niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
18/04/2015
-
1 % SWS)

Sześciolatki do szkoły od 2014 roku

Dodano: 03.01.2012 [17:53]
Wszystkie sześciolatki obowiązkowo rozpoczną naukę w 2014 r.; o dwa lata przedłużony będzie okres, w którym o pójściu do szkoły podstawowej przez sześciolatka będą decydować rodzice - postanowił rząd, przyjmując projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty.

Przedłużenie o dwa lata okresu, w którym rodzice podejmują decyzję o rozpoczęciu przez dziecko 6-letnie edukacji szkolnej, oznacza, że o rozpoczęciu nauki w szkole dzieci urodzonych w latach 2006 i 2007 nadal decydować będą rodzice.

Jak napisano w komunikacie po posiedzeniu Rady Ministrów, nowością w stosunku do obecnie obowiązujących rozwiązań jest też to, że w roku szkolnym 2012/2013 i 2013/2014 dyrektor szkoły będzie miał obowiązek przyjąć dziecko 6-letnie do szkoły, jeżeli jego rodzice podejmą taką decyzję.

Nie będzie zmian w obowiązku przedszkolnym pięciolatków. Wszystkie dzieci w wieku 5 lat będą objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Dzieci urodzone w latach 2006 i 2007, które nie rozpoczną nauki w I klasie szkoły podstawowej, od 1 września 2012 r. i od 1 września 2013 r., będą nadal przedszkolakami.

W Polsce od 2008 r. pomysłowi obniżenia wieku obowiązku szkolnego towarzyszy protest części rodziców, m.in. skupionych w ruchu "Ratuj Maluchy!" i działających w Stowarzyszeniu Rzecznik Praw Rodziców. Wiosną tego roku zebrali oni ponad 340 tys. podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty zakładającej zniesienie obowiązku szkolnego sześciolatków. Pierwsze czytanie projektu odbyło się na ostatnim posiedzeniu Sejmu poprzedniej kadencji w połowie września.Autor: 
wg
Źródło: 
PAP
Sześciolatki do szkoły od 2014 roku - niezalezna.pl
foto: hisks (sxc.hu)
Tagi: ,

Autor:

przeciez o wszystkim decyduje unia europejska ! jeszcze sie nie rozpadla, jeszcze na cieplych stolkach siedza decydenci. przeciez my-polacy juz nic nie mamy do powiedzenia!

a tak na serio, to chyba jednak chce sie ujednolicic system w europie. nie wiem jak to wyglada w niemczech, ale w anglii i francji szesciolatki rozpoczynaja nauke w "zerowkach" juz w "duzej" powaznej szkole. z tym jednak, ze jesli to juz nauka na "serio", to poziom i atrakcyjnosc zabawowa zajec jest dostosowana do poziomu dziecka, jedynie budzi duzo kontrowersji ocenianie dzieci, notowanie; wszystkie formularze majace nawet wylonic przyszlych przestepcow (!). to wcale nie jest zart. takie idee zakwitly juz niektorym psychologom w glowach; szczegolnie tym, ktorzy sami powinni sie leczyc.

UB-ekistan robił wszystko by pozbyć się rządu PIS-u, działali dzień po dzień, godzina po godzinie, minuta po minucie i mają władzę. A co wy robicie? czekacie na wybory by się uaktywnić.

musimy odsunąć bydło od władzy i rozliczyć tak by nikomu nigdy już nie przyszło do głowy niszczyć polskiej oświaty.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl