Brytyjska armia niezdolna do walki

/ flickr.com

  

Co piąty żołnierz brytyjskiej armii nie jest w pełni gotowy do pełnienia służby wojskowej z powodu chorób, kontuzji oraz innych powodów. Oznacza to, że 18 tysięcy osób, którzy pełnią aktywną służbę, nie są w stanie działać w przypadku wybuchu wojny.

Aż 7 890 wojskowych Royal Army nie jest medycznie gotowych do rozmieszczenia. Z kolei kolejne 9 971 z wojsk lądowych Wielkiej Brytanii otrzymało kategorię "częściowo zdolnych do działania" oznaczającą, że mogą zostać wykorzystani wyłącznie do obsadzenia niektórych miejsc.

W rozmowie z brytyjskim dziennikiem "The Independent" członek Partii Konserwatywnej Andrew Bowie oświadczył wprost, że te liczby są bardzo alarmujące. — Z ogólnej liczby 82 tys. wojskowych służących w brytyjskiej armii tak naprawdę jedynie 60 546 wojskowych jest gotowych do wysłania na linię frontu. Powoduje to jeszcze większe obciążenie pozostałych żołnierzy, którym powierza się kolejne zadania – oświadczył członek Izby Gmin.

Jeśli jednak uwzględnić rzeczywistą liczbę służących w British Army którą jest 78,407 wojskowych to okazuje się że wyłączonych z działań wojennych jest aż 22 proc żołnierzy. Z drugiej jednak strony rzecznik armii w rozmowie z "Forces News" starał się uspokoić opinię publiczną. — Posiadamy wystarczającą liczbę wojskowych, aby zapewnić bezpieczeństwo Wielkiej Brytanii. Posterunki są obsadzone aż w 95 proc. Co więcej w ubiegłym roku rekrutowaliśmy niemal 8 tys. osób do służby – zapewnił. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kwalifikacje do igrzysk w Tokio. Z kim zagrają polscy siatkarze?

Zdjęcie ilustracyjne / By Katarzyna M. Kozłowska from Łódź, Poland - Volleyball Nations League: Poland - France, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70443317

  

Francja, Słowenia i Tunezja to prawdopodobni rywale polskich siatkarzy w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich 2020 roku w Tokio - wynika z rankingu światowego opublikowanego wczoraj przed międzynarodową federację (FIVB).

Biało-czerwoni, tegoroczni mistrzowie świata, w najnowszym notowaniu rankingu zajmują czwarte miejsce, za Brazylią, USA i Włochami, gdyż na ich dorobku ciąży przede wszystkim uwzględniane w zestawieniu ósme miejsca w Lidze Światowej 2017.

Zgodnie z opublikowaną wcześniej przez FIVB zasadą serpentyny, według której zespoły zostaną podzielone na sześć grup interkontynentalnej fazy olimpijskich kwalifikacji, zespół z pozycji czwartej spotka się z drużyną dziewiątą - Francją oraz 16. i 21., ale w tym wypadku na te lokaty przesuną się 17. - Słowenia i 22. - Tunezja, gdyż 11. w klasyfikacji Japonia jako gospodarz ma zapewniony występ w igrzyskach.

Męskie turnieje kwalifikacyjne fazy interkontynentalnej mają zostać rozegrane w dniach 9-11 sierpnia 2019.

Do 14 grudnia federacje zainteresowane organizacją turniejów kwalifikacyjnych mogą składać aplikacje. Polski związek już wcześniej deklarował, że chciałby przeprowadzić te zawody, ale jak poinformował PAP w czwartek jego wiceprezes Jacek Sęk jeszcze nie złożył wniosku. Gospodarze wybrani zostaną w styczniu.

W zgłoszeniu wskazać trzeba przynajmniej wstępnie miasto-gospodarza (ostatecznie trzeba go potwierdzić do 31 grudnia). Można dołączyć także dodatkowe dokumenty, takie jak: plan marketingowy i dotyczący komunikacji, przedstawienie proponowanego obiektu, sąsiadującej z nim infrastruktury i programu dotyczącego rozrywki oraz prezentację ze swoją wizją siatkówki. Uwagę zwraca wymieniona w formularzu opłata - organizacja turnieju wiąże się z wpłaceniem na konto FIVB 500 tysięcy dolarów.

Wśród 24 drużyn rywalizujących o prawo występu w Tokio prawdopodobnie zabraknie polskich siatkarek, które w najnowszym notowaniu rankingu światowego spadły z 22. na 26. pozycję. Japonki są w nim szóste, zatem prawo gry w kwalifikacjach jako ostatnia otrzyma 25. na liście Kuba, która ma punkt więcej niż biało-czerwone.

Prowadzą w zestawieniu mistrzynie globu - Serbki, przed Chinkami i Amerykankami.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl