Francja z nowymi pociskami przeciwpancernymi

/ https://fr.wikipedia.org/wiki/Missile_moyenne_port%C3%A9e#/media/File:MBDA_MLP_et_MMP.JPG

PKR

Kontakt z autorem

Francuska agencja ds. zamówień wojskowych Direction Générale pour l’Armement (DGA) przyjęła dostawę do Sił Zbrojnych pierwszej partii 50 kierowanych pocisków Missile Moyenne Portée (MMP) oraz 20 wyrzutni, przeznaczonych do ich odpalania.

Dostawa pocisków oraz wyrzutni odbyła się pomiędzy 15 a 23 listopada br. Broń ta zastąpi wykorzystywane do tej pory przeciwpancerne pociski kierowane Milan oraz HOT, które montowane są m.in. na transporterach opancerzonych VAB. Pociski MMP mają trafić do jednostek piechoty oraz kawalerii Wojsk Lądowych i Sił Specjalnych. Do roku 2025 francuskie Siły Zbrojne otrzymać mają 1 750 pocisków MMP oraz 400 wyrzutni do ich odpalania.

Warto przypomnieć, że DGA zleciła koncernowi MBDA dostawę pocisków i wyrzutni MMP już w 2013 roku. Same natomiast testy technologiczno-operacyjne zorganizowane przez Służbę Techniczną Wojsk Lądowych STAT (Service Technique de l'Armee de Terre), które miały miejsce pomiędzy sierpniem a październikiem 2017 roku potwierdziły spełnienie wymagań DGA.

Pocisk średniego zasięgu MMP posiada głowicę wielozadaniową która umożliwia likwidowanie pojazdów opancerzonych, siły żywej wroga oraz umocnionych pozycji przeciwnika na dystansie do 4 tysięcy metrów, minimalizując przy tym ryzyko zniszczeń ubocznych. Pocisk może operować w trybie "wystrzel i zapomnij" albo być naprowadzany przez operatora. Druga z możliwości zapewnia żołnierzowi likwidację celu, który początkowo był dla niego niewidoczny. Obsługiwane mogą być z zamkniętych pomieszczeń. Wyrzutnie MMP mogą być przenoszone przez pojedynczego żołnierza piechoty oraz montowane na pojazdach, w tym wozach rozpoznawczych EBRC Jaguar, które trafią do francuskiej armii w 2020 roku.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Promowanie aborcji za pieniądze Sorosa

Promowanie aborcji za pieniądze Sorosa

Zniknie słynna rzymska kawiarnia?

Zniknie słynna rzymska kawiarnia?

Kanada sprzeda broń Ukrainie

Kanada sprzeda broń Ukrainie

Ta ustawa ma ograniczyć wyłudzenia VAT

Ta ustawa ma ograniczyć wyłudzenia VAT

75 000 uchodźców wróciło do Syrii

75 000 uchodźców wróciło do Syrii

Promowanie aborcji za pieniądze Sorosa

/ congerdesign

Irlandzkiej filii organizacji Amnesty International (AI) mogą grozić kłopoty z prawem po tym, jak tamtejszy rząd odkrył, że wzięła pieniądze od fundacji kontrowersyjnego miliardera George’a Sorosa. Dotacja w wysokości 137 tys. euro miała zostać użyta do prowadzenia kampanii, mającej na celu legalizację aborcji.

Irlandia ma jedne z najostrzejszych przepisów antyaborcyjnych w całej Unii Europejskiej. Legalna aborcja jest dopuszczalna tylko w wypadku stwierdzenia zagrożenia życia matki, a za jej nielegalne dokonanie grozi 14 lat więzienia. Co więcej, ochronę życia poczętego gwarantuje ósma poprawka do konstytucji.

W ub.r. portal DCLeaks opublikował przeciek z należącej do Sorosa fundacji Open Society. Wynikało z niego, że próbowała ona zliberalizować prawo aborcyjne w Irlandii, a następnie użyć jej przykładu do ataku na inne katolickie i konserwatywne kraje, takie jak np. Polska. Okazja pojawiła się szybko, gdyż w maju 2018 r. odbędzie się referendum, którego wynik zadecyduje o losie ósmej poprawki do irlandzkiej konstytucji. Do jej zniesienia namawiała Irlandczyków nawet ONZ. Teraz do akcji wkroczyło również Amnesty International, którym właśnie zainteresował się irlandzki rząd.

Tamtejsze prawo zabrania organizacjom pozarządowym przyjmowania dotacji z zagranicy. Według ustawy z 1997 r., mającej powstrzymać wpływ zagranicy na irlandzką politykę, każda dotacja wyższa od 100  euro, której źródłem jest zagraniczny podmiot, musi zostać zwrócona. Tymczasem Biuro Standardów w Służbie Publicznej (SIPO) odkryło, że Amnesty International otrzymało od fundacji Sorosa 137 tys. euro.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl