Tallin przyjął kolejne CV9035

/ flickr.com

  

W ub. tygodniu do Estonii trafiła druga partia bojowych wozów piechoty CV9035 zakupionych od Holandii. Jest to realizacja umowy z 2014 r. w której Tallin zakupił od holenderskich Sił Zbrojnych 44 bojowe pojazdy opancerzone CV9035 oraz sześć pojazdów wsparcia technicznego na podwoziu czołgu Leopard I za kwotę 113 mln dolarów.

Według informacji udzielonych przez estońskie Siły Zbrojne,  2 grudnia do Portu Południowego Paldiski zostały dostarczone bojowe wozy piechoty CV9035 oraz trzy wozy zabezpieczenia technicznego na podwoziu czołgu Leopard I. Pierwsza dostawa została zrealizowana w październiku 2016 roku. Sprzęt ten trafił do 1. Brygady Piechoty stacjonującej w Tapa. Ostatnie dostawy CV9035 oraz pojazdów wsparcia technicznego  mają zostać zrealizowane w 2018 roku. Warto również wspomnieć o dokonanym przez Estonię zakupie 37 transporterów opancerzonych CV90 od Norwegii, które mają zostać przebudowane na pojazdy wsparcia za sumę 635 tys. euro.

CV9035 to gąsienicowy bojowy wóz piechoty, którego załogę stanowi trzech wojskowych. Główne uzbrojenie zakupionej od strony holenderskiej wersji stanowi armata Bushmaster III kal. 35 mm. Zasięg pojazdu wynosi do 900 km. Prędkość maksymalna w przypadku poruszania się po drodze wynosi 70 km/h. Opancerzenie chroni przed ostrzałem pociskami kalibru  14,5 – 20 mm, granatnikami przeciwpancernymi oraz minami ważącymi do 10 kg.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Mieszkanie plus w Wałbrzychu. Tyle wyniesie średni czynsz

/ pixabay.com/CC0/PhotoMIX-Company

  

Zainteresowani Mieszkaniem plus w Wałbrzychu dostaną wybór, czy chcą podpisać umowę długoterminowego najmu, czy najmu z dojściem do własności - powiedział członek zarządu PFR Nieruchomości Tomasz Górnicki. - Nasze doświadczenia pokazują, że większość osób chce docelowo stać się właścicielami mieszkań - podał Górnicki.

- W Gdyni, w której pod koniec listopada zakończyliśmy nabór wniosków, aż 86 proc. zdecydowało się na dojście do własności. Z kolei trwająca w Katowicach ankieta pokazuje, że w przypadku inwestycji przy ul. Górniczego Dorobku, ponad 80 proc. wybiera własność. W Wałbrzychu także dajemy ten wybór

 – podkreślił członek zarządu PFR Nieruchomości Tomasz Górnicki.

Jak podawano, średni czynsz najmu w ramach Mieszkań plus w Wałbrzychu wyniesie 18,8 zł za m kw.

- Najtaniej za metr kwadratowy zapłaci najemca 3-pokojowego mieszkania – 18 zł. Umowa zawierana z najemcą w ramach Mieszkania plus, jest poza tym dużo bezpieczniejsza niż te zawierane na rynku komercyjnym. Nie ma ryzyka, że czynsz nagle wzrośnie, albo umowa zostanie bez powodu rozwiązana

 – podkreślił członek zarządu PFR Nieruchomości.

Aby starać się o najem w Mieszkaniu plus, konieczne jest posiadanie zdolności czynszowej. Różni się ona od zdolności kredytowej m.in. tym, że do zdolności czynszowej wliczane jest świadczenie 500 plus.

- Zdolność czynszowa w Mieszkaniu plus jest czymś zupełnie odmiennym od zdolności kredytowej. Tzw. zdolność czynszowa określa możliwości finansowe rodziny pod kątem terminowego opłacania czynszu mieszkania o danym metrażu. Przy wyliczaniu tej zdolności PFR Nieruchomości bierze pod uwagę np. świadczenie 500 plus, co nie ma miejsca w przypadku zdolności kredytowej

 - przypomniał członek zarządu PFR Nieruchomości Tomasz Górnicki.

To, czy najemca spełnia kryteria finansowe będzie można sprawdzić na stronie www.mieszkaniepluswalbrzych.pl, która ruszy 18 grudnia 2019 roku.

Nabór do lokali Mieszkania plus w Wałbrzychu rozpocznie się 18 grudnia br. Przewidywany czas oddania do użytkowania to I kwartał 2019 roku.

Mieszkanie plus to rządowy program, który ma sprawić, by na rynku było więcej dostępnych cenowo mieszkań. Istotnym elementem programu są zmiany w prawie, służące usprawnieniu realizacji inwestycji mieszkaniowych, zwiększeniu dostępności gruntów pod budowę mieszkań i pozyskaniu przez inwestorów dodatkowego kapitału.

Od stycznia 2019 r. wzorem zamożniejszych państw UE, niżej uposażonym najemcom będą przysługiwać również dopłaty do czynszów najmu, w tym również najmu z opcją dojścia do własności.

Oprócz zmian w prawie, mających stworzyć ramy dla realizacji inwestycji, utworzono wehikuł inwestycyjny, nazwany Funduszem Sektora Mieszkań dla Rozwoju. Aktywami Funduszu zarządza PFR Nieruchomości. Fundusz na zasadach komercyjnych inwestuje w nowe projekty mieszkaniowe – zarówno w małych, jak i dużych miastach.

Fundusz prowadzi analizy lokalizacji zgłoszonych przez samorządy, spółki Skarbu Państwa oraz podmioty prywatne, które mogą umożliwić budowę ponad 117 tys. mieszkań. Obecnie to 406 projektów o wartości 33 mld 693 mln zł.

W ramach Mieszkania plus jest realizowanych blisko 10 tys. mieszkań. Oddano już do użytku 480 mieszkań w Białej Podlaskiej, gminie Jarocin oraz Kępnie. W pierwszym kwartale przyszłego roku najemcy wprowadzą się do Mieszkania plus w Gdyni, Wałbrzychu oraz Kępicach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl