Czarnecki: Pokazaliśmy, że gramy zespołowo. Premierem zostaje Morawiecki, ale Szydło pozostaje w drużynie

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

- Pani premier wprowadziła w polskiej polityce pewne nowe standardy – nie obraziła się, nie zabrała torebki i nie poszła, ale uznała, że dla dobra zespołu trzeba się nieraz poświęcić. Dalej gramy razem, dalej jesteśmy zespołem - powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl Ryszard Czarnecki - wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, eurodeputowany PiS.

Premier Beata Szydło złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji, a rezygnacja została przez Komitet Polityczny PiS przyjęta. Kandydatem na nowego premiera jest Mateusza Morawieckiego.

Pokazaliśmy, że w polityce jest gra zespołowa. Trenerem zostaje Mateusz Morawiecki, ale pani Beata Szydło pozostaje w drużynie i świetnie - powiedział niezalezna.pl Ryszard Czarnecki.

W ocenie wiceprzewodniczącego PE "premier Szydło wprowadziła w polskiej polityce pewne nowe standardy – nie obraziła się, nie zabrała torebki i nie poszła, ale uznała, że dla dobra zespołu trzeba się nieraz poświęcić".

Dalej gramy razem, dalej jesteśmy zespołem – podkreślił.

Ci, którzy myśleli, że ta sytuacja wywoła jakieś podziały, konflikty i spory, muszą być zawiedzeni. Polscy patrioci na pewno się cieszą, że dalej jesteśmy drużyną - wskazał Ryszard Czarnecki.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szykują się zmiany w obchodach Wielkanocy? Franciszek rozmawiał z patriarchami

/ By http://www.cgpgrey.com, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37262866

  

Na niedawnym spotkaniu modlitewnym Franciszka z prawosławnym i innymi wschodniochrześcijańskimi hierarchami z Bliskiego Wschodu podniesiono m.in. temat wyznaczenia daty wspólnych obchodów Wielkanocy jako widocznego znaku jedności chrześcijan. Ujawnił to chaldejski patriarcha Babilonii kard. Luis Raphael Sako, który był jednym z uczestników tamtego wydarzenia na południu Włoch.

W czasie rozmów, toczonych za zamkniętymi drzwiami, nie podejmowano spraw doktrynalnych – przyznał kardynał w rozmowie z Radiem Watykańskim. Wyjaśnił, że uczestnicy spotkania mieli świadomość, że do jedności kroczy się razem, na wspólnej modlitwie i podejmując te same problemy, wiedząc, że można zaczerpnąć ze wspólnego źródła.

Zwierzchnik katolickiego Kościoła chaldejskiego zaznaczył jednoczenie, że nie mówiono wyłącznie o prześladowaniu chrześcijan.

- Dla wszystkich było jasne, że przyszłość wyznawców Chrystusa jest złączona z muzułmanami, żydami i innymi wspólnotami, które żyją na Bliskim Wschodzie

 – podkreślił kard. Sako.

Przyznał, że słowa, które wypowiedziano i wspólna modlitwa położyły dobry fundament pod wspólne działania, toteż jest przekonany, że spotkanie w Bari nie było ostatnim takim wydarzeniem. Wyraził także nadzieję, że kiedyś będzie możliwe poszerzenie gremium osób, które będą brały w nim udział o przedstawicieli muzułmanów i żydów.

- Sami bowiem nie zdołamy stawić czoła i rozwiązać tak wielu problemów

 – powiedział iracki hierarcha.

Dodał, że rzeczy dojrzewają, kiedy przyjdzie na to czas.

- Pięćdziesiąt lat temu byłoby nie do pomyślenia takie spotkanie jak to, które odbyło się w Bari 

– podkreślił kard. Sako. – Dlatego to wspólne spotkanie przedstawicieli tak wielu różnych Kościołów i wspólnot może być postrzegane jako przykład także dla innych.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl