Andruszkiewicz: Poprę Mateusza Morawieckiego. Warto zaufać i dać mu szansę

/ Zrzut ekranu z youtube.com/TV Republika

- Trzeba życzyć bardzo wielu sił i powodzenia dla kandydata na premiera Mateusza Morawieckiego. Trzeba dobrze życzyć temu rządowi. To pierwszy rząd patriotyczny i wydaje mi się, że trzeba mu życzyć jak najwięcej sił i sukcesów - powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł koła Wolni i Solidarni, Adam Andruszkiewicz.

Premier Beata Szydło na ręce kierownictwa PiS złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Ta rezygnacja została przez Komitet Polityczny PiS przyjęta. Jednocześnie wysunięto kandydaturę Mateusza Morawieckiego na nowego premiera.

Uważam, że pani premier Beacie Szydło należy podziękować za jej walkę i charakter. Pokazała, że jest bardzo dzielną kobietą i godnie reprezentowała Polskę i na arenie międzynarodowej, i krajowej – ocenił poseł Andruszkiewicz.

Adam Andruszkiewicz dodał, że "trzeba życzyć bardzo wielu sił i powodzenia dla kandydata na premiera Mateusza Morawieckiego".

Trzeba dobrze życzyć temu rządowi. To pierwszy rząd patriotyczny i wydaje mi się, że trzeba mu życzyć jak najwięcej sił i sukcesów – dodał.

Dopytywany przez nas czy poprze kandydaturę Mateusza Morawieckiego odpowiedział, iż "oczywiście, że poprę".

Myślę, że trzeba apelować, żeby jak najwięcej Polaków dało mu kredyt zaufania. Uważam, że wyniki gospodarcze pokazują, że warto mu zaufać i dać mu szansę – zaznaczył.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tego Komisja Europejska raczej się nie spodziewała. Prztyczka w nos dał jej... szef MSW Niemiec

/ FLICKR.COM/Michael Panse/CC BY 2.0

Nowy szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Niemiec skrytykował w wywiadzie Komisję Europejską za przyjmowanie "moralizatorskiego tonu" wobec krajów wschodnioeuropejskich, które odmówiły przyjęcia uchodźców w ramach unijnego mechanizmu relokacji. Takie podejście jest - w jego ocenie - bezproduktywne, bo "każdy kraj ma swoją dumę".

Seehofer, który jest politykiem współrządzącej w Niemczech partii chadeckiej CSU, w rozmowie z "Welt am Sonntag" ("WamS"; niedzielne wydanie dziennika "Die Welt") powiedział, że kontrole na granicach niemieckich powinny zostać utrzymane, dopóki Unia Europejska nie będzie w stanie skutecznie chronić swych granic zewnętrznych.

Skrytykował też Komisję Europejską za przyjmowanie "moralizatorskiego tonu" wobec krajów wschodnioeuropejskich, które odmówiły przyjęcia uchodźców w ramach unijnego mechanizmu relokacji. Takie podejście jest w jego ocenie bezproduktywne, bo "każdy kraj ma swoją dumę".

Zaapelował też do UE, by - jak to określił - przestała podejmować decyzje "ponad głowami" państw członkowskich.

Komisja Europejska często zachowuje się w sposób protekcjonalny. Musimy włożyć więcej wysiłku w dialog na temat rozdziału uchodźców. Jeśli będziemy cierpliwie negocjować, większość krajów poprze (to rozwiązanie) – przekonywał.

Dodał, że pozostałe kraje mogą pomóc w inny sposób, np. wysyłając więcej personelu do ochrony granic UE lub bardziej angażując się na rzecz wspólnego ich patrolowania.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Niemiecka gazeta ostrzega Merkel przed „podążaniem na ślepo” za Macronem. „Klucz do przyszłości Europy jest w Warszawie”

W poniedziałek do Warszawy przybywa kanclerz Angela Merkel. Tematem rozmów ma być m.in. sytuacja na Ukrainie, polityka wobec Rosji, szczyt NATO, bezpieczeństwo energetyczne, współpraca w ramach Trójkąta Weimarskiego, a także relacje Europa-USA. Polska będzie drugim po Francji celem wizyty zagranicznej Merkel od jej wybrania w środę przez Bundestag na czwartą kadencję na stanowisko kanclerza Niemiec.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl