Czarnecki: Pokazaliśmy, że gramy zespołowo. Premierem zostaje Morawiecki, ale Szydło pozostaje w drużynie

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

- Pani premier wprowadziła w polskiej polityce pewne nowe standardy – nie obraziła się, nie zabrała torebki i nie poszła, ale uznała, że dla dobra zespołu trzeba się nieraz poświęcić. Dalej gramy razem, dalej jesteśmy zespołem - powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl Ryszard Czarnecki - wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, eurodeputowany PiS.

Premier Beata Szydło złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji, a rezygnacja została przez Komitet Polityczny PiS przyjęta. Kandydatem na nowego premiera jest Mateusza Morawieckiego.

Pokazaliśmy, że w polityce jest gra zespołowa. Trenerem zostaje Mateusz Morawiecki, ale pani Beata Szydło pozostaje w drużynie i świetnie - powiedział niezalezna.pl Ryszard Czarnecki.

W ocenie wiceprzewodniczącego PE "premier Szydło wprowadziła w polskiej polityce pewne nowe standardy – nie obraziła się, nie zabrała torebki i nie poszła, ale uznała, że dla dobra zespołu trzeba się nieraz poświęcić".

Dalej gramy razem, dalej jesteśmy zespołem – podkreślił.

Ci, którzy myśleli, że ta sytuacja wywoła jakieś podziały, konflikty i spory, muszą być zawiedzeni. Polscy patrioci na pewno się cieszą, że dalej jesteśmy drużyną - wskazał Ryszard Czarnecki.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tego Komisja Europejska raczej się nie spodziewała. Prztyczka w nos dał jej... szef MSW Niemiec

/ FLICKR.COM/Michael Panse/CC BY 2.0

Nowy szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Niemiec skrytykował w wywiadzie Komisję Europejską za przyjmowanie "moralizatorskiego tonu" wobec krajów wschodnioeuropejskich, które odmówiły przyjęcia uchodźców w ramach unijnego mechanizmu relokacji. Takie podejście jest - w jego ocenie - bezproduktywne, bo "każdy kraj ma swoją dumę".

Seehofer, który jest politykiem współrządzącej w Niemczech partii chadeckiej CSU, w rozmowie z "Welt am Sonntag" ("WamS"; niedzielne wydanie dziennika "Die Welt") powiedział, że kontrole na granicach niemieckich powinny zostać utrzymane, dopóki Unia Europejska nie będzie w stanie skutecznie chronić swych granic zewnętrznych.

Skrytykował też Komisję Europejską za przyjmowanie "moralizatorskiego tonu" wobec krajów wschodnioeuropejskich, które odmówiły przyjęcia uchodźców w ramach unijnego mechanizmu relokacji. Takie podejście jest w jego ocenie bezproduktywne, bo "każdy kraj ma swoją dumę".

Zaapelował też do UE, by - jak to określił - przestała podejmować decyzje "ponad głowami" państw członkowskich.

Komisja Europejska często zachowuje się w sposób protekcjonalny. Musimy włożyć więcej wysiłku w dialog na temat rozdziału uchodźców. Jeśli będziemy cierpliwie negocjować, większość krajów poprze (to rozwiązanie) – przekonywał.

Dodał, że pozostałe kraje mogą pomóc w inny sposób, np. wysyłając więcej personelu do ochrony granic UE lub bardziej angażując się na rzecz wspólnego ich patrolowania.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Niemiecka gazeta ostrzega Merkel przed „podążaniem na ślepo” za Macronem. „Klucz do przyszłości Europy jest w Warszawie”

W poniedziałek do Warszawy przybywa kanclerz Angela Merkel. Tematem rozmów ma być m.in. sytuacja na Ukrainie, polityka wobec Rosji, szczyt NATO, bezpieczeństwo energetyczne, współpraca w ramach Trójkąta Weimarskiego, a także relacje Europa-USA. Polska będzie drugim po Francji celem wizyty zagranicznej Merkel od jej wybrania w środę przez Bundestag na czwartą kadencję na stanowisko kanclerza Niemiec.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl