Odparcie ataku na jednostkę wojskową

/ mat. 10. BLog. / http://10blog.wp.mil.pl/pl/1_1633.html

W koszarach 10. Brygady Logistycznej w Opolu przeprowadzono dla całego stanu osobowego jednostki roczne szkolenie z zakresu naruszenia systemu ochrony.

Scenariusz ćwiczenia zakładał, że służba dyżurna 10. Brygady Logistycznej otrzymała informację o wtargnięciu na teren koszar napastnika, który wraz z zakładnikiem zabarykadował się w pomieszczeniu kasy.

Natychmiast zarządzono ewakuację całego budynku oraz wezwano wsparcie z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Teren wokół zabezpieczyły odpowiednie służby podległe oficerowi dyżurnemu. Negocjacje z napastnikiem przeprowadził przybyły na miejsce zdarzenia funkcjonariusz Policji,  który nakłonił go do poddania się. Po aresztowaniu napastnika budynek sprawdził policyjny pies, wyszkolony do wykrywania materiałów wybuchowych — przytacza scenariusz manewrów oficjalny portal 10. BLog. 

Przebieg całego ćwiczenia obserwował stan osobowy 10. Brygady Logistycznej, zarówno żołnierze jak i pracownicy wojska. Poszczególne etapy i działania służb omawiał kapitan Rafał Grechuta, który na co dzień jest odpowiedzialny za ochronę fizyczną jednostki — czytamy na portalu.

Źródło: 10. BLog.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Minister Zalewska pozywa Schetynę

Anna Zalewska / twitter.com/MEN_GOV_PL

Po raz kolejny podkreślam, że nie mam nic wspólnego z nieprawidłowościami we wrocławskim PCK. Jutro podpisuję pozew przeciwko Grzegorzowi Schetynie w związku z oszczerstwami w tej sprawie – powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Zalewska spotkała się dziś w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu z przedstawicielami koreańskiej firmy LG. Spotkanie dotyczyło powołania klas branżowych w szkołach powiatu wrocławskiego. Pytana przez dziennikarzy o nieprawidłowości we wrocławskim PCK, Zalewska powiedziała, że już wielokrotnie podkreślała, iż nie ma z tą sprawą nic wspólnego.

- Jutro podpisuję pozew przeciwko Grzegorzowi Schetynie w związku z oszczerstwami w tej sprawie – powiedziała szefowa MEN.

Wrocławska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w dolnośląskim oddziale PCK w połowie 2017 r. Doniesienia o nieprawidłowościach złożyło niezależnie od siebie kilka osób, m.in. prezes oddziału PCK i jeden z pracowników. 

Jerzy G. to radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, który został wybrany z list PiS. Do maja 2017 r. był dyrektorem biura wrocławskiego PCK. Jest zawieszony w prawach członka PiS w związku z nieprawidłowościami w PCK, a od kilku lat oskarżony w procesie dotyczącym wyprowadzenia prawie 13 mln zł z Południowo-Zachodniej SKOK (był tam wiceprezesem).

9 marca Schetyna na konferencji prasowej w Warszawie powiedział, że "wszystkie tropy, wszystkie ślady prowadzą do zaangażowania PiS w okradanie PCK i finansowanie kampanii wyborczych PiS z pieniędzy PCK".

- W wielu tych enuncjacjach pojawia się nazwisko minister Anny Zalewskiej, która jest posłem z Wałbrzycha i  jak widzieliśmy na wielu zdjęciach, bliskim współpracownikiem aresztowanego działacza PiS - mówił wówczas Schetyna.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl