Poruszenie w Sejmie po zmianie na stanowisku premiera: „Wybór Morawieckiego zmienia krajobraz polityczny”

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Poseł Jarosław Porwich koła poselskiego Wolni i Solidarni nie ma wątpliwości, że decyzja o zmianie na stanowisku premiera całkowicie zmieni polską scenę polityczną. „Wybór Mateusza Morawieckiego na premiera zmienia krajobraz polityczny” podkreśla Porwich i jednocześnie zapowiada, że członkowie WiS spotykają się jeszcze dziś wieczorem, by przedyskutować, jak odnieść się do „nowej sytuacji”.

- Premier Beata Szydło na ręce Komitetu Politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji, rezygnacja została przyjęta; Komitet Polityczny wysunął na stanowisko premiera kandydaturę Mateusza Morawieckiego – poinformowała rzecznik PiS Beata Mazurek.

Porwich pytany w programie „Minęła20” na antenie TVP Info, czy ten fakt w jakiś sposób zmieni linię polityczną prowadzoną dotychczas przez WiS. Prowadzący rozmowę Michał Rachoń zwrócił uwagę, że szefem WiS jest ojciec Mateusza Morawieckiego - Kornel Morawiecki.

- Jeszcze dzisiaj będziemy na pewno na ten temat rozmawiać, bo spotykamy się jako koło poselskie. Decyzja o zmianie premiera to jest najlepszy dowód na to, że nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej - zapowiedział Porwich.

Dopytywany, czy WiS dołączy do koalicji Zjednoczonej Prawicy, Porwich podkreślił, że koło na razie buduje swoje struktury.

- Koło poselskie Kornela Morawieckiego liczy dzisiaj sześciu posłów, cała szóstka się dzisiaj spotyka, za kilkadziesiąt minut w gronie poszerzonym i będziemy dyskutować, jak się odnieść do tej nowej sytuacji - powiedział Porwich.

Jednocześnie zdaniem posła, sam wybór Morawieckiego na premiera „mimo wszystko zmienia krajobraz polityczny”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

12 listopada wolny od pracy

/ DavidRockDesign

  

Sejm uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej ustanawiającą 12 listopada br. dniem wolnym od pracy.

Za projektem ustawy głosowało 233 posłów, 105 było przeciw, 77 wstrzymało się od głosu.

Wcześniej Sejm nie przyjął wniosku o odrzucenie ustawy w pierwszym czytaniu i posłowie przystąpili do drugiego czytania projektu.

Przed przystąpieniem do głosowania nad projektem ustawy posłowie przyjęli trzy poprawki złożone przez posła PiS Piotra Babinetza. Według jednej nich, świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i ambulatoriach finansowanych ze środków publicznych miałyby być udzielane tego dnia według zaplanowanej kolejności. Dostępność miałyby zapewnić też apteki.

Projekt ustawy został złożony do Sejmu przez posłów PiS w poniedziałek. Zgodnie z nim 12 listopada 2018 r. ma być uroczystym świętem narodowym i dniem wolnym od pracy.

"W dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni"

– czytamy w projekcie.

Autorzy projektu przypomnieli, że 11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl