Odparcie ataku na jednostkę wojskową

/ mat. 10. BLog. / http://10blog.wp.mil.pl/pl/1_1633.html

  

W koszarach 10. Brygady Logistycznej w Opolu przeprowadzono dla całego stanu osobowego jednostki roczne szkolenie z zakresu naruszenia systemu ochrony.

Scenariusz ćwiczenia zakładał, że służba dyżurna 10. Brygady Logistycznej otrzymała informację o wtargnięciu na teren koszar napastnika, który wraz z zakładnikiem zabarykadował się w pomieszczeniu kasy.

Natychmiast zarządzono ewakuację całego budynku oraz wezwano wsparcie z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Teren wokół zabezpieczyły odpowiednie służby podległe oficerowi dyżurnemu. Negocjacje z napastnikiem przeprowadził przybyły na miejsce zdarzenia funkcjonariusz Policji,  który nakłonił go do poddania się. Po aresztowaniu napastnika budynek sprawdził policyjny pies, wyszkolony do wykrywania materiałów wybuchowych — przytacza scenariusz manewrów oficjalny portal 10. BLog. 

Przebieg całego ćwiczenia obserwował stan osobowy 10. Brygady Logistycznej, zarówno żołnierze jak i pracownicy wojska. Poszczególne etapy i działania służb omawiał kapitan Rafał Grechuta, który na co dzień jest odpowiedzialny za ochronę fizyczną jednostki — czytamy na portalu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 10. BLog.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Dożywocie dla dzieciobójczyni! Sądowy finał wstrząsającej sprawy

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/AJEL

  

Na karę dożywotniego więzienia skazał dzisiaj Sąd Okręgowy w Legnicy Natalię W. oskarżoną o dokonanie zbrodni podwójnego zabójstwa swoich dzieci - 13-miesięcznej Laury i 12-letniej Emilii.

Sąd uznał W. winną obu zabójstw i wymierzył jej karę dożywotniego więzienia. Kobieta będzie mogła się ubiegać o warunkowe zwolnienie najwcześniej po 30 latach odbywania kary.

Do tragedii opisanej w akcie oskarżenia doszło w styczniu tego roku. W jednym z mieszkań w Lubinie znaleźli zwłoki 13-miesięcznej dziewczynki oraz ciężko ranne 12-letnią dziewczynkę i matkę dzieci. 12-latka zmarła w szpitalu; kobieta trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Na ciałach dziewczynek były rany kłute i cięte.

Prokuratura postawiła kobiecie zarzut podwójnego zabójstwa. Podczas śledztwa kobieta przyznała się do zabicia swoich dzieci. Złożyła wyjaśnienia, ale nie potrafiła podać powodów, dla których dokonała tego czynu.

W toku postępowania przygotowawczego przeprowadzono obserwację psychiatryczną oskarżonej. Z wydanej przez biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa opinii wynika, że była ona poczytalna w czasie popełnienia zarzucanej jej zbrodni. Biegli nie rozpoznali u oskarżonej choroby psychicznej ani innych zakłóceń psychicznych znoszących albo ograniczających w znacznym stopniu dyspozycje poczytalności. Zdaniem biegłych, motywacja czynu Natalii W. nie miała charakteru chorobowego. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl