Elewi na ostatniej prostej przed końcowym testem

/ mat. CSWL Poznań / http://cswlpoznan.wp.mil.pl/pl/4_614.html

  

Na obiektach szkoleniowych poznańskiego Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych trwa szkolenie żołnierzy służby przygotowawczej. Po szkoleniu specjalistycznym odbędą się egzaminy końcowe, do których przystąpi 166 elewów.

Celem egzaminu będzie sprawdzenie poziomu przygotowania żołnierzy do pełnienia służby wojskowej w ramach nadawanej specjalności wojskowej. Podczas sprawdzianu każdy elew wykona zadania obejmujące zakres materiału zrealizowanego w czasie zajęć programowych, zgodnie z posiadaną specjalnością wojskową — podaje oficjalny portal CSWL Poznań.

Szkolenie żołnierzy w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych odbywa się z wykorzystaniem sprzętu najnowszej generacji. Grupa o specjalności "kierowca kołowego transportera opancerzonego KTO Rosomak" większość zajęć odbyła przy wykorzystaniu najnowszego w Wojsku Polskim symulatora do nauki jazdy kołowym transporterem opancerzonym "Jaskier". Szkolenie na tak zaawansowanym technicznie sprzęcie pomaga w okresie szkolenia specjalisty przyswoić więcej wiedzy i umiejętności z zakresu budowy oraz eksploatacji KTO, a także wpływa korzystnie na urozmaicenie procesu edukacji żołnierza — czytamy na portalu. 

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CSWL Poznań

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ostróda: premier spotkał się z młodzieżą

/ Kancelaria Premiera

  

- Jedyna polityka migracyjna, którą w realny sposób chcemy prowadzić, to udostępnianie możliwości powrotu do Polski tym Polakom, którzy wyjechali lub na skutek dramatycznych zdarzeń historycznych znaleźli się poza ojczyzną - mówił podczas spotkania z młodzieżą pochodzenia polskiego z Litwy, Ukrainy i Białorusi w Domu Polskim w Ostródzie premier Mateusz Morawiecki.

"Chcemy, żeby jak najwięcej z nich wracało - to jest ta imigracja powrotna Polaków do ojczyzny, do matek, ojców, czasami do swoich dzieci, otwieramy przed nimi drzwi, ale również tych Polaków, którzy zostali poza granicami Polski"

- dodał szef rządu. 

Zobaczyłem tutaj coś pięknego: młodzież, która posługuje się pięknie językiem polskim w swoich domach, rozsianych po różnych krajach na wschodzie, przyjechała tu, aby zdobywać wiedzę. Większość z nich chce studiować kiedyś w Polsce

- mówił Mateusz Morawiecki.

Premier zapewniał też:

Chcemy nadrobić te wielkie krzywdy z przeszłości poprzez otwarcie drzwi dla takiej młodzieży i dzieci, z którymi miałem przyjemność się tutaj spotkać. Chcemy, żeby Polska była silna - silna swoją historią, ale również przyszłością.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl