Konferencja "Mieszkanie Plus dziś i jutro" - NA ŻYWO

Udostępnij

W czwartek, 14 grudnia o 11.00 zapraszamy na transmisję na żywo z konferencji poświęconej realizacji rządowego programu "Mieszkanie Plus". Wśród gości zaproszonych do udziału w konferencji jest premier Mateusz Morawiecki.

Gospodarzami konferencji, odbywającej się na PGE Stadionie Narodowym, są minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz sekretarz stanu w MIB, pełnomocnik rządu do spraw budowy mieszkań w zakresie KZN Tomasz Żuchowski.

Na konferencji zostanie podsumowana dotychczasowa działalność Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz zostaną wskazane wyzwania i perspektywy dalszej realizacji programu Mieszkanie Plus.

Zaproszeni na konferencję:

 1. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki
 2. Wiceprezes Rady Ministrów Beata Szydło
 3. Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska
 4. Przewodniczący Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Andrzej Maciejewski
 5. Członkowie Sejmowej Komisji Infrastruktury
 6. Członkowie Senackiej Komisji Infrastruktury
 7. Wojewodowie

Do debaty panelowej zaproszenia otrzymali:

 1. Kierownik Katedry Miasta Innowacyjnego (SGH) – prof. dr hab. Marek Bryx
 2. Prezes Zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich – Grzegorz Kiełpsz
 3. Prezes Zarządu BGK Nieruchomości – Mirosław Barszcz
 4. Przedstawiciel konsorcjum firm deweloperskich Grupa Inwest – Piotr Hofman
 5. Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn – Dawid Chrobak
 6. Prezydent Miasta Łomża – Mariusz Chrzanowski
 7. Prezes Zarządu Polskiej Izby Gospodarczej TBS – Wiesław Źrebiec
 8. Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury – Bogdan Rzońca
 9. Prezes Krajowej Rady Izby Architektów RP – Ryszard Gruda

Ponadto zaproszenia otrzymały instytucje, organizacje i stowarzyszenia związane z mieszkalnictwem i gospodarką nieruchomościami, organizacje społeczne i ruchy miejskie, przedstawiciele izb architektów i inżynierów, producentów materiałów budowlanych i wykonawców, stowarzyszenia samorządów z całej Polski oraz wszystkie samorządy województwa mazowieckiego.

Początek transmisji w czwartek o 11.00.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Bieszczady: słońce, cisza i... jelenie

/ jarekgrafik

  

4 stopnie Celsjusza było w czwartek rano w Ustrzykach Górnych w Bieszczadach. W górach są bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Od kilku dni trwa rykowisko jeleni. Wielu turystów ich odgłosy traktuje jako ryk niedźwiedzi.

"W Ustrzykach Górnych rano zanotowaliśmy 4, a w Cisnej 7 st. Celsjusza. Wszędzie jest bezwietrznie i słonecznie. Widać w promieniu co najmniej kilku kilometrów"

- powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Hubert Marek.

Dodał, że "pogoda sprzyja wędrówkom po górach". "Wędrującym po Bieszczadach i Beskidzie Niskim wart jednak przypomnieć, że mamy już drugą połowę września i zmrok zapada wcześniej niż jeszcze miesiąc temu. Coraz krótszy dzień należy brać pod uwagę przy planowaniu wycieczek" - zaznaczył.

W lasach południowo-wschodniej Polski od kilku dni trwa rykowisko, czyli okres godowy jeleni karpackich. Przed zmrokiem i o świcie można usłyszeć porykiwanie samców oraz ich uderzenia wieńcami o drzewa.

"Godowy ryk jelenia często mylony jest przez turystów z rykiem niedźwiedzia. Każdego dnia nasi ratownicy odbierają po kilka telefonów zaniepokojonych tym faktem osób. Rykowisko potrwa jeszcze dwa-trzy tygodnie"

- dodał Marek.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl