Interesujące wyznanie posłanki Nowoczesnej. Co na to Ryszard Petru?

Ryszard Petru / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Do niezwykle szczerego wyznania doszło na antenie Polsat News. Podczas dyskusji o agresji wobec dziennikarzy TVP Info, wywiązał się dialog między posłem Kukiz'15, Tomaszem Rzymkowskim a posłanką Nowoczesnej, Joanną Scheuring-Wielgus, która przyszła ubrana w koszulkę "Jarosław Kaczyński to tchórz". I wtedy posłanka Nowoczesnej powiedziała kilka słów...

Proszę nie nazywać Obywateli RP ludźmi niezrównoważonymi emocjonalnie, ja ręczę za każdego z nich.(...) Jarosław Kaczyński jest tchórzem, ponieważ nie bierze odpowiedzialności za demolkę, którą robi. Wysługuje się ministrami, żeby zniszczyć państwo jakie zbudowaliśmy po 89 roku. Nie ma mojej zgody na to, żeby niszczył państwo. Jest zwykłym tchórzem mówiła na antenie Polsat News posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus, która przyszła do programu w koszulce z napisem

Pani też jest niezrównoważona emocjonalnie, pani pokaże koszulkę  – powiedział wiceszef MKiDN, Jarosław Sellin, po czym widzom Polsat News posłanka zaprezentowała koszulkę z napisem "Jarosław Kaczyński to tchórz".

Głos w sprawie języka agresji zabrał też poseł Kukiz'15, Tomasz Rzymkowski. W tym kontekście odniósł się do koszulki, jaką posłanka miała na sobie.

Pani poseł przyszła w koszulce, która ewidentnie też dolewa oliwy do tego ognia. Bo co by było, jakbym ja przyszedł w koszulce z napisem "Ryszard Petru – głupek"? To by było obraźliwe – mówił Rzymkowski.

Na co Joanna Scheuring-Wielgus odpowiedziała... 

Dlaczego? To jest prawda.

Tak szczerego wyznania z ust posłanki partii, której Ryszard Petru był do niedawna liderem, trudno było się spodziewać:

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dorota Kania UJAWNIA: Kulisy operacji wymierzonej w Antoniego Macierewicza i jego rodzinę

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

W dzisiejszym wydaniu programu „Koniec systemu” Dorota Kania zajęła się tematem inwigilacji prowadzonej przez komunistyczną bezpiekę i publikacji zbieranych przez esbeków wrażliwych danych. „Musimy szukać odpowiedzi na pytanie, jakie intencje kryły się w użyciu tych informacji. Wszystko wskazuje na to, że nie służy to żadnej kwestii poznania PRLu” - mówił w rozmowie z Dorotą Kanią, profesor Jan Żaryn. Rozmowa dotyczyła informacji opublikowanych w książce „Antoni Macierewicz - biografia nieautoryzowana”.

Jak zauważają rozmówcy Doroty Kani, w książce znaleźć można wiele informacji, które są po prostu nieprawdziwe, ale także składa się ona w dużej mierze z notatek prywatnych, często intymnych rozmów pomiędzy małżonkami Antonim i Hanną Macierewicz.

- Książka jest pod wieloma względami skandaliczna. Widać, że autorzy mylą podstawowe pojęcia i na tej podstawie stawiają szereg bardzo poważnych oskarżeń wobec Antoniego Macierewicza – zwraca uwagę historyk IPN Piotr Gontarczyk.

To właśnie zapis prywatnych rozmów czy też listowych korespondencji budzi najwięcej zastrzeżeń wśród historyków, recenzentów i czytelników książki.

- Hania była bardzo zdenerwowana Zdawała sobie sprawę, że nic dobrego dla niej, ani dla męża z tego nie wyniknie. W książce jest rozdział poświęcony rodzinie czyli Hani i Oli, jej córce. Po tylu latach dziennikarze sięgają do metod, które stosowali esbecy. Bardzo jej współczujemy, że musi przeżywać to, co przeżywała w czasie stanu wojennego - mówi Anna Bielańska, przedstawicielka Stowarzyszenia Kobiet Internowanych i Represjonowanych, a prywatnie przyjaciółka Hanny Macierewicz.

  
Z kolei prof. Jan Żaryn przypomina skandaliczne wypowiedzi Adama Michnika w sprawie akt IPN i wykorzystywania zapisów z prywatnych notatek.

- Przede wszystkim należy zastanowić się, jakie są intencje piszących. Jeżeli są zdrowe warsztatowo, tak jak np. Pani Joanny Siedleckiej, która bardzo głęboko wnika w akty IPN, to służy to wyjaśnieniu ówczesnej rzeczywistości [...] Była kiedyś taka publiczna dyskusja wywołana przez Adama Michnika,który stwierdził, że jakikolwiek historyk użyje podsłuchów esbeckich, to sam zmieni się w tego esbeka i wytoczy mu proces – podkreśla prof. Żaryn.


cytaty za telewizjarepublika.pl

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl