„Za kim pan będzie głosować?”, „będzie premier Morawiecki?” - setki pytań zalewają polityków PiS

Udostępnij

Na godzinę 18:00 zaplanowano Komitet Polityczny PiS, a następnie spotkanie klubu. Politycy wchodzący do siedziby partii dosłownie zasypywani są pytaniami przez dziennikarzy oczekujących na zewnątrz na informacje o jakichkolwiek decyzjach władz Prawa i Sprawiedliwości.

„Za kim pan będzie głosować? ”, „Będzie premier Morawiecki? ”, „Jeśli będzie kandydatura Mateusza Morawieckiego będzie pan ZA?”, „Decyzja będzie już dzisiaj na 100%?” - takie pytania najczęściej słyszeli posłowie Prawa i Sprawiedliwości wchodzący na zaplanowane spotkanie kierownictwa partii.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński pytany przez dziennikarzy wprost o to, „czy Mateusz Morawiecki będzie premierem?” odpowiedział:

 - Będzie komunikat. Poczekajcie państwo – odparł wiceszef MSWiA.

 


Już dawno siedziba Prawa i Sprawiedliwości nie była tak oblegana przez dziennikarzy, jak dzisiaj. Z najnowszych informacji wynika, że premier Beata Szydło i wicepremier Mateusz Morawiecki już po 16:00 przybyli na Nowogrodzką, gdzie na godzinę 18:00 zaplanowano Komitet Polityczny PiS, a następnie spotkanie klubu.
 
Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że w przyszłym tygodniu zostanie przeprowadzona rekonstrukcja rządu. W rozmowie z TVP Info zastrzegł, że to właśnie dziś wieczorem Komitet Polityczny PiS zdecyduje, czy rekonstrukcja będzie obejmowała także stanowisko premiera.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Tłum dziennikarzy przed siedzibą PiS. Beata Szydło i Mateusz Morawiecki są już na miejscu
 

 

Źródło: PAP


SONDA
Wczytuję sondę...

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Uwaga! Aplikacje na telefon podszywają się pod polskie banki

/ pixabay.com

W sklepie internetowym Google Play pojawiły się dwie niebezpieczne aplikacje, które próbują wydobyć od użytkowników dane dostępu do kont internetowych w 14 polskich bankach - ostrzegli eksperci ds. cyberbezpieczeńtwa.

Oba programy pojawiły się w Google Play pod koniec listopada. Jeden z nich to służący śledzeniu kursów kryptowalut "Crypto Monitor", a drugi to "StorySaver" pozwalający na zapisywanie tzw. stories w serwisie społecznościowym Instagram - wynika z raportu grupy RiskIQ. Szacuje się, że do 4 grudnia pierwszą aplikację pobrano ok. tysiąca razy, a drugą ok. 5 tys. razy. Tego dnia o sprawie poinformowano Google'a.

Jak jednak odkryto, złośliwe oprogramowanie sprawdzało jednocześnie czy w telefonie zainstalowana jest aplikacja któregokolwiek z 14 największych polskich banków, a następnie wysyła fałszywe powiadomienia, które służą uzyskaniu danych dostępu do konta, a także przechwytywała wiadomości tekstowe (SMS) wysłane w ramach dwustopniowej procedury weryfikacji tożsamości.

Aplikacja jest w stanie podszyć się pod następujące aplikacje: Alior Mobile, BZWBK24 Mobile, Getin Mobile, IKO, Moje ING Mobile, Bank Millennium, mBank PL, BusinessPro, Nest Bank, Bank Pekao, PekaoBiznes24, plusbank24, Mobile Bank, Citi Handlowy.

Osoby, które zainstalowały jeden z dwóch podejrzanych programów powinny go odinstalować i obserwować swoje konta bankowe pod kątem ewentualnych transakcji, które wzbudzą ich wątpliwości. Eksperci polecają także na przyszłość zainstalować programy antywirusowe, które strzegą bezpieczeństwa telefonów komórkowych.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl