Ćwiczenia batalionu w terenie zurbanizowanym

/ mat. 25. BKPow. / http://25bkpow.wp.mil.pl/pl/1_1124.html

W czwartek żołnierze 1. i 7. batalionu kawalerii powietrznej szkolili się w terenie zurbanizowanym, który we współczesnych konfliktach zbrojnych odgrywa olbrzymią rolę.

Jak podaje oficjalny portal 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, zajęcia zorganizowane przez dowódcę szwadronu realizowane były w oparciu o trzy punkty nauczania. Pierwszy dotyczył poruszania się w terenie zurbanizowanym i obejmował działanie żołnierzy w czasie patrolu ulicami. Kolejny to przeszukiwanie pomieszczeń, działanie drużyn w przejściach podziemnych i tunelach oraz ciągach komunikacyjnych. Ostatni z punktów dotyczył zapoznania żołnierzy z podstawowymi technikami alpinistycznymi, stosowanymi w terenie zurbanizowanym.

W czasie zajęć kawalerzyści podnosili swoje umiejętności, działając w składzie drużyn. Wiedzę nabytą podczas szkolenia z technik linowych będą doskonalić w czasie kolejnych zajęć i zgrupowań wspinaczkowych - czytamy na portalu 25. BKPow. 

 

Źródło: 25. BKPow.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kucharczyk przesunięty do rezerw Legii Warszawa

Michał Kucharczyk / screen z Youtube, autor: sporttvp.pl, https://www.youtube.com/watch?v=q5PAiGMUXoc

Zaskakująca roszada w zespole Legii Warszawa. Trener Romeo Jozak zdecydował o przesunięciu do drużyny rezerw Michała Kucharczyka. Decyzja owiana jest tajemnicą i jest dość zaskakująca, bo w ostatnich trzech meczach Wojskowych dwie bramki strzelił właśnie ten zawodnik.

Internauci spekulują co mogło być powodem przesunięcia Kucharczyka do drużyny rezerw. Na pewno nie była to postawa sportowa, gdyż "Kuchy" w tym sezonie zagrał w 25 spotkaniach ekstraklasy, strzelając 5 bramek. Nie jest to może zbyt imponujący bilans na zawodnika ofensywnego, ale ambicji Kucharczykowi nie można było odmówić. W komunikacie Legii czytamy, że decyzja trenera Jozaka została podjęta z powodów pozasportowych, a u jej przyczyn leży dbałość o dobro drużyny.

Rozumiemy decyzję trenera. Najważniejsza jest jedność szatni i wspólny cel.

- mówi kapitan Legii Miroslav Radović, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Michał Kucharczyk w Legii Warszawa występuje od 2010 roku. W jej barwach pięciokrotnie zdobywał Puchar Polski oraz cztery razy stawał na najwyższym stopniu podium ekstraklasy, świętując mistrzostwo Polski.

Źródło: legia.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl