Andruszkiewicz: Poprę Mateusza Morawieckiego. Warto zaufać i dać mu szansę

/ Zrzut ekranu z youtube.com/TV Republika

  

- Trzeba życzyć bardzo wielu sił i powodzenia dla kandydata na premiera Mateusza Morawieckiego. Trzeba dobrze życzyć temu rządowi. To pierwszy rząd patriotyczny i wydaje mi się, że trzeba mu życzyć jak najwięcej sił i sukcesów - powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł koła Wolni i Solidarni, Adam Andruszkiewicz.

Premier Beata Szydło na ręce kierownictwa PiS złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Ta rezygnacja została przez Komitet Polityczny PiS przyjęta. Jednocześnie wysunięto kandydaturę Mateusza Morawieckiego na nowego premiera.

Uważam, że pani premier Beacie Szydło należy podziękować za jej walkę i charakter. Pokazała, że jest bardzo dzielną kobietą i godnie reprezentowała Polskę i na arenie międzynarodowej, i krajowej – ocenił poseł Andruszkiewicz.

Adam Andruszkiewicz dodał, że "trzeba życzyć bardzo wielu sił i powodzenia dla kandydata na premiera Mateusza Morawieckiego".

Trzeba dobrze życzyć temu rządowi. To pierwszy rząd patriotyczny i wydaje mi się, że trzeba mu życzyć jak najwięcej sił i sukcesów – dodał.

Dopytywany przez nas czy poprze kandydaturę Mateusza Morawieckiego odpowiedział, iż "oczywiście, że poprę".

Myślę, że trzeba apelować, żeby jak najwięcej Polaków dało mu kredyt zaufania. Uważam, że wyniki gospodarcze pokazują, że warto mu zaufać i dać mu szansę – zaznaczył.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szykują się zmiany w obchodach Wielkanocy? Franciszek rozmawiał z patriarchami

/ By http://www.cgpgrey.com, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37262866

  

Na niedawnym spotkaniu modlitewnym Franciszka z prawosławnym i innymi wschodniochrześcijańskimi hierarchami z Bliskiego Wschodu podniesiono m.in. temat wyznaczenia daty wspólnych obchodów Wielkanocy jako widocznego znaku jedności chrześcijan. Ujawnił to chaldejski patriarcha Babilonii kard. Luis Raphael Sako, który był jednym z uczestników tamtego wydarzenia na południu Włoch.

W czasie rozmów, toczonych za zamkniętymi drzwiami, nie podejmowano spraw doktrynalnych – przyznał kardynał w rozmowie z Radiem Watykańskim. Wyjaśnił, że uczestnicy spotkania mieli świadomość, że do jedności kroczy się razem, na wspólnej modlitwie i podejmując te same problemy, wiedząc, że można zaczerpnąć ze wspólnego źródła.

Zwierzchnik katolickiego Kościoła chaldejskiego zaznaczył jednoczenie, że nie mówiono wyłącznie o prześladowaniu chrześcijan.

- Dla wszystkich było jasne, że przyszłość wyznawców Chrystusa jest złączona z muzułmanami, żydami i innymi wspólnotami, które żyją na Bliskim Wschodzie

 – podkreślił kard. Sako.

Przyznał, że słowa, które wypowiedziano i wspólna modlitwa położyły dobry fundament pod wspólne działania, toteż jest przekonany, że spotkanie w Bari nie było ostatnim takim wydarzeniem. Wyraził także nadzieję, że kiedyś będzie możliwe poszerzenie gremium osób, które będą brały w nim udział o przedstawicieli muzułmanów i żydów.

- Sami bowiem nie zdołamy stawić czoła i rozwiązać tak wielu problemów

 – powiedział iracki hierarcha.

Dodał, że rzeczy dojrzewają, kiedy przyjdzie na to czas.

- Pięćdziesiąt lat temu byłoby nie do pomyślenia takie spotkanie jak to, które odbyło się w Bari 

– podkreślił kard. Sako. – Dlatego to wspólne spotkanie przedstawicieli tak wielu różnych Kościołów i wspólnot może być postrzegane jako przykład także dla innych.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl