Kukiz traci nie tylko posłów - także spokój. Tak daleko w atakach na PiS jeszcze się nie posunął

Paweł Kukiz / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

– Mamy czwarty rozbiór pod jednowładztwem PiS. Nie zdziwiłbym się, gdyby potwierdziły się informacje o zniesieniu wyborów bezpośrednich prezydentów, burmistrzów i wójtów – oznajmił Paweł Kukiz. Obwinił też Prawo i Sprawiedliwość o to, że rzekomo… zmusza go „do założenia partii, bo jest ryzyko, że ruch Kukiz`15 jako podmiot niepartyjny nie będzie mógł brać udziału w wyborach”.

W rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” lider Kukiz`15  stwierdził, że „projekt zmian w ordynacji wyborczej autorstwa PiS powinien zostać zawetowany przez prezydenta lub co najmniej powinien zająć się nim Trybunał Konstytucyjny”.

To ostatnie posunięcie mogłoby jego zdaniem mieć znaczenie taktyczne, bo „sam termin rozpatrzenia ustaw przez TK może doprowadzić do odwleczenia przyjęcia ustawy, która nie wejdzie w życie przed wyborami samorządowymi”.

Przewodniczący Kukiz`15 – odnosząc się do przegłosowania przez komisję nadzwyczajną zniesienia JOW-ów w wyborach do rad gmin – przypomniał, że „art. 169 Konstytucji RP pkt 2 mówi: >>Wybory do organów stanowiących są powszechne, równe, bezpośrednie i odbywają się w głosowaniu tajnym<<”.

Nie ma tam słowa o proporcjonalności. PiS ingeruje w zapis konstytucyjny 
– uznał Kukiz. Według niego, zmiana ordynacji wyborczej prowadzi „do systemu dwupartyjnego, ale wykreowanego odgórnie przez partyjnych wodzów”. 

Kukiz wskazał też na inne – jego zdaniem negatywne – skutki procedowanej reformy, która miałaby doprowadzić do „dyskryminacji osób niepełnosprawnych przez likwidację systemu głosowania korespondencyjnego”.

Burmistrzowie, prezydenci, wójtowie będą przywożeni w teczkach, jako nominaci partyjni z Warszawy, tak jak za czasów PRL. (...) okręgi wyborcze zostaną tak podzielone, że przez ich dzielenie i wielomandatowość PiS przejmie samorządy i sejmiki. (...) co najważniejsze – PiS, zmieniając ordynację wyborczą, pozbawi obywateli biernego prawa wyborczego 
– powiedział lider Kukiz`15.

Wygląda na to, że były muzyk wielkimi krokami zbliża się do narracji, którą próbuje narzucić Polakom totalna opozycja. Na skandaliczną wypowiedź pod adresem partii rządzącej pozwolił sobie również w miniony wtorek

Dziś 150. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Przykre, że akurat dzisiejszej nocy PiS dokonał bolszewickiego zamachu na Samorządy i Obywatelskość 

– napisał Kukiz na Facebooku.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzy duże pożary po wyładowaniach atmosferycznych

/ 12019

  

Trzy duże pożary powstałe w Łódzkiem od wyładowań atmosferycznych gasiło w sumie kilkanaście zastępów straż pożarnej. Nie ma osób poszkodowanych - poinformował w sobotę PAP rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi Jędrzej Pawlak.

Jak wyjaśnił w miejscowości Wilkszyce w pow. sieradzkim płonęła stodoła o powierzchni 450 m kw. W pożarze zginęło kilka sztuk bydła.

Stodoła o pow. 600 m kw. płonęła również w Łodzi na ul. Bronisin, a w miejscowości Dębowa Góra w pow. kutnowskim paliło się 500 sztuk balotów słomy. 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl