Poruszenie w Sejmie po zmianie na stanowisku premiera: „Wybór Morawieckiego zmienia krajobraz polityczny”

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Poseł Jarosław Porwich koła poselskiego Wolni i Solidarni nie ma wątpliwości, że decyzja o zmianie na stanowisku premiera całkowicie zmieni polską scenę polityczną. „Wybór Mateusza Morawieckiego na premiera zmienia krajobraz polityczny” podkreśla Porwich i jednocześnie zapowiada, że członkowie WiS spotykają się jeszcze dziś wieczorem, by przedyskutować, jak odnieść się do „nowej sytuacji”.

- Premier Beata Szydło na ręce Komitetu Politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji, rezygnacja została przyjęta; Komitet Polityczny wysunął na stanowisko premiera kandydaturę Mateusza Morawieckiego – poinformowała rzecznik PiS Beata Mazurek.

Porwich pytany w programie „Minęła20” na antenie TVP Info, czy ten fakt w jakiś sposób zmieni linię polityczną prowadzoną dotychczas przez WiS. Prowadzący rozmowę Michał Rachoń zwrócił uwagę, że szefem WiS jest ojciec Mateusza Morawieckiego - Kornel Morawiecki.

- Jeszcze dzisiaj będziemy na pewno na ten temat rozmawiać, bo spotykamy się jako koło poselskie. Decyzja o zmianie premiera to jest najlepszy dowód na to, że nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej - zapowiedział Porwich.

Dopytywany, czy WiS dołączy do koalicji Zjednoczonej Prawicy, Porwich podkreślił, że koło na razie buduje swoje struktury.

- Koło poselskie Kornela Morawieckiego liczy dzisiaj sześciu posłów, cała szóstka się dzisiaj spotyka, za kilkadziesiąt minut w gronie poszerzonym i będziemy dyskutować, jak się odnieść do tej nowej sytuacji - powiedział Porwich.

Jednocześnie zdaniem posła, sam wybór Morawieckiego na premiera „mimo wszystko zmienia krajobraz polityczny”.

Źródło: niezalezna.pl, PAP, TVP Info

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Czaputowicz: Wrak Tu-154M i czarne skrzynki są własnością Polski!

/ twitter.com/stpieta

Za niezbędne uznajemy utrzymanie dialogu politycznego z Rosją; jego istotą nie może być jednak ignorowanie jej obecnej agresywnej polityki wobec Zachodu. Rosja w ostatnich latach naruszyła wiele traktatów - powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz. Odniósł się do przetrzymywania przez Rosję wraku rządowego Tu-154M.

W interesie Polski i Europy leżą pragmatyczne stosunki z Federacją Rosyjską. Polska dyplomacja działa na rzecz wypracowania solidarnej i konsekwentnej polityki NATO i Unii Europejskiej wobec Rosji

- oświadczył Czaputowicz w swoim expose wygłaszanym w Sejmie.

Wielokrotnie wskazywaliśmy na brak podstaw dla dalszego przetrzymywania wraku samolotu Tu-154 oraz czarnych skrzynek; są one własnością Polski, a ich zwrot jest nie tylko obowiązkiem prawnym, ale także moralnym

- zaznaczył minister.

Nasze spójne stanowisko winno brać pod uwagę rosyjskie postępowanie zarówno wobec Unii i NATO, jak i poszczególnych państw członkowskich, naszych strategicznych partnerów oraz sposób przestrzegania przez Rosję prawa międzynarodowego

- podkreślił.

Uważamy, że podstawą rozwiązywania problemów w relacjach z Federacją Rosyjską muszą być realia w odniesieniu do dziedziny bezpieczeństwa militarnego, spraw transportowo-komunikacyjnych i energetycznych. Poszukiwanie rozwiązań jedynie w drodze ustaleń prawnotraktatowych nie wystarczy. Swoje stanowisko wobec Rosji będziemy wypracowywać wspólnie z naszymi sojusznikami z NATO i Unii Europejskiej

- zapowiedział minister

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl