Ćwiczenia batalionu w terenie zurbanizowanym

/ mat. 25. BKPow. / http://25bkpow.wp.mil.pl/pl/1_1124.html

  

W czwartek żołnierze 1. i 7. batalionu kawalerii powietrznej szkolili się w terenie zurbanizowanym, który we współczesnych konfliktach zbrojnych odgrywa olbrzymią rolę.

Jak podaje oficjalny portal 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, zajęcia zorganizowane przez dowódcę szwadronu realizowane były w oparciu o trzy punkty nauczania. Pierwszy dotyczył poruszania się w terenie zurbanizowanym i obejmował działanie żołnierzy w czasie patrolu ulicami. Kolejny to przeszukiwanie pomieszczeń, działanie drużyn w przejściach podziemnych i tunelach oraz ciągach komunikacyjnych. Ostatni z punktów dotyczył zapoznania żołnierzy z podstawowymi technikami alpinistycznymi, stosowanymi w terenie zurbanizowanym.

W czasie zajęć kawalerzyści podnosili swoje umiejętności, działając w składzie drużyn. Wiedzę nabytą podczas szkolenia z technik linowych będą doskonalić w czasie kolejnych zajęć i zgrupowań wspinaczkowych - czytamy na portalu 25. BKPow. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 25. BKPow.
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowy fundusz wesprze rolnictwo

/ fot. minrol.gov.pl

  

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział utworzenie w ramach Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) specjalnego Funduszu Innowacji i Rozwoju. Dodał, że ma on zacząć działać z początkiem 2019 r.

Ardanowski, który dziś przebywał w oddziałowej siedzibie KOWR w Łysomicach pod Toruniem (Kujawsko-pomorskie) podkreślił, że Fundusz Innowacji i Rozwoju poprzez różnego rodzaju działania ma wspierać polskie rolnictwo, „biorąc pod uwagę również wyzwania, przed jakim stoi globalizujące się rolnictwo świata”.

- Innowacyjność rozumiana jako wsparcie dla rynku, dla firm, dla rolnictwa i jego rozwoju, dla dostosowywania jego oferty do zmieniających się potrzeb społeczeństwa, ale również bardzo silnego – w Polsce w szczególności należy to podkreślić – związania z żywnością tradycyjną, regionalną, żywnością, która może być naszą szansą, wyróżnikiem na tle innej, nie tak dobrej żywności, jaka na świecie dominuje

– mówił minister rolnictwa o projekcie Funduszu.

Według niego będzie on „narzędziem do wspierania powiązań nauki rolniczej z przetwórstwem, z gospodarstwami, zarówno w zakresie nowych technologii, techniki, opracowań satelitarnych, teledetekcji, ale również do wyeksponowania żywności wysokiej jakości, która może być znakiem rozpoznawczym Polski na świecie".

- Ustawa o Funduszu Innowacji i Rozwoju mam nadzieję, że zafunkcjonuje od 1 stycznia 2019 r. Wszystkie działania są nakierowane na to, żeby Sejm w tym roku jeszcze tę ustawę przyjął i żeby weszła ona w życie

– oświadczył Ardanowski. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl