Kończ waść!

Wielokrotnie słyszałem z ust rozsądnych ludzi, że nie powinniśmy krytykować ugrupowania Pawła Kukiza, bo to nasz przyszły koalicjant i w sytuacji zagrożenia większości sejmowej stanie po stronie dobrej zmiany. Otóż nie stanie.

Bo jak powiedział w jednym z wywiadów: „PiS na mnie szczególnie nie ma co liczyć. To partia bolszewicka”. Jak dotąd posłowie z Kukiz’15 nigdy nie poparli ustaw reformujących Polskę i wspólnie z PO, PSL-em i Nowoczesną sprzeciwiają się jakimkolwiek zmianom, ciągle bredząc o partiokracji i JOW-ach. Sam Paweł Kukiz swoje mądrości wygłasza przeważnie w programie Moniki Olejnik, która nie odrywając od niego wzroku pełnego uwielbienia, spija mu z ust każde słowo. Wspólnie przeżywają traumę z powodu rządów PiS-u. Ostatnio Kukiz dostał nowe zadanie i zaczął nawoływać Polaków do wyjścia na ulicę i obalenia rządu, bo jak twierdzi: „Jedyną metodą po takim totalnym scentralizowaniu państwa, na zlikwidowanie czy jakby odsunięcie tej partii od władzy jest ulica, no nie ma innej”. Najwyższy czas, żeby Kukiz zwrócił się do swojego wyborcy słowami Andrzeja Kmicica, bohatera „Potopu”, i uznając swoją polityczną klęskę, poprosił: „Kończ waść, wstydu oszczędź!”.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Samobój POstkomuny

PO wydała miliony złotych na kampanię billboardową, w której głosi: „PiS wziął miliony”. Ekscytują się tą akcją działacze PO w mediach społecznościowych i propagandyści PO w POstkomunistycznych mediach. Ludzie jednak swoje wiedzą i nie dają się nabierać. Jest już mnóstwo przeróbek – „PiS wziął miliony i oddał je dzieciom”, „PiS wziął miliardy i oddał je Polakom”. Negatywna narracja, oparta na pogardzie dla prawdy i traktująca wyborców jak głupców o krótkiej pamięci obraca się przeciw PO.

Ale znacząca jest euforia jej polityków na tę próbę zakłamania rzeczywistości. Były minister skarbu PO Wojciech Karpiński napisał na Twitterze tak: „Jadę, jadę i prawdę widzę”. Otóż prawda wygląda dokładnie odwrotnie. To o tym polityku na taśmach prawdy nagranych w Sowie mówiono: „Dwie niezależne forpoczty badały Włodka, czy on nie spęka przy podejmowaniu decyzji. [...] No i tam przy wódeczce gdzieś, chodzili go pytali, ale czy ten Włodek, który jest jeb... w Platformie, nie spęka, żeby Jankowi sprzedać Ciech. I powiedział, że absolutnie nie spęka”. No i rząd PO nie spękał, Ciech poszedł po zaniżonej cenie w ręce oligarchy. Ze szkodą dla państwa. Liczonej w dziesiątkach, jeśli nie setkach milionów złotych.

 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl