Prof. Pawłowicz dla Niezalezna.pl: To zmiana dla jeszcze lepszej obrony interesów Polski

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Prezes Kaczyński nam to wszystko wytłumaczył, a my to rozumiemy. Trzeba kontynuować nasz program wyborczy i bronić interesów Polski - powiedziała portalowi niezalezna.pl poseł PiS, prof. Krystyna Pawłowicz.

Premier Beata Szydło złożyła dziś rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Ta rezygnacja została przez Komitet Polityczny PiS przyjęta. Wysunięto kandydaturę Mateusza Morawieckiego na nowego premiera.

Właściwie wszyscy są zadowoleni – pani premier Szydło pozostanie w rządzie i prawdopodobnie będzie wicepremierem

- powiedziała nam poseł Pawłowicz.

Prof. Pawłowicz podkreśliła, że "wszyscy dobrze rozumiemy, że sytuacja wewnętrzna i zewnętrzna (zwłaszcza zewnętrzna) sprawia, że taktykę trzeba dostosować do pewnej strategii długofalowej obrony interesów Polski".

Prezes Kaczyński nam to wszystko wytłumaczył, a my to rozumiemy. Trzeba kontynuować nasz program wyborczy i bronić interesów Polski

- dodała.

Fakt, że pani premier Szydło pozostanie w rządzie i będzie wicepremierem, bardzo nas cieszy. Pani premier wielokrotnie pokazała wielką klasę, wielokrotnie dziękowaliśmy jej oklaskami. Pani premier jest jeszcze młoda, będzie mogła niejedną rolę w Polsce odegrać

- powiedziała niezalezna.pl poseł Pawłowicz.

Jak zauważyła prof. Pawłowicz "media grają na podział wewnętrzny, co jest nieprawdą".

Sytuacja, jaką przedstawił nam prezes Kaczyński i premier Szydło, bardzo nam to wszystko uporządkowało. Trzeba to wszystko ciągnąć dalej, z jeszcze większym uporem i siłą, bo wróg zewnętrzny nie śpi

- zakończyła pani poseł.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szykują się zmiany w obchodach Wielkanocy? Franciszek rozmawiał z patriarchami

/ By http://www.cgpgrey.com, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37262866

  

Na niedawnym spotkaniu modlitewnym Franciszka z prawosławnym i innymi wschodniochrześcijańskimi hierarchami z Bliskiego Wschodu podniesiono m.in. temat wyznaczenia daty wspólnych obchodów Wielkanocy jako widocznego znaku jedności chrześcijan. Ujawnił to chaldejski patriarcha Babilonii kard. Luis Raphael Sako, który był jednym z uczestników tamtego wydarzenia na południu Włoch.

W czasie rozmów, toczonych za zamkniętymi drzwiami, nie podejmowano spraw doktrynalnych – przyznał kardynał w rozmowie z Radiem Watykańskim. Wyjaśnił, że uczestnicy spotkania mieli świadomość, że do jedności kroczy się razem, na wspólnej modlitwie i podejmując te same problemy, wiedząc, że można zaczerpnąć ze wspólnego źródła.

Zwierzchnik katolickiego Kościoła chaldejskiego zaznaczył jednoczenie, że nie mówiono wyłącznie o prześladowaniu chrześcijan.

- Dla wszystkich było jasne, że przyszłość wyznawców Chrystusa jest złączona z muzułmanami, żydami i innymi wspólnotami, które żyją na Bliskim Wschodzie

 – podkreślił kard. Sako.

Przyznał, że słowa, które wypowiedziano i wspólna modlitwa położyły dobry fundament pod wspólne działania, toteż jest przekonany, że spotkanie w Bari nie było ostatnim takim wydarzeniem. Wyraził także nadzieję, że kiedyś będzie możliwe poszerzenie gremium osób, które będą brały w nim udział o przedstawicieli muzułmanów i żydów.

- Sami bowiem nie zdołamy stawić czoła i rozwiązać tak wielu problemów

 – powiedział iracki hierarcha.

Dodał, że rzeczy dojrzewają, kiedy przyjdzie na to czas.

- Pięćdziesiąt lat temu byłoby nie do pomyślenia takie spotkanie jak to, które odbyło się w Bari 

– podkreślił kard. Sako. – Dlatego to wspólne spotkanie przedstawicieli tak wielu różnych Kościołów i wspólnot może być postrzegane jako przykład także dla innych.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl