Dorota Kania o zmianie premiera: Beata Szydło pozostanie twarzą PiS kojarzoną z sukcesami

/ Telewizja Republika

  

- Wydaje się, że to słuszny kierunek, ostatnie komentarze po wizytach zagranicznych Mateusz Morawieckiego pokazują, że jest on cenionym przez partnerów zagranicznych politykiem. Realizowana przez niego polityka gospodarcza zyskuje uznanie nie tylko za granicą, ale i w Polsce - twierdzi redaktor naczelna Telewizji Republika Dorota Kania.

Dorota Kania została poproszona o skomentowanie decyzji Beaty Szydło, która zrezygnowała z pełnienia funkcji szefowej rządu. Redaktor naczelna Telewizji Republika zaznacza, iż spekulacje na temat zmiany na stanowisku premiera trwały już od jakiegoś czasu, a o tym, "że Mateusz Morawiecki ma zostać premierem, mówiło się od kilku dni".

- Były również przedstawiane inne scenariusze, okazało się, że ten został zrealizowany. Z tego, co wiemy do tej pory, to premier Beata Szydło ma mieć bardzo eksponowaną rolę, a Mateusz Morawiecki ma zająć się gospodarką już jako premier. Wydaje się, że to słuszny kierunek, ostatnie komentarze po wizytach zagranicznych Mateusz Morawieckiego pokazują, że jest on cenionym przez partnerów zagranicznych politykiem

- zauważa Dorota Kania.

Redaktor zaznaczyła, że realizowana przez Morawieckiego polityka gospodarcza zyskuje uznanie zarówno w Polsce jak i za granicą.

- Widać, że ten kierunek jest dobry. Kierownictwo PiS, doceniając zasługi Mateusza Morawieckiego i jego umiejętności, powierzyło mu stanowisko premiera

- dodaje redaktor naczelna TV Republika.

Dorota Kania przypomina, że Beata Szydło cieszy się ogromnym poparciem Polaków i jest to zrozumiałe

- Po pierwsze jest twarzą dwóch udanych kampanii – prezydenckiej i parlamentarnej. Udało się jej osiągnąć wiele rzeczy, natomiast teraz jest półmetek okresu sprawowania władzy przez Prawo i Sprawiedliwość i myślę, że przeznaczone jest dla niej inne, równie eksponowane stanowisko. Z tego, co dzisiaj wiemy, to pani premier nie będzie odsunięta od polityki, będzie na jej froncie, to jest najważniejsze.

Redaktor zaznacza, że odejście ze stanowiska premiera nie jest dla Beaty Szydło karą, bo w dalszym ciągu będzie twarzą PiS, która będzie kojarzyć się z sukcesami.

Okres jej władzy to cały ciąg sukcesów, zaczynając od programu Rodzina 500 +, później był szczyt NATO w Warszawie, mamy świetną politykę prorodzinną, rozwijającą się gospodarkę. Trzeba oczywiście mówić o Mateuszu Morawieckim jako ministrze odpowiadającym za gospodarkę i ministrze Antonim Macierewiczu jako o ministrze odpowiadającym za MON, który był głównym uczestnikiem szczytu NATO. Jednak bez sprawnego premiera, bez pani premier Beaty Szydło, wiele rzeczy by się nie udało. O tym trzeba pamiętać. Beata Szydło nie jest odsuwana w cień i wyborcy Prawa i Sprawiedliwości są w stanie przyjąć taką argumentację

- dodaje Dorota Kania.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Postawiła sprawę na ostrzu noża. Bez poparcia dla jej planów, nie ma mowy o brexicie

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Na facebookowym profilu premier Wielkiej Brytanii ostrzegła dzisiaj swoją podzieloną partię: jeśli politycy nie poprą jej planu bliskiej współpracy z Unią Europejską po rozłamie, to do brexitu może... w ogóle nie dojść. "Musimy skupić się na celu" - pisze do swoich rodaków.

Moja wiadomość na niedzielę jest prosta: musimy skupić się na celu. Jeśli tego nie zrobimy, to ryzykujemy, że do brexitu w ogóle nie dojdzie

– napisała premier Theresa May na Facebooku.

Wielka Brytania ma teoretycznie opuścić Unię Europejską za trzy kwartały. 12 lipca rząd opublikował propozycję przeprowadzenia brexitu. Chce zatrzymać większość przywilejów, wynikających między innymi ze swobodnego handlu, ale zrezygnować na przykład ze swobody przepływu ludzi, podległości pod ETS i wpłat do unijnego budżetu.

Dla Wielkiej Brytanii nowa propozycja rządu May oznacza wybieranie najlepszych kąsków z przyszłej relacji z Unią przy jednoczesnym ograniczaniu wpływu Brukseli. Jest pewne, że na taką formę brexitu Unia się nie zgodzi, ale jest to dobry punkt wyjścia dla dalszych negocjacji

- komentuje dla portalu Business Insider Konrad Białas, główny ekonomista DM TMS Brokers.

W ciągu ostatniego tygodnia z brytyjskiego rządu odeszło kilku ministrów, w tym minister ds. brexitu David Davis oraz minister spraw zagranicznych Borisa Johnsona. Miał być to protest przeciwko przyjęciu przez rząd łagodnej retoryki w negocjacjach z Unią Europejską.

Pełną treść deklaracji premier May można przeczytać na jej profilu na Faceboooku.

 

Źródło: niezalezna.pl, businessinsider.com.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl