Singapur zamawia bomby do F-15

/ flickr.com

  

Amerykański Departament Stanu wyraził zgodę w ramach procedury Foreign Military Sales na sprzedaż taktycznych bomb lotniczych kierowanych laserowo Paveway II (LGB) oraz zapalników lotniczych FMU-152 za kwotę 415 mln dolarów dla Singapuru.

Aby kontrakt mógł zostać zrealizowany, potrzeba jeszcze notyfikacji Kongresu Stanów Zjednoczonych, który otrzymał w czwartek stosowne dokumenty od agencji amerykańskiego Departamentu Obrony ds. współpracy wojskowej DSCA (Defense Security Cooperation Agency).

Rząd Singapuru wyraził chęć zakupu 40 pakietów bomb taktycznych kierowanych laserowo GBU-10 Paveway II, 84 pakietów bomb taktycznych GBU-12 Paveway II LGB oraz 60 zapalników lotniczych FMU-152 bądź FMU-139D/B.

Departament Stanu wyraził zgodę również na dostarczenie zestawów telemetrycznych dla kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powietrze AIM-120, oraz dużego wachlarza innych elementów uzbrojenia i części zamiennych w tym tych związanych z tankowaniem w powietrzu, oraz wsparcie logistyczne, szkoleniowe jak i techniczne.

Sprzedaż ma być uzupełnieniem programu Peace Carvin V, który związany jest ze współpracą pomiędzy Siłami Powietrznymi Stanów Zjednoczonych (US Air Force) a Siłami Powietrznymi Republiki Singapuru (RSAF). W ramach współdziałania powołano eskadrę szkoleniową w skład której wchodzi 12 myśliwców F-15SG operujących z bazy lotniczej Mountain Home w stanie Idaho. Jak informuje DSCA, sprzedaż pozwoli utrzymywać zdolność bojową 40 myśliwców F-15SG, które są na wyposażeniu Sił Powietrznych Republiki Singapuru.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szykują się zmiany w obchodach Wielkanocy? Franciszek rozmawiał z patriarchami

/ By http://www.cgpgrey.com, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37262866

  

Na niedawnym spotkaniu modlitewnym Franciszka z prawosławnym i innymi wschodniochrześcijańskimi hierarchami z Bliskiego Wschodu podniesiono m.in. temat wyznaczenia daty wspólnych obchodów Wielkanocy jako widocznego znaku jedności chrześcijan. Ujawnił to chaldejski patriarcha Babilonii kard. Luis Raphael Sako, który był jednym z uczestników tamtego wydarzenia na południu Włoch.

W czasie rozmów, toczonych za zamkniętymi drzwiami, nie podejmowano spraw doktrynalnych – przyznał kardynał w rozmowie z Radiem Watykańskim. Wyjaśnił, że uczestnicy spotkania mieli świadomość, że do jedności kroczy się razem, na wspólnej modlitwie i podejmując te same problemy, wiedząc, że można zaczerpnąć ze wspólnego źródła.

Zwierzchnik katolickiego Kościoła chaldejskiego zaznaczył jednoczenie, że nie mówiono wyłącznie o prześladowaniu chrześcijan.

- Dla wszystkich było jasne, że przyszłość wyznawców Chrystusa jest złączona z muzułmanami, żydami i innymi wspólnotami, które żyją na Bliskim Wschodzie

 – podkreślił kard. Sako.

Przyznał, że słowa, które wypowiedziano i wspólna modlitwa położyły dobry fundament pod wspólne działania, toteż jest przekonany, że spotkanie w Bari nie było ostatnim takim wydarzeniem. Wyraził także nadzieję, że kiedyś będzie możliwe poszerzenie gremium osób, które będą brały w nim udział o przedstawicieli muzułmanów i żydów.

- Sami bowiem nie zdołamy stawić czoła i rozwiązać tak wielu problemów

 – powiedział iracki hierarcha.

Dodał, że rzeczy dojrzewają, kiedy przyjdzie na to czas.

- Pięćdziesiąt lat temu byłoby nie do pomyślenia takie spotkanie jak to, które odbyło się w Bari 

– podkreślił kard. Sako. – Dlatego to wspólne spotkanie przedstawicieli tak wielu różnych Kościołów i wspólnot może być postrzegane jako przykład także dla innych.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl