Kompromitacja posłanki PO. Chciała zabłysnąć, ale jej nie wyszło

/ Zrzut ekranu z youtube.com

Joanna Augustynowska, posłanka Platformy Obywatelskiej, próbowała dziś przerzucić odpowiedzialność za ataki na dziennikarzy TVP na... samych dziennikarzy. Przy tej okazji chciała zabłysnąć, ale nie wyszło - zaliczyła spektakularną wpadkę.

W programie "Minęła 8" na antenie TVP Info, jednym z tematów była agresja wobec dziennikarzy Telewizji Publicznej, której dopuszczają się zarówno posłowie PO, jak i zwolennicy opozycji totalnej.

Co ciekawe, wśród polityków partii opozycyjnych, pojawiają się głosy jakoby to... dziennikarze byli sobie sami winni! Tak było i tym razem, kiedy odpowiedzialność za haniebne czyny zwolenników opozycji, próbowano przerzucić na pracowników TVP. Tym razem do takiego kroku posunęła się Joanna Augustynowska, posłanka Platformy Obywatelskiej, która chciała zabłysnąć, ale za bardzo jej to nie wyszło.

Posłanka PO zacytowała tweet Cezarego Gmyza, korespondenta TVP w Niemczech, w którym – według jej interpretacji – Gmyz grozi Romanowi Giertychowi. 

Giertych nie pozostał dłużny i zagroził korespondentowi TVP w Niemczech pozwem.

W TVP Info Joanna Augustynowska brnęła jednak dalej, mówiąc, że ze strony dziennikarzy jest "duży atak na opozycję". Nawiązując do wpisu Cezarego Gmyza, który zacytowała, stwierdziła, że:

Jeśli dziennikarze Telewizji Publicznej rzucają w przestrzeń publiczną tego typu hasła, to znaczy, że w jakikolwiek sposób legitymizują działania agresywne.

Prowadzący program, dopytywał posłankę czy tweet, do którego się odnosi "to jest cytat, czy to nie jest cytat".

Tak, to jest cytat – odpowiedziała.

Dziennikarz nie dawał jednak za wygraną i drążył temat:

Skoro to jest cytat, to proszę mi przypomnieć, za czyich czasów ten zwrot się pojawił w przestrzeni publicznej? – dopytywał.

Wie pan, rozmawiamy tutaj... – zaczęła się motać posłanka.

Aż w końcu redaktor przypomniał jej skąd dokładnie i z jakich czasów pochodzą słowa, które próbowała przypisać Gmyzowi:

To ja pani przypomnę, kiedy Roman Giertych był ministrem edukacji narodowej, w rządzie – niestety Prawa i Sprawiedliwości – to chce mi pani powiedzieć, że Prawo i Sprawiedliwość wymyśliło ten zwrot?

Niestety, odpowiedzi ze strony pani poseł się nie doczekaliśmy.

 

Źródło: TVP Info, twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

SPECJALNE wydanie "Gazety Polskiej", a w nim - pełna treść raportu podkomisji smoleńskiej!

/ arch.

Już w najbliższą środę do kiosków trafi specjalne wydanie tygodnika "Gazeta Polska", w której opublikowana zostanie pełna treść raportu technicznego podkomisji smoleńskiej dotyczącego przyczyn katastrofy, do której doszło 10 kwietnia 2010 r. - Kup, podaruj znajomym, sąsiadom, przyjaciołom - apeluje redaktor naczelny "GP" Tomasz Sakiewicz.

11 kwietnia podkomisja smoleńska pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza zaprezentowała raport techniczny dotyczący przyczyn katastrofy rządowego Tupolewa z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na pokładzie, do której doszło 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem. 

Naukowcy współpracujący przy tworzeniu raportu przeprowadzili setki badań, z których konkluzje znalazły się w zaprezentowanym przez podkomisję dokumencie. Główna teza raportu wskazuje na to, że przyczyną katastrofy były dwa wybuchy, do których doszło w skrzydle oraz kadłubie Tu-154M.

Portal niezalezna.pl niemal nazajutrz po prezentacji raportu zainicjował akcję, mającą na celu zapoznanie z treścią dokumentu przedstawicieli wpływowych polityków i instytucji naukowych w Europie i na świecie. Nasi czytelnicy rozsyłają cały czas treść raportu podkomisji w wersji polsko- i angielskojęzycznej m.in. europosłom oraz zachodnim redakcjom. Zachęcamy cały czas do przesyłania treści raportu i udostępniania go w mediach społecznościowych.

NASZA AKCJA. Przekazujmy zagranicznym środowiskom raport smoleński! Niech świat pozna prawdę

Teraz pełna treść raportu podkomisji smoleńskiej pojawi się na łamach najnowszego wydania tygodnika "Gazeta Polska".

Taką informację podał dziś w programie "Polityczna Kawa" na antenie Telewizji Republika redaktor naczelny "GP", Tomasz Sakiewicz. 

Na Twitterze zaprezentował również okładkę wydania "Gazety Polskiej", które ukaże się już w najbliższą środę.

- Kup, podaruj znajomym, sąsiadom, przyjaciołom - zachęca Tomasz Sakiewicz.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl