Odparcie ataku na jednostkę wojskową

/ mat. 10. BLog. / http://10blog.wp.mil.pl/pl/1_1633.html

  

W koszarach 10. Brygady Logistycznej w Opolu przeprowadzono dla całego stanu osobowego jednostki roczne szkolenie z zakresu naruszenia systemu ochrony.

Scenariusz ćwiczenia zakładał, że służba dyżurna 10. Brygady Logistycznej otrzymała informację o wtargnięciu na teren koszar napastnika, który wraz z zakładnikiem zabarykadował się w pomieszczeniu kasy.

Natychmiast zarządzono ewakuację całego budynku oraz wezwano wsparcie z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Teren wokół zabezpieczyły odpowiednie służby podległe oficerowi dyżurnemu. Negocjacje z napastnikiem przeprowadził przybyły na miejsce zdarzenia funkcjonariusz Policji,  który nakłonił go do poddania się. Po aresztowaniu napastnika budynek sprawdził policyjny pies, wyszkolony do wykrywania materiałów wybuchowych — przytacza scenariusz manewrów oficjalny portal 10. BLog. 

Przebieg całego ćwiczenia obserwował stan osobowy 10. Brygady Logistycznej, zarówno żołnierze jak i pracownicy wojska. Poszczególne etapy i działania służb omawiał kapitan Rafał Grechuta, który na co dzień jest odpowiedzialny za ochronę fizyczną jednostki — czytamy na portalu.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 10. BLog.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ostróda: premier spotkał się z młodzieżą

/ Kancelaria Premiera

  

- Jedyna polityka migracyjna, którą w realny sposób chcemy prowadzić, to udostępnianie możliwości powrotu do Polski tym Polakom, którzy wyjechali lub na skutek dramatycznych zdarzeń historycznych znaleźli się poza ojczyzną - mówił podczas spotkania z młodzieżą pochodzenia polskiego z Litwy, Ukrainy i Białorusi w Domu Polskim w Ostródzie premier Mateusz Morawiecki.

"Chcemy, żeby jak najwięcej z nich wracało - to jest ta imigracja powrotna Polaków do ojczyzny, do matek, ojców, czasami do swoich dzieci, otwieramy przed nimi drzwi, ale również tych Polaków, którzy zostali poza granicami Polski"

- dodał szef rządu. 

Zobaczyłem tutaj coś pięknego: młodzież, która posługuje się pięknie językiem polskim w swoich domach, rozsianych po różnych krajach na wschodzie, przyjechała tu, aby zdobywać wiedzę. Większość z nich chce studiować kiedyś w Polsce

- mówił Mateusz Morawiecki.

Premier zapewniał też:

Chcemy nadrobić te wielkie krzywdy z przeszłości poprzez otwarcie drzwi dla takiej młodzieży i dzieci, z którymi miałem przyjemność się tutaj spotkać. Chcemy, żeby Polska była silna - silna swoją historią, ale również przyszłością.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl