Ćwiczenia batalionu w terenie zurbanizowanym

/ mat. 25. BKPow. / http://25bkpow.wp.mil.pl/pl/1_1124.html

  

W czwartek żołnierze 1. i 7. batalionu kawalerii powietrznej szkolili się w terenie zurbanizowanym, który we współczesnych konfliktach zbrojnych odgrywa olbrzymią rolę.

Jak podaje oficjalny portal 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, zajęcia zorganizowane przez dowódcę szwadronu realizowane były w oparciu o trzy punkty nauczania. Pierwszy dotyczył poruszania się w terenie zurbanizowanym i obejmował działanie żołnierzy w czasie patrolu ulicami. Kolejny to przeszukiwanie pomieszczeń, działanie drużyn w przejściach podziemnych i tunelach oraz ciągach komunikacyjnych. Ostatni z punktów dotyczył zapoznania żołnierzy z podstawowymi technikami alpinistycznymi, stosowanymi w terenie zurbanizowanym.

W czasie zajęć kawalerzyści podnosili swoje umiejętności, działając w składzie drużyn. Wiedzę nabytą podczas szkolenia z technik linowych będą doskonalić w czasie kolejnych zajęć i zgrupowań wspinaczkowych - czytamy na portalu 25. BKPow. 

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 25. BKPow.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kompromitacja służb Putina. Wbiegły na boisko podczas finału mundialu

/ @Roman_Yhnovec

  

Podczas finałowego meczu mundialu doszło do incydentu - skompromitowały się służby, których obowiązkiem były zapewnienie bezpieczeństwa i na murawę zdołała wbiec grupka osób. Okazało się, że były to działaczki Pussy Riot.

Do zdarzenia doszło podczas dzisiejszego finału piłkarskich mistrzostw świata, które rozgrywane były na stadionach w Rosji.

Podczas meczu Francja - Chorwacja uwaga kibiców koncentrowała się na grze piłkarze, ale w 52 minucie. wydarzyło się coś zaskakującego.

Na boisko wbiegły cztery kobiety w ubraniach stylizowanych na mundury - wprawdzie kamery telewizyjne nie pokazały całej sceny, ale w internecie bez problemy można znaleźć nagrania.

Jednoznacznie pokazują kompromitację służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

 

Niektóre kobiety - zanim zostały obezwładnione przez ochroniarzy - zdążył przybić "piątki" z piłkarzami.

Później na Facebooku pojawiło się oświadczenie działacze Pussy Riot, że to ich akcja i w ten sposób chciały zwrócić uwagę na łamanie praw człowieka w Rosji.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl