Dorota Kania o zmianie premiera: Beata Szydło pozostanie twarzą PiS kojarzoną z sukcesami

/ Telewizja Republika

  

- Wydaje się, że to słuszny kierunek, ostatnie komentarze po wizytach zagranicznych Mateusz Morawieckiego pokazują, że jest on cenionym przez partnerów zagranicznych politykiem. Realizowana przez niego polityka gospodarcza zyskuje uznanie nie tylko za granicą, ale i w Polsce - twierdzi redaktor naczelna Telewizji Republika Dorota Kania.

Dorota Kania została poproszona o skomentowanie decyzji Beaty Szydło, która zrezygnowała z pełnienia funkcji szefowej rządu. Redaktor naczelna Telewizji Republika zaznacza, iż spekulacje na temat zmiany na stanowisku premiera trwały już od jakiegoś czasu, a o tym, "że Mateusz Morawiecki ma zostać premierem, mówiło się od kilku dni".

- Były również przedstawiane inne scenariusze, okazało się, że ten został zrealizowany. Z tego, co wiemy do tej pory, to premier Beata Szydło ma mieć bardzo eksponowaną rolę, a Mateusz Morawiecki ma zająć się gospodarką już jako premier. Wydaje się, że to słuszny kierunek, ostatnie komentarze po wizytach zagranicznych Mateusz Morawieckiego pokazują, że jest on cenionym przez partnerów zagranicznych politykiem

- zauważa Dorota Kania.

Redaktor zaznaczyła, że realizowana przez Morawieckiego polityka gospodarcza zyskuje uznanie zarówno w Polsce jak i za granicą.

- Widać, że ten kierunek jest dobry. Kierownictwo PiS, doceniając zasługi Mateusza Morawieckiego i jego umiejętności, powierzyło mu stanowisko premiera

- dodaje redaktor naczelna TV Republika.

Dorota Kania przypomina, że Beata Szydło cieszy się ogromnym poparciem Polaków i jest to zrozumiałe

- Po pierwsze jest twarzą dwóch udanych kampanii – prezydenckiej i parlamentarnej. Udało się jej osiągnąć wiele rzeczy, natomiast teraz jest półmetek okresu sprawowania władzy przez Prawo i Sprawiedliwość i myślę, że przeznaczone jest dla niej inne, równie eksponowane stanowisko. Z tego, co dzisiaj wiemy, to pani premier nie będzie odsunięta od polityki, będzie na jej froncie, to jest najważniejsze.

Redaktor zaznacza, że odejście ze stanowiska premiera nie jest dla Beaty Szydło karą, bo w dalszym ciągu będzie twarzą PiS, która będzie kojarzyć się z sukcesami.

Okres jej władzy to cały ciąg sukcesów, zaczynając od programu Rodzina 500 +, później był szczyt NATO w Warszawie, mamy świetną politykę prorodzinną, rozwijającą się gospodarkę. Trzeba oczywiście mówić o Mateuszu Morawieckim jako ministrze odpowiadającym za gospodarkę i ministrze Antonim Macierewiczu jako o ministrze odpowiadającym za MON, który był głównym uczestnikiem szczytu NATO. Jednak bez sprawnego premiera, bez pani premier Beaty Szydło, wiele rzeczy by się nie udało. O tym trzeba pamiętać. Beata Szydło nie jest odsuwana w cień i wyborcy Prawa i Sprawiedliwości są w stanie przyjąć taką argumentację

- dodaje Dorota Kania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

12 listopada wolny od pracy

/ DavidRockDesign

  

Sejm uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej ustanawiającą 12 listopada br. dniem wolnym od pracy.

Za projektem ustawy głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, 77 wstrzymało się od głosu.

Wcześniej Sejm nie przyjął wniosku o odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu i posłowie przystąpili do drugiego czytania projektu.

Przed przystąpieniem do głosowania nad projektem ustawy posłowie przyjęli trzy poprawki złożone przez posła PiS Piotra Babinetza. Według jednej nich, świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i ambulatoriach finansowanych ze środków publicznych miałyby być udzielane tego dnia według zaplanowanej kolejności. Dostępność miałyby zapewnić też apteki.

Projekt ustawy został złożony do Sejmu przez posłów PiS w poniedziałek. Zgodnie z nim 12 listopada 2018 r. ma być uroczystym świętem narodowym i dniem wolnym od pracy.

"W dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni"

– czytamy w projekcie.

Autorzy projektu przypomnieli, że 11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl