Waltz twierdzi, że jest... ofiarą reprywatyzacji. Bezbłędna riposta Jakiego

/ twitter.com/printscreen

Mąż prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz Waltz zeznawał wczoraj przed komisją ds. dzikiej reprywatyzacji. Ku zdumieniu szefa komisji i pozostałych jej członków Waltz w pewnym momencie stwierdził, że on i jego żona również są ofiarami reprywatyzacji, a konkretnie braku ustawy reprywatyzacyjnej.

Komisja Weryfikacyjna przesłuchała wczoraj Andrzeja Waltza w sprawie reprywatyzacji kamienicy przy ulicy Noakowskiego 16.

Mąż prezydent Warszawy twierdził m.in., że "słyszał" o losie mieszkańców reprywatyzowanej kamienicy przy Noakowskiego 16, jednak po zbyciu praw własności do nieruchomości "nie zajmował się sprawą i nie reagował".

Przewodniczący komisji Patryk Jaki opublikował na Twitterze krótkie nagranie z posiedzenia komisji, na którym z ust Waltza padają zdumiewające słowa.

- Ocena mieszkańców jest oceną tego, co się w Polsce działo generalnie. W jakimś sensie wszyscy jesteśmy ofiarami braku ustawy reprywatyzacyjnej - stwierdził Andrzej Waltz.

Nie musiał długo czekać na reakcję szefa komisji.

- Wie Pan dlaczego teraz sumienie każe mi Panu przerwać? Ponieważ ma Pan rację w jednej części. Wszyscy ponoszą konsekwencje i wszyscy jesteśmy ofiarami dzikiej reprywatyzacji, ale jest kilku beneficjentów. I Pan należy do jednych z nich - powiedział Patryk Jaki.

 

Źródło: twitter.com/Patryk Jaki, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

W USA ograniczą dostęp do broni?

/ Jabbacake; pixabay.com / Creative Commons CC0

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że jest gotowy rozważyć zaostrzenie kontroli sprzedaży broni palnej. Z oficjalnego komunikatu Białego Domu w tej sprawie wynika, że wśród analizowanych kroków wymienia się wprowadzenie badań psychologicznych dla potencjalnych nabywców broni.

Raj Shah, główny zastępca rzeczniczki Białego Domu Sary Sanders poinformował, że prezydent Trump rozmawiał w tej sprawie z republikańskim senatorem Johnem Cornynem, współautorem ponadpartyjnej propozycji obostrzeń w sprzedaży broni.

Senator John Cornyn wspólnie z demokratycznym senatorem Chrisem Murphym - wieloletnim zwolennikiem zaostrzenia przepisów dotyczących sprzedaży broni palnej - jest autorem ponadpartyjnego projektu ustawy zgłoszonej w listopadzie ub. roku, przewidującego zmianę systemu zgłaszania przez władze stanowe oraz federalne wykroczeń i przestępstw, tak aby uniemożliwić nabycie broni palnej osobom, które w przeszłości dopuściły się wykroczeń bądź są chore psychicznie.

Jak ustaliły amerykańskie media, Donald Trump podczas ostatniego weekendu przeprowadził wśród członków swojego elitarnego klubu golfowego w Mar-a-Lago na Florydzie nieformalny sondaż, jaki jest ich stosunek do zaostrzenia restrykcji przy zakupie broni.

Apele o zaostrzenie przepisów w dziedzinie sprzedaży i posiadania broni palnej zwiększyły się po masakrze w szkole średniej w Parkland na Florydzie, w której w ubiegłą środę zginęło 17 osób. Sprawcą tego masowego mordu był 19-letni Nicolas Cruz.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl