Poczta Polska: kolejne podwyżki dla pracowników

/ burts; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

  

Po raz drugi w tym roku wzrosną wynagrodzenia pracowników Poczty Polskiej. To efekt porozumienia ze związkami zawodowymi, na mocy którego pocztowcy otrzymają podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego o 120 lub 100 zł - poinformowała spółka.

Jak przypomniała Poczta, tym samym w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wynagrodzenia zasadnicze najmniej zarabiających pracowników Poczty Polskiej wzrosły o 520 zł. W spółce wypłacane są również premie miesięczne.

Średnie wynagrodzenie całkowite dla pracowników po obecnych podwyżkach wyniesie 3 tys. 625 zł.

"Zgodnie z podpisanym porozumieniem od 1 października 2017 r. wszyscy pracownicy, których wynagrodzenia zasadnicze wynoszą do 3 tys. zł włącznie, otrzymają podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 120 zł miesięcznie"

- czytamy w informacji.

Jak dodano, pracownicy zatrudnieni tylko w tzw. eksploatacji (m.in. listonosze, pracownicy obsługi klienta, pracownicy sortowni, pracownicy ochrony, kierowcy), których pensja zasadnicza wynosi od 3 tys. do 3,5 tys. zł, otrzymają podwyżkę 100 zł miesięcznie.

Kwoty wynagrodzenia, o których mowa otrzymają pracownicy zatrudnieni na pełen etat. Osoby zatrudnione na część etatu otrzymają kwotę proporcjonalną do wymiaru etatu. Pracownicy objęci podwyżką otrzymają wyrównanie za październik i listopad do 20 grudnia 2017 r.

Jak wskazał cytowany w komunikacie prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski, "podwyżki są odpowiedzią nie tylko na sytuację rynkową, ale przede wszystkim docenieniem pocztowców – zaangażowanych i lojalnych wobec firmy". "Jeśli - zgodnie ze strategicznymi założeniami - firma, systematycznie zwiększając przychody, będzie poprawiać wynik finansowy, z całą pewnością bezpośrednio przełoży się to także na dalszy wzrost wynagrodzeń pracowników w przyszłości" - zapowiedział.

Jak przypomniała spółka, od maja br. w Poczcie Polskiej wprowadzony został także nowy system premiowania, zgodnie z którym pracownicy mogą otrzymać nawet 954 zł brutto premii w kwartale.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Warszawa:  "Zaduszki z Artystami". Wstęp wolny!

/ geralt

  

"Zaduszki z Artystami" odbędą się we wtorek wieczorem w kościele św. Dominika na warszawskim Służewiu. Wystąpią m.in. Paweł Domagała, Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Katarzyna Cerekwicka, Olga Szomańska, Marika.

"Zapraszamy na Zaduszki z Artystami, które już od kilku lat odbywają się w listopadzie w naszym dominikańskim kościele na warszawskim Służewie. Chcemy spotkać się, aby wspominać i modlić się za tych, którzy już odeszli - zarówno za naszych bliskich i przyjaciół, jak i za ludzi kultury, sztuki, życia publicznego" - napisano na stronie wydarzenia.

W tym roku, na koncercie wystąpią Paweł Domagała, Mateusz Ziółko, Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Katarzyna Cerekwicka, Olga Szomańska, Marika, Darek Malejonek, Rafał Brzozowski, Kinga Baranowska, Przemysław Babiarz, Adam Woronowicz, Full Power Spirit, Małgorzata Szarek, Anna Daniłowska, Mieczysław Jurecki, Marek Piekarczyk, Grzegorz Wilk. Artystom akompaniował będzie dyrektor muzyczny wydarzenia, pianista Tomasz Filipczak. Koncert poprowadzą Agata Wolna i Tomasz Wolny.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, spotkanie ma charakter charytatywny - odbędzie się zbiórka na ośrodek organizacji pozarządowej HAART, który pomaga ofiarom handlu ludźmi w Kenii. Organizacja HAART została założona przez misjonarzy i aktywistów społecznych pod kierownictwem Radosława Malinowskiego, który od 14 lat mieszka i pracuje w Afryce. Jak podają organizatorzy "fundusze uzbierane pomogą w rehabilitacji ofiar handlu ludźmi - szczególnie dzieci i w przywróceniu im wolności, szansy na przyszłość, a co za tym idzie - godności ludzkiej". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl