Interesujące wyznanie posłanki Nowoczesnej. Co na to Ryszard Petru?

Ryszard Petru / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Do niezwykle szczerego wyznania doszło na antenie Polsat News. Podczas dyskusji o agresji wobec dziennikarzy TVP Info, wywiązał się dialog między posłem Kukiz'15, Tomaszem Rzymkowskim a posłanką Nowoczesnej, Joanną Scheuring-Wielgus, która przyszła ubrana w koszulkę "Jarosław Kaczyński to tchórz". I wtedy posłanka Nowoczesnej powiedziała kilka słów...

Proszę nie nazywać Obywateli RP ludźmi niezrównoważonymi emocjonalnie, ja ręczę za każdego z nich.(...) Jarosław Kaczyński jest tchórzem, ponieważ nie bierze odpowiedzialności za demolkę, którą robi. Wysługuje się ministrami, żeby zniszczyć państwo jakie zbudowaliśmy po 89 roku. Nie ma mojej zgody na to, żeby niszczył państwo. Jest zwykłym tchórzem mówiła na antenie Polsat News posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus, która przyszła do programu w koszulce z napisem

Pani też jest niezrównoważona emocjonalnie, pani pokaże koszulkę  – powiedział wiceszef MKiDN, Jarosław Sellin, po czym widzom Polsat News posłanka zaprezentowała koszulkę z napisem "Jarosław Kaczyński to tchórz".

Głos w sprawie języka agresji zabrał też poseł Kukiz'15, Tomasz Rzymkowski. W tym kontekście odniósł się do koszulki, jaką posłanka miała na sobie.

Pani poseł przyszła w koszulce, która ewidentnie też dolewa oliwy do tego ognia. Bo co by było, jakbym ja przyszedł w koszulce z napisem "Ryszard Petru – głupek"? To by było obraźliwe – mówił Rzymkowski.

Na co Joanna Scheuring-Wielgus odpowiedziała... 

Dlaczego? To jest prawda.

Tak szczerego wyznania z ust posłanki partii, której Ryszard Petru był do niedawna liderem, trudno było się spodziewać:

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Konstytucja Biznesu z podpisem prezydenta

/ prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda podpisał pakiet pięciu ustaw składających się na Konstytucję Biznesu - poinformowała jego kancelaria. Konstytucja przewiduje m.in. wprowadzenie ulgi na start dla początkujących przedsiębiorców, działalności nierejestrowej czy powołanie Rzecznika MŚP.

Najważniejszą ustawą z pakietu Konstytucji Biznesu jest Prawo przedsiębiorców. Ma ono wprowadzić zasady: co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone; domniemania uczciwości przedsiębiorcy i rozstrzygania wątpliwości faktycznych na jego korzyść. Wprowadza też instytucję działalności nierejestrowej czy ulgę na start dla początkujących przedsiębiorców.

Konstytucja Biznesu to pakiet pięciu ustaw dot. zmian w prawie gospodarczym: Prawa przedsiębiorców; ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców; ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy; ustawy o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium RP; ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo przedsiębiorców oraz inne ustawy dotyczące działalności gospodarczej.

Większość przepisów Konstytucji Biznesu wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl