Ten sondaż mocno zdziwi Tuska. Mit „ rycerza na białym koniu” legł w gruzach?

Donald Tusk / fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Od długiego czasu znaczna część opozycji - parlamentarnej i pozaparlamentarnej - wierzy w mityczny niemal powrót do polskiej polityki Donalda Tuska, który w ich ocenie niczym wspaniały rycerz na białym rumaku przegna rządy Prawa i Sprawiedliwości. Tymczasem sondaż, który opublikowała Wirtualna Polska pokazuje, że Polacy wcale nie oczekują na powrót "prezydenta Europy".

Apogeum pompowanego niemal od pierwszych miesięcy po wyborach parlamentarnych mitu o Tusku, który powróci z Brukseli, by "odwojować" utraconą władzę, była kwietniowa hucpa związana z odprowadzaniem byłego premiera do prokuratury, gdzie ten zeznawał w sprawie współpracy polskich służb z rosyjskim FSB w 2010 r. Podobną szopkę Tusk chciał odstawić w sierpniu, przy ponownym wezwaniu przez śledczych.

Tymczasem okazuje się, że ów mit "rycerza na białym koniu" padł. Najdobitniej pokazuje to sondaż dla Wirtualnej Polski przeprowadzony na panelu Ariadna, według którego tylko 27 proc. ankietowanych twierdzi, że Donald Tusk powinien wrócić do Polski i stanąć na czele opozycji, aby odsunąć od władzy PiS. Przede wszystkim zdanie to podzielają wyborcy Platformy, jednak już elektorat Nowoczesnej nieco mniej entuzjastycznie spogląda na powrót przewodniczącego Rady Europejskiej. Taki sam odsetek badanych - 27 proc. - twierdzi, że Tusk ma szanse odsunąć od władzy Prawo i Sprawiedliwość.

Duża część Polaków nie chce powrotu Tuska do kraju i uważa, że nie ma on szans na odsunięcie od władzy Zjednoczonej Prawicy. 

Niedawno Donald Tusk twierdził, że "będzie angażował się w sprawy Polski tak długo, jak będzie żył". Ta ingerencja raczej niewiele ma wspólnego z dbaniem o polskie sprawy. 44 proc. ankietowanych w badaniu dla WP stwierdziło, że Tusk jako przewodniczący RE nie dba o interesy Polski. Odmiennego zdania było 30 proc. respondentów. 

 

Źródło: wp.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sensacyjne wydanie „Politycznej kawy” Tomasza Sakiewicza – niedziela, godz. 12.00, Telewizja Republika

/ fot. Telewizja Republika

Przed nami szczególne wydanie programu „Polityczna kawa”. Gośćmi Tomasza Sakiewicza będą tym razem minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, poseł Tomasz Rzymkowski oraz Ryszard Czarnecki. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego powie, czy na żądanie kierownictwa europarlamentu przeprosi Różę Thun. Ma paść zaskakująca odpowiedź.

Sensacyjne wydanie „Politycznej kawy”. Minister Jerzy Kwieciński ujawnia ekonomiczne plany rządu, poseł Tomasz Rzymkowski o politycznym zwrocie w Kukiz’15 i wreszcie przełom w sprawie Ryszarda Czarneckiego. Jego odpowiedź dla Róży Thun. Niedziela, godz. 12.00, TV Republika 

– zapowiedział swój program Tomasz Sakiewicz.

„Polityczna Kawa”, godzina 12.00, TV Republika – NIE PRZEGAP!

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl