Singapur zamawia bomby do F-15

/ flickr.com

PKR

Kontakt z autorem

Amerykański Departament Stanu wyraził zgodę w ramach procedury Foreign Military Sales na sprzedaż taktycznych bomb lotniczych kierowanych laserowo Paveway II (LGB) oraz zapalników lotniczych FMU-152 za kwotę 415 mln dolarów dla Singapuru.

Aby kontrakt mógł zostać zrealizowany, potrzeba jeszcze notyfikacji Kongresu Stanów Zjednoczonych, który otrzymał w czwartek stosowne dokumenty od agencji amerykańskiego Departamentu Obrony ds. współpracy wojskowej DSCA (Defense Security Cooperation Agency).

Rząd Singapuru wyraził chęć zakupu 40 pakietów bomb taktycznych kierowanych laserowo GBU-10 Paveway II, 84 pakietów bomb taktycznych GBU-12 Paveway II LGB oraz 60 zapalników lotniczych FMU-152 bądź FMU-139D/B.

Departament Stanu wyraził zgodę również na dostarczenie zestawów telemetrycznych dla kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powietrze AIM-120, oraz dużego wachlarza innych elementów uzbrojenia i części zamiennych w tym tych związanych z tankowaniem w powietrzu, oraz wsparcie logistyczne, szkoleniowe jak i techniczne.

Sprzedaż ma być uzupełnieniem programu Peace Carvin V, który związany jest ze współpracą pomiędzy Siłami Powietrznymi Stanów Zjednoczonych (US Air Force) a Siłami Powietrznymi Republiki Singapuru (RSAF). W ramach współdziałania powołano eskadrę szkoleniową w skład której wchodzi 12 myśliwców F-15SG operujących z bazy lotniczej Mountain Home w stanie Idaho. Jak informuje DSCA, sprzedaż pozwoli utrzymywać zdolność bojową 40 myśliwców F-15SG, które są na wyposażeniu Sił Powietrznych Republiki Singapuru.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Promowanie aborcji za pieniądze Sorosa

Promowanie aborcji za pieniądze Sorosa

Zniknie słynna rzymska kawiarnia?

Zniknie słynna rzymska kawiarnia?

Kanada sprzeda broń Ukrainie

Kanada sprzeda broń Ukrainie

Ta ustawa ma ograniczyć wyłudzenia VAT

Ta ustawa ma ograniczyć wyłudzenia VAT

75 000 uchodźców wróciło do Syrii

75 000 uchodźców wróciło do Syrii

Promowanie aborcji za pieniądze Sorosa

/ congerdesign

Irlandzkiej filii organizacji Amnesty International (AI) mogą grozić kłopoty z prawem po tym, jak tamtejszy rząd odkrył, że wzięła pieniądze od fundacji kontrowersyjnego miliardera George’a Sorosa. Dotacja w wysokości 137 tys. euro miała zostać użyta do prowadzenia kampanii, mającej na celu legalizację aborcji.

Irlandia ma jedne z najostrzejszych przepisów antyaborcyjnych w całej Unii Europejskiej. Legalna aborcja jest dopuszczalna tylko w wypadku stwierdzenia zagrożenia życia matki, a za jej nielegalne dokonanie grozi 14 lat więzienia. Co więcej, ochronę życia poczętego gwarantuje ósma poprawka do konstytucji.

W ub.r. portal DCLeaks opublikował przeciek z należącej do Sorosa fundacji Open Society. Wynikało z niego, że próbowała ona zliberalizować prawo aborcyjne w Irlandii, a następnie użyć jej przykładu do ataku na inne katolickie i konserwatywne kraje, takie jak np. Polska. Okazja pojawiła się szybko, gdyż w maju 2018 r. odbędzie się referendum, którego wynik zadecyduje o losie ósmej poprawki do irlandzkiej konstytucji. Do jej zniesienia namawiała Irlandczyków nawet ONZ. Teraz do akcji wkroczyło również Amnesty International, którym właśnie zainteresował się irlandzki rząd.

Tamtejsze prawo zabrania organizacjom pozarządowym przyjmowania dotacji z zagranicy. Według ustawy z 1997 r., mającej powstrzymać wpływ zagranicy na irlandzką politykę, każda dotacja wyższa od 100  euro, której źródłem jest zagraniczny podmiot, musi zostać zwrócona. Tymczasem Biuro Standardów w Służbie Publicznej (SIPO) odkryło, że Amnesty International otrzymało od fundacji Sorosa 137 tys. euro.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl