Kompromitacja posłanki PO. Chciała zabłysnąć, ale jej nie wyszło

/ Zrzut ekranu z youtube.com

Joanna Augustynowska, posłanka Platformy Obywatelskiej, próbowała dziś przerzucić odpowiedzialność za ataki na dziennikarzy TVP na... samych dziennikarzy. Przy tej okazji chciała zabłysnąć, ale nie wyszło - zaliczyła spektakularną wpadkę.

W programie "Minęła 8" na antenie TVP Info, jednym z tematów była agresja wobec dziennikarzy Telewizji Publicznej, której dopuszczają się zarówno posłowie PO, jak i zwolennicy opozycji totalnej.

Co ciekawe, wśród polityków partii opozycyjnych, pojawiają się głosy jakoby to... dziennikarze byli sobie sami winni! Tak było i tym razem, kiedy odpowiedzialność za haniebne czyny zwolenników opozycji, próbowano przerzucić na pracowników TVP. Tym razem do takiego kroku posunęła się Joanna Augustynowska, posłanka Platformy Obywatelskiej, która chciała zabłysnąć, ale za bardzo jej to nie wyszło.

Posłanka PO zacytowała tweet Cezarego Gmyza, korespondenta TVP w Niemczech, w którym – według jej interpretacji – Gmyz grozi Romanowi Giertychowi. 

Giertych nie pozostał dłużny i zagroził korespondentowi TVP w Niemczech pozwem.

W TVP Info Joanna Augustynowska brnęła jednak dalej, mówiąc, że ze strony dziennikarzy jest "duży atak na opozycję". Nawiązując do wpisu Cezarego Gmyza, który zacytowała, stwierdziła, że:

Jeśli dziennikarze Telewizji Publicznej rzucają w przestrzeń publiczną tego typu hasła, to znaczy, że w jakikolwiek sposób legitymizują działania agresywne.

Prowadzący program, dopytywał posłankę czy tweet, do którego się odnosi "to jest cytat, czy to nie jest cytat".

Tak, to jest cytat – odpowiedziała.

Dziennikarz nie dawał jednak za wygraną i drążył temat:

Skoro to jest cytat, to proszę mi przypomnieć, za czyich czasów ten zwrot się pojawił w przestrzeni publicznej? – dopytywał.

Wie pan, rozmawiamy tutaj... – zaczęła się motać posłanka.

Aż w końcu redaktor przypomniał jej skąd dokładnie i z jakich czasów pochodzą słowa, które próbowała przypisać Gmyzowi:

To ja pani przypomnę, kiedy Roman Giertych był ministrem edukacji narodowej, w rządzie – niestety Prawa i Sprawiedliwości – to chce mi pani powiedzieć, że Prawo i Sprawiedliwość wymyśliło ten zwrot?

Niestety, odpowiedzi ze strony pani poseł się nie doczekaliśmy.

 

Źródło: TVP Info, twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Paryż: 40 tys. osób na "Narodowym Marszu dla Życia". Nie zabrakło Klubów Gazety Polskiej

twitter.com/(screenshoot)

40 tys. osób wzięlo udział w manifestacji, która przeszła ulicami Paryża pod hasłem „Zjednoczeni, by bronić życia”. Oprócz uznania praw człowieka w stanie embrionalnym, uczestnicy domagali się także wsparcia dla matek oraz rozwijania ośrodków służących pomocą dla kobiet ciężarnych

Wśród manifestantów pojawili się przedstawiciele Klubu Gazety Polskiej Paryż wraz z przewodniczącym Klubu, Andrzejem Wodą. 

Specjalnie dla czytelnikow portalu niezalezna.pl publikujmy relację z tego wydarzenia przygotowaną przez Anitę Zapładkę z KGP w Paryżu.  


"Marsz odbył się dzisiaj, tj. 21 stycznia. Spotkaliśmy się o godz. 14.30 przy Porte Dauphine i maszerowaliśmy aż do Trocadero. Trudno jest nam, jako uczestnikom marszu ocenić, ile tysięcy ludzi brało w nim udział, ale marsz był naprawdę liczny.

Trudno jest nam powiedzieć, czy wspieramy Francuzów, to pewnie przy okazji, ale głównie manifestowaliśmy własne poglądy w obronie życia, które trzeba chronić na każdym etapie jego istnienia.

Już przy wejściu (po obowiązkowym sprawdzeniu toreb i plecaków ze względów bezpieczeństwa) otrzymaliśmy od organizatora plakaty, które - mimo zimna i deszczu - niosło bardzo wiele osób. Głównie była to grafika przedstawiająca dziecko w łonie matki, czemu towarzyszyły różne napisy, takie jak: "To jest moje ciało a nie twój wybór", "Chroń mnie a nie zabijaj"...

#MarchePourLaVie na TT, dosłownie: Marsz dla Życia.

Dzięki flagom i jednolitym pelerynom byliśmy, my Polacy, członkowie Klubu GP Paryż, bardzo rozpoznawalni. Francuzi zaczepiali nas, jako Polaków, niemal non stop. Bili nam brawo, wyznawali, że bardzo im w dzisiejszych czasach brakuje naszego papieża, Jana Pawła II, przy jednej z trybun zostaliśmy na głos wyróżnieni i podziękowano nam, Polakom, za uczestnictwo.

Jednym z największych zaskoczeń był dla nas fakt, jak wielu Francuzów potrafi powiedzieć po polsku (!!!) "Dzień dobry".

Jedna z pań, Francuzek, powiedziała, że niewiele już potrafi powiedzieć po polsku, ale pamięta jeszcze "szczęść Boże". Odpowiedziałam jej, że to nie jest niewiele, to jest bardzo dużo!

Imponującym był udział całych rodzin w tym marszu: matki i ojcowie z dziećmi w wózkach, z dziećmi "na barana" z kilkuletnimi prowadzonymi za rękę. 

Mnie samą zaś wzruszył najbardziej chłopak, bodaj 20-letni, z zespołem Downa. Był sam, spotkałam go zaraz na początku, mókł, więc doradziłam, by założył na głowę kaptur, skoro go ma... Przyszedł wziąć udział w marszu za życiem, za swoim życiem...

Zapadał już zmrok gdy doszliśmy na Trocadero. Marszowi i jego zakończeniu towarzyszyła radość i próby rozgrzewania się tańcem, by się rozgrzać.

Cudowne przeżycie, cudowne i wzmacniające i kolejny raz nie wiem, czy to my wsparliśmy Francuzów czy oni nas. 

Faktem jest, że patrzenie na nich przez pryzmat wypowiedzi francuskich polityków czy mediów jest wielce niesprawiedliwe!"Widać było ogromne zaangażowanie ludzi, Francuzi jakby się budzili. To optymistyczne

- mówi portalowi niezalezna.pl Andrzej Woda, przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Paryżu.

Co równie ważne, pojawiło się niesamowicie dużo młodych ludzi

- dodaje.

Francuzi nie ukrywali wdzięczności Polakom za wsparcie.

Rozpoznawali nas, mieliśmy na sobie biało-czerwone pelerynki i nieśliśmy klubowe banery, wiele osób podchodziło, aby podziękować za pomoc. Mówili, że "gdyby nie Polska, nie byłoby już Europy". Dziękowaliśmy za tak miłe słowa, ale od razu podkreślaliśmy, że oni także muszą mocniej działać. Przyznawali nam rację

- opowiada nam Andrzej Woda.

Źródło: www.enmarchepourlavie.fr, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl