Rosja zapowiada manewry Wostok-2018

/ mil.ru

  

W największych strategicznych dowódczo-sztabowych ćwiczeniach FR pod kryptonimem „Wostok 2018", które odbędą się w sierpniu i wrześniu 2018 roku zaangażowane będą siły ze Wschodniego i Centralnego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej oraz Floty Północnej – informuje rosyjska agencja prasowa TASS.

Manewry "Wostok-2018" mają być największymi ćwiczeniami Sił Zbrojnych Rosji, zorganizowanymi w następnym roku. Wezmą w nich udział wojskowi ze Wschodniego i Centralnego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej i Floty Północnej.  — Ćwiczenia odbędą się na obszarze Syberii oraz Dalekiego Wschodu — oznajmił szef resortu obrony Rosji Siergiej Szojgu na wtorkowej konferencji prasowej. 

Minister Obrony FR przypomniał również, że w tym roku odbyło się ponad 8 tys. ćwiczeń, spośród których największe były manewry Zapad-2017, w których zaangażowana były jednostki m.in. Floty Północnej oraz sił powietrzno-desantowych. Wspomniał również o manewrach "Współdziałanie-2017", w które zaangażowane były siły szybkiego reagowania z krajów należących do Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ).

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Stachowiak-Różecka z piosenką o Wrocławiu. Napisała muzykę oraz tekst i sama zaśpiewała!

  

Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Wrocławia Mirosława Stachowiak-Różecka zaprezentowała we wtorek spot wyborczy o Wrocławiu. „Jesteśmy przyzwyczajeni do standardowych form komunikowania się z wyborcami. Ja chciałam wyrazić uczucia łączące mnie z miastem” – mówiła posłanka PiS.

Mirosława Stachowiak-Różecka podkreśliła, że sama napisała tekst i muzykę do utworu, a w nagraniu spotu pomogli jej wrocławscy artyści.

„W kampanii jesteśmy przyzwyczajeni do standardowych form komunikowania się z wyborcami. Jednak to, na czym mi zależy, to wyrażenie uczuć łączących mnie z naszym miastem. Mam nadzieje, że taka forma spodoba się wrocławianom”

- mówiła  podczas konferencji prasowej.

Spot o Wrocławiu "Nasze miasto" rozpoczyna się od konwencji wyborczej PiS, podczas której Stachowiak-Różecka przekonuje, że to Wrocław jest najpiękniejszym miastem w Polsce. W kolejnych ujęciach spotu posłanka jeździ na rowerze pokazując miasto. W tle słychać piosenkę w jej wykonaniu. „Tak widzę Wrocław, tak go czuję i tak o nim opowiadam” - powiedziała kandydatka na prezydenta Wrocławia.

Piosenkę pochwalił nawet polityk Nowoczesnej Piotr Misiło:

Start w wyborach prezydenckich we Wrocławiu oprócz Stachowiak-Różeckiej ogłosili dotychczas: Jacek Sutryk - kandydat Koalicji Obywatelskiej, Jerzy Michalak - kandydat Bezpartyjnego Ruchu Obywatelskiego Jerzego Michalaka, Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, która wystartuje z komitetu "Wrocław dla wszystkich", Małgorzata Tracz z Partii Zieloni, Katarzyna Obara-Kowalska (Bezpartyjni) oraz Zbigniew Jarząbek - kandydat ruchu Kukiz'15.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl