To dopiero bezczelność! Waltz postawił się na równi z ludźmi wypędzanymi z kamienic

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Andrzej Waltz, który dziś zeznaje przed Komisją Weryfikacyjną, w odpowiedzi na jedno z ostatnich pytań stwierdził, że "wszyscy jesteśmy ofiarami braku ustawy reprywatyzacyjnej". Postawił w ten sposób znak równości między sobą, który na sprzedaży udziałów w kamienicy zarobił niezłe pieniądze, a ludźmi, których bestialsko wypędzano z mieszkań i niszczono astronomicznymi podwyżkami czynszu.

W jednym z ostatnich pytań, które Andrzej Waltz otrzymał od członków komisji, przewodniczący Patryk Jaki poprosił o odniesienie się do wstrząsających losów mieszkańców kamienicy przy Noakowskiego 16 po jej zreprywatyzowaniu. Lokatorzy podkreślali podczas przesłuchań, że wiele osób na skutek bestialskich działań "czyścicieli kamienic" postradało swoje życie i zdrowie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Takie piekło zgotowano lokatorom Noakowskiego 16

- Wszyscy jesteśmy ofiarami braku ustawy reprywatyzacyjnej

- odpowiedział na słowa Patryka Jakiego Andrzej Waltz.

Waltz na sprzedaży praw własności do części kamienicy przy Noakowskiego 16 miał zarobić kilka milionów złotych. Dzisiaj komisja podkreślała, że Andrzej Waltz mógł wejść w ich posiadanie poprzez nieuczciwe wzbogacenie, odwołując się do fałszowania aktu notarialnego przez niejakiego Leona Kalinowskiego, od którego prawa własności zakupił wuj Andrzeja Waltza.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czy Waltz odda pieniądze mogące pochodzić z nieuczciwego wzbogacenia

Waltz mówiąc o sobie jako "ofierze" porównał się niejako z ludźmi, których dręczono i wypędzano z kamienic, którym podnoszono kilkudziesięciokrotnie czynsze, a z ich życia czyniono istny koszmar. Naprawdę trudno jest tu dostrzec choćby najmniejszy wspólny punkt między Waltzem a gnębionymi lokatorami.

Sam małżonek prezydent Warszawy zaznaczył podczas dzisiejszego przesłuchania, że "słyszał" o losach mieszkańców Noakowskiego 16, jednak po sprzedaży praw własności "nie interesował się sprawą i nie interweniował".

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Najnowszy sondaż druzgocący dla Nowoczesnej. Na czele cały czas Prawo i Sprawiedliwość

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Estymator dla DoRzeczy.pl wynika, że Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 38,9 proc. poparcia. Taki wynik daje sporą przewagę nad partiami opozycji, które zostają daleko w tyle. Fatalnie prezentuje się Nowoczesna. Partia, która dziś ma swoich przedstawicieli w sejmie, od dłuższego czasu balansuje na granicy progu wyborczego. W ostatnich badaniach ich wynik oscyluje wokół 2 proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pod koniec maja, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które może liczyć na 38.9 proc. głosów.

Na drugą w badaniu Platformę Obywatelską zagłosowałoby  27,1 proc. Polaków. Trzecie w sondażu jest ugrupowanie Kukiz'15, z poparciem 10,4 proc.

Ugrupowanie Pawła Kukiza goni Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na czwarte w sondażu dla DoRzeczy.pl SLD, chęć oddania głosu deklaruje 9 proc. wyborców. Na PSL zagłosowałoby 6,2 proc. Polaków.

Kolejne ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego. Fatalny wynik odnotowuje Nowoczesna, która może liczyć na 2,9 proc. wyborów. Na kolejnych miejscach znalazły się partie: Wolność –2,3 proc., Razem – 2,1 proc.

Sondaż dla DoRzeczy.pl został przeprowadzony w dniach 23-24 maja 2018 roku. Zrobiono go ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1007 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały na jaką partię będą głosować - czytamy na dorzeczy.pl.

 

Źródło: niezalezna.pl, dorzeczy.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl