Elewi na ostatniej prostej przed końcowym testem

/ mat. CSWL Poznań / http://cswlpoznan.wp.mil.pl/pl/4_614.html

  

Na obiektach szkoleniowych poznańskiego Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych trwa szkolenie żołnierzy służby przygotowawczej. Po szkoleniu specjalistycznym odbędą się egzaminy końcowe, do których przystąpi 166 elewów.

Celem egzaminu będzie sprawdzenie poziomu przygotowania żołnierzy do pełnienia służby wojskowej w ramach nadawanej specjalności wojskowej. Podczas sprawdzianu każdy elew wykona zadania obejmujące zakres materiału zrealizowanego w czasie zajęć programowych, zgodnie z posiadaną specjalnością wojskową — podaje oficjalny portal CSWL Poznań.

Szkolenie żołnierzy w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych odbywa się z wykorzystaniem sprzętu najnowszej generacji. Grupa o specjalności "kierowca kołowego transportera opancerzonego KTO Rosomak" większość zajęć odbyła przy wykorzystaniu najnowszego w Wojsku Polskim symulatora do nauki jazdy kołowym transporterem opancerzonym "Jaskier". Szkolenie na tak zaawansowanym technicznie sprzęcie pomaga w okresie szkolenia specjalisty przyswoić więcej wiedzy i umiejętności z zakresu budowy oraz eksploatacji KTO, a także wpływa korzystnie na urozmaicenie procesu edukacji żołnierza — czytamy na portalu. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CSWL Poznań
Tagi

Wczytuję komentarze...

Dożywocie dla dzieciobójczyni! Sądowy finał wstrząsającej sprawy

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/AJEL

  

Na karę dożywotniego więzienia skazał dzisiaj Sąd Okręgowy w Legnicy Natalię W. oskarżoną o dokonanie zbrodni podwójnego zabójstwa swoich dzieci - 13-miesięcznej Laury i 12-letniej Emilii.

Sąd uznał W. winną obu zabójstw i wymierzył jej karę dożywotniego więzienia. Kobieta będzie mogła się ubiegać o warunkowe zwolnienie najwcześniej po 30 latach odbywania kary.

Do tragedii opisanej w akcie oskarżenia doszło w styczniu tego roku. W jednym z mieszkań w Lubinie znaleźli zwłoki 13-miesięcznej dziewczynki oraz ciężko ranne 12-letnią dziewczynkę i matkę dzieci. 12-latka zmarła w szpitalu; kobieta trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Na ciałach dziewczynek były rany kłute i cięte.

Prokuratura postawiła kobiecie zarzut podwójnego zabójstwa. Podczas śledztwa kobieta przyznała się do zabicia swoich dzieci. Złożyła wyjaśnienia, ale nie potrafiła podać powodów, dla których dokonała tego czynu.

W toku postępowania przygotowawczego przeprowadzono obserwację psychiatryczną oskarżonej. Z wydanej przez biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa opinii wynika, że była ona poczytalna w czasie popełnienia zarzucanej jej zbrodni. Biegli nie rozpoznali u oskarżonej choroby psychicznej ani innych zakłóceń psychicznych znoszących albo ograniczających w znacznym stopniu dyspozycje poczytalności. Zdaniem biegłych, motywacja czynu Natalii W. nie miała charakteru chorobowego. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl