Kolejny kraj zalegalizował małżeństwa homoseksualne

/ Flickr.com/Les Chatfield/CC

  

Australijski parlament przyjął ustawę legalizującą małżeństwa homoseksualne. Decyzję poprzedziło referendum, które pokazało ogromne poparcie Australijczyków dla takiej zmiany. Spośród 150 posłów tylko czterech było przeciwnych zmianom, które australijski Senat zatwierdził w ubiegłym tygodniu większością 43 do 12 głosów.

Niższa izba parlamentu, Izba Reprezentantów, uchwaliła ustawę zmieniając dotychczasową definicję małżeństwa jako związku między kobietą i mężczyzną, na "związek między dwojgiem ludzi". Ustawa została przyjęta zdecydowaną większością głosów.

Spośród 150 posłów tylko czterech było przeciwnych zmianom, które australijski Senat zatwierdził w ubiegłym tygodniu większością 43 do 12 głosów. Poprawki do ustawy mające gwarantować wolność słowa i wyznania tym, którzy są przeciwko związkom jednopłciowym, zostały odrzucone.

Od soboty pary jednopłciowe będą mogły składać oficjalne wnioski o zawarcie małżeństwa. Pierwsze śluby odbędą się za miesiąc.

To wspaniały dzień dla miłości, równości i szacunku - dzięki Australi. Każdy Australijczyk mógł się wypowiedzieć i zdecydował o tym, że to jest sprawiedliwe - ocenił centroprawicowy premier Malcolm Turnbull, który zawsze popierał małżeństwa osób tej samej płci.

W listopadzie przeprowadzono referendum korespondencyjne w kwestii legalizacji małżeństw osób tej samej płci. Według biura statystycznego w głosowaniu wzięło udział prawie 80 proc. uprawnionych, a 61,6 proc. z nich poparło zmiany przepisów. Przeciwnych legalizacji było 38,4 proc. Australijczyków.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

NASZA AKCJA. Specjalnie dla czytelników Niezalezna.pl – psalm 33 w interpretacji Dariusza Malejonka

Darek Malejonek / fot. Filip Blażejowski/Gazeta Polska

  

"Sprawiedliwi, wołajcie radośnie na cześć Pana, prawym przystoi pieśń chwały". To pierwsze słowa biblijnego psalmu 33, o którym w ostatnich dniach zrobiło się bardzo głośno. Jutro wierni jego słowami będą chwalić Boga w kościołach w całej Polsce. Dziś - psalm 33 specjalnie dla Czytelników portalu niezalezna.pl recytują znane osobistości.

Psalm 33 dla naszych Czytelników zaśpiewał znany muzyk Darek "Maleo" Malejonek:

Psalm 33 "Bóg zbawcą świata" uznawany jest za hymn sławiący wszechmoc i Opatrzność Bożą. Według lekcjonarza, czyli księgi liturgicznej, zawierającej czytania i psalmy na poszczególne dni roku liturgicznego, śpiew psalmu 33 odbywa się w 29 niedzielę zwykłą roku B.

[polecam:http://niezalezna.pl/241635-psalm-33-czyta-poeta-krzysztof-cezary-buszman-nasza-akcja]

Dariusz Malejonek jest kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Od lat angażuje się w akcje patriotyczne. 

[polecam:http://niezalezna.pl/241625-piotr-lisiewicz-czyta-psalm-33-mozna-odniesc-wrazenie-ze-to-psalm-o-naszej-historii]

[polecam:http://niezalezna.pl/241653-tylko-u-nas-minister-rolnictwa-czyta-psalm-33-bog-zbawca-swiata]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl