niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30/03/2015
Paweł Krajewski
1 % SWS)

Sześciolatki do szkoły od 2014 roku

Dodano: 03.01.2012 [17:53]
Wszystkie sześciolatki obowiązkowo rozpoczną naukę w 2014 r.; o dwa lata przedłużony będzie okres, w którym o pójściu do szkoły podstawowej przez sześciolatka będą decydować rodzice - postanowił rząd, przyjmując projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

Przedłużenie o dwa lata okresu, w którym rodzice podejmują decyzję o rozpoczęciu przez dziecko 6-letnie edukacji szkolnej, oznacza, że o rozpoczęciu nauki w szkole dzieci urodzonych w latach 2006 i 2007 nadal decydować będą rodzice.

Jak napisano w komunikacie po posiedzeniu Rady Ministrów, nowością w stosunku do obecnie obowiązujących rozwiązań jest też to, że w roku szkolnym 2012/2013 i 2013/2014 dyrektor szkoły będzie miał obowiązek przyjąć dziecko 6-letnie do szkoły, jeżeli jego rodzice podejmą taką decyzję.

Nie będzie zmian w obowiązku przedszkolnym pięciolatków. Wszystkie dzieci w wieku 5 lat będą objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Dzieci urodzone w latach 2006 i 2007, które nie rozpoczną nauki w I klasie szkoły podstawowej, od 1 września 2012 r. i od 1 września 2013 r., będą nadal przedszkolakami.

W Polsce od 2008 r. pomysłowi obniżenia wieku obowiązku szkolnego towarzyszy protest części rodziców, m.in. skupionych w ruchu "Ratuj Maluchy!" i działających w Stowarzyszeniu Rzecznik Praw Rodziców. Wiosną tego roku zebrali oni ponad 340 tys. podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty zakładającej zniesienie obowiązku szkolnego sześciolatków. Pierwsze czytanie projektu odbyło się na ostatnim posiedzeniu Sejmu poprzedniej kadencji w połowie września.Autor: 
wg
Źródło: 
PAP
Sześciolatki do szkoły od 2014 roku - niezalezna.pl
foto: hisks (sxc.hu)
Opinie użytkowników
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Uwagi i reklamacje kierowane do nas należy kierować na adres: straznik(at)niezalezna.pl Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych. Komunikaty ukazujące się na blogu Morusa są rozwinięciem niniejszego regulaminu.

przeciez o wszystkim decyduje unia europejska ! jeszcze sie nie rozpadla, jeszcze na cieplych stolkach siedza decydenci. przeciez my-polacy juz nic nie mamy do powiedzenia!

a tak na serio, to chyba jednak chce sie ujednolicic system w europie. nie wiem jak to wyglada w niemczech, ale w anglii i francji szesciolatki rozpoczynaja nauke w "zerowkach" juz w "duzej" powaznej szkole. z tym jednak, ze jesli to juz nauka na "serio", to poziom i atrakcyjnosc zabawowa zajec jest dostosowana do poziomu dziecka, jedynie budzi duzo kontrowersji ocenianie dzieci, notowanie; wszystkie formularze majace nawet wylonic przyszlych przestepcow (!). to wcale nie jest zart. takie idee zakwitly juz niektorym psychologom w glowach; szczegolnie tym, ktorzy sami powinni sie leczyc.

UB-ekistan robił wszystko by pozbyć się rządu PIS-u, działali dzień po dzień, godzina po godzinie, minuta po minucie i mają władzę. A co wy robicie? czekacie na wybory by się uaktywnić.

musimy odsunąć bydło od władzy i rozliczyć tak by nikomu nigdy już nie przyszło do głowy niszczyć polskiej oświaty.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl