Interesujące wyznanie posłanki Nowoczesnej. Co na to Ryszard Petru?

Ryszard Petru / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Do niezwykle szczerego wyznania doszło na antenie Polsat News. Podczas dyskusji o agresji wobec dziennikarzy TVP Info, wywiązał się dialog między posłem Kukiz'15, Tomaszem Rzymkowskim a posłanką Nowoczesnej, Joanną Scheuring-Wielgus, która przyszła ubrana w koszulkę "Jarosław Kaczyński to tchórz". I wtedy posłanka Nowoczesnej powiedziała kilka słów...

Proszę nie nazywać Obywateli RP ludźmi niezrównoważonymi emocjonalnie, ja ręczę za każdego z nich.(...) Jarosław Kaczyński jest tchórzem, ponieważ nie bierze odpowiedzialności za demolkę, którą robi. Wysługuje się ministrami, żeby zniszczyć państwo jakie zbudowaliśmy po 89 roku. Nie ma mojej zgody na to, żeby niszczył państwo. Jest zwykłym tchórzem mówiła na antenie Polsat News posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus, która przyszła do programu w koszulce z napisem

Pani też jest niezrównoważona emocjonalnie, pani pokaże koszulkę  – powiedział wiceszef MKiDN, Jarosław Sellin, po czym widzom Polsat News posłanka zaprezentowała koszulkę z napisem "Jarosław Kaczyński to tchórz".

Głos w sprawie języka agresji zabrał też poseł Kukiz'15, Tomasz Rzymkowski. W tym kontekście odniósł się do koszulki, jaką posłanka miała na sobie.

Pani poseł przyszła w koszulce, która ewidentnie też dolewa oliwy do tego ognia. Bo co by było, jakbym ja przyszedł w koszulce z napisem "Ryszard Petru – głupek"? To by było obraźliwe – mówił Rzymkowski.

Na co Joanna Scheuring-Wielgus odpowiedziała... 

Dlaczego? To jest prawda.

Tak szczerego wyznania z ust posłanki partii, której Ryszard Petru był do niedawna liderem, trudno było się spodziewać:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zamknięta narada u Łukaszenki

Zdjęcie ilustracyjne / president.gov.by

  

Według opozycyjnej białoruskiej gazety „Nasza Niwa” prezydent Alaksandr Łukaszenka przeprowadził zamknięte spotkanie z udziałem wysokich rangą urzędników poświęcone niepodległości kraju, na którym omawiano postępowanie w sytuacji presji ze strony Rosji.

„Odbyło się duże zebranie u prezydenta. Mówiono o opowiadaniu się do końca za niepodległością, wszyscy to poparli” - powiedział jeden z rozmówców „Naszej Niwy”. Gazeta powołała się na dwa źródła, których bliżej nie określiła.

„Nasza Niwa” podała też, że przedstawiciele struktur państwowych powiedzieli, iż jednym z zaleceń jest baczniejsze śledzenie tego, co dzieje się w przestrzeni informacyjnej. Gazeta, która przekazała informację o owym spotkaniu w weekend, nie wyjaśniła, kiedy się ono odbyło.

W miniony czwartek na posiedzeniu w Mińsku władz Państwa Związkowego Białorusi i Rosji premier Rosji Dmitrij Miedwiediew mówił o wariantach dalszej integracji obu krajów. Przypomniał o tym, że umowa dwustronna z 1999 roku przewidywała tworzenie pewnych wspólnych instytucji. Zapewnił, że Rosja jest gotowa do dalszej budowy państwa sojuszniczego, w tym do stworzenia jednolitego centrum emisyjnego [czyli wspólnej waluty], służb celnych i sądownictwa, jak przewidywała to umowa.

Zdaniem wielu ekspertów białoruskich słowa te nie oznaczały jedynie propozycji dla Mińska, lecz stanowiły ultimatum. Łukaszenka, który w piątek udzielił wywiadu mediom rosyjskim oświadczył, że suwerenność Białorusi jest „rzeczą świętą” i że nie uda się „podzielenie Białorusi na obwody i wepchnięcie jej do Rosji”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl