dobrej woli”. 

To jest drugie ważne przesłanie, że mamy chwalić Boga i dziękować za to, że obdarzył nas swoim wybraniem i że możemy także innym głosić ich godność polegającą na tym, że są ludźmi bożego upodobania 
– podkreślił.

Trzecią prawdą, jest to, że Maryja te wszystkie zdarzenia zachowywała i rozważała w swoim sercu. 

To ważne zwłaszcza w sytuacji księży, którzy tu prze bywają i w taki szczególny sposób przeżywają tajemnicę kapłaństwa chrystusowego
 – dodał.

Abp Jędraszewski życzył, żeby czas Bożego Narodzenia, pełen radości i oddawania Bogu chwały był także czasem rozważania razem z Matką Najświętszą tego wszystkiego, co się wtedy wydarzyło.

Aby był również rozważaniem tego, co się wydarza dzisiaj, kiedy musimy głosić światu radosną wieść, że Bóg jest prawdziwie Emmanuelem, Bogiem z nami. Na czas Bożego Narodzenia i na zbliżający się nowy rok proszę przyjąć życzenia Bożego błogosławieństwa, wszelkiego dobra i takiej radości, że Chrystus jest z nami właśnie po to, aby nas swoim ubóstwem ubogacić 
– mówił abp Jędraszewski.

Z kolei księża życzyli arcybiskupowi wielu sił w prowadzeniu wiernych do zbawienia. 

Wiemy jak trudną posługą jest posługa apostolska, dlatego my, którzy już częściowo jesteśmy wyłączeni z fizycznej pracy kapłańskiej, staramy się księdza arcybiskupa wspierać naszą modlitwą i naszym cierpieniem. Życzymy, aby Boże Dziecię otaczało księdza arcybiskupa nieustanną opieką, Maryja, którą ksiądz arcybiskup tak ukochał, była przewodniczką, a święty Józef dodawał sił do ojcowskich zadań, jakie księdza arcybiskupa czekają 
– powiedział ks. Ryszard Luber w imieniu chorych kapłanów i pracowników domu w Swoszowicach.

Źródło: Archidiecezja Krakowska, niezalezna.pl


SONDA
Wczytuję sondę...

Tagi
Wczytuję komentarze...

T. Sakiewicz dziękuje czytelnikom Niezależna.pl! „PE postanowił zrobić krok w tył”

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

– Myślę, że wpływ akcji był decydujący. Dlatego, że wydawało się pewne, iż dzisiaj Parlament Europejski podejmie decyzję, która miałaby doprowadzić do odwołania Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego – skomentował dla portalu Niezależna.pl Tomasz Sakiewicz informację, że odroczona została decyzja ws. Czarneckiego. Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" podziękował Czytelnikom naszego portalu za bardzo liczny udział w akcji obrony polskiego polityka.

Parlament Europejski odroczył decyzję w sprawie wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego do 1 lutego. Informację tę potwierdził portalowi Niezalezna.pl eurodeputowany, Ryszard Czarnecki.

W obronie Ryszarda Czarneckiego portal Niezalezna.pl uruchomił akcję wysyłania listów do eurodeputowanych oraz zagranicznych dziennikarzy. Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem – przebiła protest w sprawie słynnego ACTA!

Jeżeli chodzi o liczebność – akcja portalu Niezależna.pl przebiła liczbę maili w sprawie ACTA. Tam było 1300 maili "na głowę", a w przypadku obrony Ryszarda Czarneckiego – 1600 – przyznał dwa dni temu, w rozmowie z naszym portalem eurodeputowany PiS, Kosma Złotowski.

O ocenę, jak duży wpływ miała nasza akcja na odroczenie decyzji PE, zapytaliśmy Tomasza Sakiewicza, redaktora "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".

Myślę, że wpływ akcji był decydujący. Dlatego, że wydawało się pewne, iż dzisiaj Parlament Europejski podejmie decyzję, która miałaby doprowadzić do odwołania Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego, czyli przekaże sprawę do głosowania – powiedział Niezalezna.pl redaktor Sakiewicz.

W ocenie Tomasz Sakiewicza "jeżeli postanowili wyjaśniać, dyskutować na ten temat i na razie nie doprowadzą do głosowania, to tak naprawdę sprawa ma szansę się bardzo rozmydlić".

Te terminy się wydłużają, a cały "najazd" na Ryszarda Czarneckiego nie będzie miał już mocy sprawczej. Na pewno jest tak, że z innymi nastawieniami podchodzili do tej sprawy tydzień temu, a z innymi przystępują dzisiaj i postanowili zrobić krok do tyłu, bo zobaczyli, że jest ogromny opór społeczny – stwierdził redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl