Interesujące wyznanie posłanki Nowoczesnej. Co na to Ryszard Petru?

Ryszard Petru / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Do niezwykle szczerego wyznania doszło na antenie Polsat News. Podczas dyskusji o agresji wobec dziennikarzy TVP Info, wywiązał się dialog między posłem Kukiz'15, Tomaszem Rzymkowskim a posłanką Nowoczesnej, Joanną Scheuring-Wielgus, która przyszła ubrana w koszulkę "Jarosław Kaczyński to tchórz". I wtedy posłanka Nowoczesnej powiedziała kilka słów...

Proszę nie nazywać Obywateli RP ludźmi niezrównoważonymi emocjonalnie, ja ręczę za każdego z nich.(...) Jarosław Kaczyński jest tchórzem, ponieważ nie bierze odpowiedzialności za demolkę, którą robi. Wysługuje się ministrami, żeby zniszczyć państwo jakie zbudowaliśmy po 89 roku. Nie ma mojej zgody na to, żeby niszczył państwo. Jest zwykłym tchórzem mówiła na antenie Polsat News posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus, która przyszła do programu w koszulce z napisem

Pani też jest niezrównoważona emocjonalnie, pani pokaże koszulkę  – powiedział wiceszef MKiDN, Jarosław Sellin, po czym widzom Polsat News posłanka zaprezentowała koszulkę z napisem "Jarosław Kaczyński to tchórz".

Głos w sprawie języka agresji zabrał też poseł Kukiz'15, Tomasz Rzymkowski. W tym kontekście odniósł się do koszulki, jaką posłanka miała na sobie.

Pani poseł przyszła w koszulce, która ewidentnie też dolewa oliwy do tego ognia. Bo co by było, jakbym ja przyszedł w koszulce z napisem "Ryszard Petru – głupek"? To by było obraźliwe – mówił Rzymkowski.

Na co Joanna Scheuring-Wielgus odpowiedziała... 

Dlaczego? To jest prawda.

Tak szczerego wyznania z ust posłanki partii, której Ryszard Petru był do niedawna liderem, trudno było się spodziewać:

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przeciwlotnicy na wymarszu

/ mat arch.

W ostatnich dniach żołnierze baterii dowodzenia dywizjonu przeciwlotniczego 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie uczestniczyli w zajęciach z terenoznawstwa.

Broń, hełm, kamizelka taktyczna – to obowiązkowe wyposażenie, które każdy żołnierz zabrał tego dnia ze sobą na zajęcia. Ponadto wypełnione plecaki z dodatkowym wyposażeniem, z każdym kilometrem stawały się coraz cięższe — czytamy na oficjalnym portalu 10. BKPanc. 

Na zajęciach nie mogło zabraknąć również mapy i kompasu. Pokonanie trasy kilkunastu kilometrów zajęło przeciwlotnikom kilka godzin. Było to zadanie wymagające, zwłaszcza dla żołnierzy, którzy zawodową służbę wojskową rozpoczęli w ostatnim czasie. Oni właśnie najbardziej odczuwali trudy związane z kilkugodzinnym marszem. Po pewnym czasie broń zaczęła ciążyć, hełm przeszkadzać, a buty stawały się coraz mniej wygodne — wyjaśnia świętoszowska brygada.

Żołnierze na zajęciach radzą sobie naprawdę dobrze. Ci którzy niedawno rozpoczęli służbę wojskową szybko przyswajają wiedzę i umiejętności. Słuchają cennych uwag przełożonych, podpatrują zachowania swoich kolegów, dzięki czemu stale nabywają doświadczenia. Dla części z nich są to pierwsze tego typu zajęcia, gdzie oprócz wiedzy i umiejętności zdobytych podczas wcześniejszego szkolenia, muszą wykazać się dużą odpornością psychiczną i fizyczną

— tłumaczy dowódca drużyny, kapral Artur Mazurkiewicz, cytowany przez oficjalny portal 10. BKPanc. 

Żołnierze oprócz posługiwania się mapą i kompasem, w trakcie zajęć doskonalili zagadnienia dotyczące wykonywania marszu ubezpieczonego. Ponadto doskonalili elementy związane ze zrywaniem kontaktu ogniowego z przeciwnikiem, wyjściem z zasadzki czy realizacją procedur wzywania ewakuacji medycznej — informuje 10. Brygada Kawalerii Pancernej. 

Źródło: 10. BKPanc.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl