Straż rybacka skontroluje sprzedawców żywych ryb

/ zdenet

  

Od czwartku na Podkarpaciu strażnicy Państwowej Straży Rybackiej będą kontrolować sprzedawców żywych ryb, głownie karpi. "Sprawdzą m.in., w jakich warunkach ryby są przetrzymywane" – powiedziała zastępca komendanta wojewódzkiej PSR w Rzeszowie Irena Gierus.

Przed świętami Bożego Narodzenia, w południowo-wschodniej Polsce, patrole strażników PSR można będzie spotkać m.in. w Rzeszowie, Krośnie, Tarnobrzegu i Przemyślu. Kontrole potrwają do popołudnia w Wigilię.

"Straż rybacka sprawdzi m.in., czy ryby, które trafiają do klientów nie pochodzą od kłusowników" - powiedziała Gierus.

Kontrolerzy będą też zwracać uwagę na warunki, w jakich ryby są przetrzymywane oraz pakowane.

Zastępca komendanta podkarpackiej Państwowej Straży Rybackiej ocenia, że w regionie "sprzedawcy żywych ryb spełniają nałożone na nich wymogi".

"Na Podkarpaciu nie notujemy poważniejszych przypadków łamania obowiązujących przepisów. Jeszcze kilka lat temu było w tej dziedzinie znacznie gorzej"

– dodała Gierus.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znamy termin konwencji PiS!

Zdjęcie ilustracyjne / Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Wiemy już, kiedy odbędzie się najbliższa konwencja Prawa i Sprawiedliwości. O oficjalnym terminie konwencji poinformowała dziś rzeczniczka partii Beata Mazurek.

Konwencja PiS odbędzie się 15 grudnia w hali Transcolor w Szeligach pod Warszawą. Początek konwencji zaplanowano na godzinę 11.00.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl