Prof. Pawłowicz dla Niezalezna.pl: To zmiana dla jeszcze lepszej obrony interesów Polski

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

- Prezes Kaczyński nam to wszystko wytłumaczył, a my to rozumiemy. Trzeba kontynuować nasz program wyborczy i bronić interesów Polski - powiedziała portalowi niezalezna.pl poseł PiS, prof. Krystyna Pawłowicz.

Premier Beata Szydło złożyła dziś rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Ta rezygnacja została przez Komitet Polityczny PiS przyjęta. Wysunięto kandydaturę Mateusza Morawieckiego na nowego premiera.

Właściwie wszyscy są zadowoleni – pani premier Szydło pozostanie w rządzie i prawdopodobnie będzie wicepremierem

- powiedziała nam poseł Pawłowicz.

Prof. Pawłowicz podkreśliła, że "wszyscy dobrze rozumiemy, że sytuacja wewnętrzna i zewnętrzna (zwłaszcza zewnętrzna) sprawia, że taktykę trzeba dostosować do pewnej strategii długofalowej obrony interesów Polski".

Prezes Kaczyński nam to wszystko wytłumaczył, a my to rozumiemy. Trzeba kontynuować nasz program wyborczy i bronić interesów Polski

- dodała.

Fakt, że pani premier Szydło pozostanie w rządzie i będzie wicepremierem, bardzo nas cieszy. Pani premier wielokrotnie pokazała wielką klasę, wielokrotnie dziękowaliśmy jej oklaskami. Pani premier jest jeszcze młoda, będzie mogła niejedną rolę w Polsce odegrać

- powiedziała niezalezna.pl poseł Pawłowicz.

Jak zauważyła prof. Pawłowicz "media grają na podział wewnętrzny, co jest nieprawdą".

Sytuacja, jaką przedstawił nam prezes Kaczyński i premier Szydło, bardzo nam to wszystko uporządkowało. Trzeba to wszystko ciągnąć dalej, z jeszcze większym uporem i siłą, bo wróg zewnętrzny nie śpi

- zakończyła pani poseł.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tego Komisja Europejska raczej się nie spodziewała. Prztyczka w nos dał jej... szef MSW Niemiec

/ FLICKR.COM/Michael Panse/CC BY 2.0

Nowy szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Niemiec skrytykował w wywiadzie Komisję Europejską za przyjmowanie "moralizatorskiego tonu" wobec krajów wschodnioeuropejskich, które odmówiły przyjęcia uchodźców w ramach unijnego mechanizmu relokacji. Takie podejście jest - w jego ocenie - bezproduktywne, bo "każdy kraj ma swoją dumę".

Seehofer, który jest politykiem współrządzącej w Niemczech partii chadeckiej CSU, w rozmowie z "Welt am Sonntag" ("WamS"; niedzielne wydanie dziennika "Die Welt") powiedział, że kontrole na granicach niemieckich powinny zostać utrzymane, dopóki Unia Europejska nie będzie w stanie skutecznie chronić swych granic zewnętrznych.

Skrytykował też Komisję Europejską za przyjmowanie "moralizatorskiego tonu" wobec krajów wschodnioeuropejskich, które odmówiły przyjęcia uchodźców w ramach unijnego mechanizmu relokacji. Takie podejście jest w jego ocenie bezproduktywne, bo "każdy kraj ma swoją dumę".

Zaapelował też do UE, by - jak to określił - przestała podejmować decyzje "ponad głowami" państw członkowskich.

Komisja Europejska często zachowuje się w sposób protekcjonalny. Musimy włożyć więcej wysiłku w dialog na temat rozdziału uchodźców. Jeśli będziemy cierpliwie negocjować, większość krajów poprze (to rozwiązanie) – przekonywał.

Dodał, że pozostałe kraje mogą pomóc w inny sposób, np. wysyłając więcej personelu do ochrony granic UE lub bardziej angażując się na rzecz wspólnego ich patrolowania.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Niemiecka gazeta ostrzega Merkel przed „podążaniem na ślepo” za Macronem. „Klucz do przyszłości Europy jest w Warszawie”

W poniedziałek do Warszawy przybywa kanclerz Angela Merkel. Tematem rozmów ma być m.in. sytuacja na Ukrainie, polityka wobec Rosji, szczyt NATO, bezpieczeństwo energetyczne, współpraca w ramach Trójkąta Weimarskiego, a także relacje Europa-USA. Polska będzie drugim po Francji celem wizyty zagranicznej Merkel od jej wybrania w środę przez Bundestag na czwartą kadencję na stanowisko kanclerza Niemiec.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl