To dopiero bezczelność! Waltz postawił się na równi z ludźmi wypędzanymi z kamienic

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Andrzej Waltz, który dziś zeznaje przed Komisją Weryfikacyjną, w odpowiedzi na jedno z ostatnich pytań stwierdził, że "wszyscy jesteśmy ofiarami braku ustawy reprywatyzacyjnej". Postawił w ten sposób znak równości między sobą, który na sprzedaży udziałów w kamienicy zarobił niezłe pieniądze, a ludźmi, których bestialsko wypędzano z mieszkań i niszczono astronomicznymi podwyżkami czynszu.

W jednym z ostatnich pytań, które Andrzej Waltz otrzymał od członków komisji, przewodniczący Patryk Jaki poprosił o odniesienie się do wstrząsających losów mieszkańców kamienicy przy Noakowskiego 16 po jej zreprywatyzowaniu. Lokatorzy podkreślali podczas przesłuchań, że wiele osób na skutek bestialskich działań "czyścicieli kamienic" postradało swoje życie i zdrowie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Takie piekło zgotowano lokatorom Noakowskiego 16

- Wszyscy jesteśmy ofiarami braku ustawy reprywatyzacyjnej

- odpowiedział na słowa Patryka Jakiego Andrzej Waltz.

Waltz na sprzedaży praw własności do części kamienicy przy Noakowskiego 16 miał zarobić kilka milionów złotych. Dzisiaj komisja podkreślała, że Andrzej Waltz mógł wejść w ich posiadanie poprzez nieuczciwe wzbogacenie, odwołując się do fałszowania aktu notarialnego przez niejakiego Leona Kalinowskiego, od którego prawa własności zakupił wuj Andrzeja Waltza.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czy Waltz odda pieniądze mogące pochodzić z nieuczciwego wzbogacenia

Waltz mówiąc o sobie jako "ofierze" porównał się niejako z ludźmi, których dręczono i wypędzano z kamienic, którym podnoszono kilkudziesięciokrotnie czynsze, a z ich życia czyniono istny koszmar. Naprawdę trudno jest tu dostrzec choćby najmniejszy wspólny punkt między Waltzem a gnębionymi lokatorami.

Sam małżonek prezydent Warszawy zaznaczył podczas dzisiejszego przesłuchania, że "słyszał" o losach mieszkańców Noakowskiego 16, jednak po sprzedaży praw własności "nie interesował się sprawą i nie interweniował".

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bez premii za medale olimpijskie. Norwescy olimpijczycy otrzymają tylko... tort

/ IOC/ CHUNG, Jean/ olympic.org

Rekordowa liczba medali zdobytych przez Norwegię podczas igrzysk w Pjongczangu nie przekłada się na premie dla zawodników, ponieważ tamtejszy komitet olimpijski (NOK) nie przyznaje za takie sukcesy nagród finansowych. Za medale ich zdobywcy otrzymują tylko... tort.

Podobna zasadę ma norweskie ministerstwo kultury i sportu oraz centrum sportu wyczynowego Olympiatoppen, organ podlegający bezpośrednio NOK, zajmujący się rozdziałem pieniędzy na sport wyczynowy oraz przygotowaniem wyjazdów reprezentacji na olimpiady i mistrzostwa świata.

Prezes Olympiatoppen Tore Oevrebo wyjaśnił na antenie telewizji NRK, że „taka jest zasada i jeszcze nie zdarzyło się, aby któryś ze sportowców ją zakwestionował. Medal olimpijski jest ważnym punktem w karierze, który daje konkretne profity finansowe w formie kontraktów sponsorskich”. Wyjaśnił, że system norweskiego sportu polega na finansowaniu początków kariery zawodników.

Zamiast wypłacać premie, wolimy przeznaczać te pieniądze na rozwój młodych talentów – podkreślił.

Oevrebo dodał, że „Olympiatoppen jest organem pomagającym w rozwoju sportu i konkretnych karier zawodników, a nie bankiem”.

Premie za medale olimpijskie i mistrzostw świata wypłacają w Norwegii tylko nieliczne ze związków sportowych. Federacja biathlonu przewiduje premie za złoty medal w wysokości 100 tysięcy koron (43 tys. złotych), 50 tysięcy (21,5 tys. złotych) za srebrny i 25 tysięcy za brązowy (11 tys. złotych).

Norwescy medaliści jako jedyna nagrodę otrzymują specjalnie przygotowany przez kucharzy reprezentacji... tort.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl