Premier Morawiecki? Totalna opozycja zbita z tropu! Pozostało im tylko obrażanie i absurdalne teorie

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Borys Budka z Platformy Obywatelskiej i Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej skomentowali już zmianę na stanowisku szefa rządu. Oczywiście z ich ust padły jedynie inwektywy i kuriozalne teorie dotyczące stanu gospodarki. Widocznie zabolało ich, że po raz kolejny zostali koncertowo ograni przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Borys Budka skomentował zmianę premiera, atakując Jarosława Kaczyńskiego.

"Jarosław Kaczyński nie szanuje ludzi. Kierujemy się wartościami uniwersalnymi, ale dla Kaczyńskiego takie wartości nie istnieją, co pokazał na przykładzie premier Szydło"

 - stwierdził polityk PO - partii, która dała dziś popis chamstwa w Sejmie właśnie wobec Beaty Szydło. 

Budka obraził także Mateusza Morawieckiego:

"Dla mnie pan premier Morawiecki jest jak taki nadmuchany balon, który wystarczy delikatnie dotknąć i on pęknie. Niczego skutecznego nie wdziałem w jego polityce".

Wiceprzewodniczący PO dodał też - i ten fragment rozśmieszył nas najbardziej:

"Morawiecki bazuje na tym, że zostawiliśmy mu gospodarkę w dobrym stanie i że jest świetna koniunktura na świecie".

Także zdaniem przewodniczącej Nowoczesnej stan polskiej gospodarki wynika dziś... z koniunktury światowej, a nie z działań rządu. Lubnauer powiedziała też:

„Mam wrażenie, że Jarosław Kaczyński, sam nie znając się na gospodarce, uwierzył w PowerPoint-owe prezentacje Morawieckiego i dlatego zdecydował się na taki ruch”.

Jedno w przypadku rządu Mateusza Morawieckiego jest więc pewne: żadna poważna opozycja w najbliższym czasie mu nie zagrozi.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czaputowicz: Wrak Tu-154M i czarne skrzynki są własnością Polski!

/ twitter.com/stpieta

Za niezbędne uznajemy utrzymanie dialogu politycznego z Rosją; jego istotą nie może być jednak ignorowanie jej obecnej agresywnej polityki wobec Zachodu. Rosja w ostatnich latach naruszyła wiele traktatów - powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz. Odniósł się do przetrzymywania przez Rosję wraku rządowego Tu-154M.

W interesie Polski i Europy leżą pragmatyczne stosunki z Federacją Rosyjską. Polska dyplomacja działa na rzecz wypracowania solidarnej i konsekwentnej polityki NATO i Unii Europejskiej wobec Rosji

- oświadczył Czaputowicz w swoim expose wygłaszanym w Sejmie.

Wielokrotnie wskazywaliśmy na brak podstaw dla dalszego przetrzymywania wraku samolotu Tu-154 oraz czarnych skrzynek; są one własnością Polski, a ich zwrot jest nie tylko obowiązkiem prawnym, ale także moralnym

- zaznaczył minister.

Nasze spójne stanowisko winno brać pod uwagę rosyjskie postępowanie zarówno wobec Unii i NATO, jak i poszczególnych państw członkowskich, naszych strategicznych partnerów oraz sposób przestrzegania przez Rosję prawa międzynarodowego

- podkreślił.

Uważamy, że podstawą rozwiązywania problemów w relacjach z Federacją Rosyjską muszą być realia w odniesieniu do dziedziny bezpieczeństwa militarnego, spraw transportowo-komunikacyjnych i energetycznych. Poszukiwanie rozwiązań jedynie w drodze ustaleń prawnotraktatowych nie wystarczy. Swoje stanowisko wobec Rosji będziemy wypracowywać wspólnie z naszymi sojusznikami z NATO i Unii Europejskiej

- zapowiedział minister

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl