Imigranci niszczą Brukselę! Brudziński pyta, gdzie są eurokraci zatroskani „stanem naszej demokracji”

Zdjęcie ilustracyjne / Zrzut ekranu z youtube.com

Instytucje unijne nadzwyczaj często są zatroskane o stan demokracji - zarówno w naszym kraju, jak i na Węgrzech. Szczególną troską wykazują się znany Guy Verhofstadt, który niedawno w skandalicznych słowach obraził Polaków uczestniczących w Marszu Niepodległości, Frans Timmermans - pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej oraz Donald Tusk - przewodniczący Rady Europejskiej. Niestety, panowie ci wydają się być ślepi na to, co dzieje się w krajach Zachodniej Europy.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że w Hanowerze, przed rozpoczęciem zjazdu nacjonalistycznej Alternatywy dla Niemiec (AfD) doszło do zajść, w których rannych zostało kilku policjantów i co najmniej jeden uczestnik demonstracji. Protestujący blokowali dojazd do miejsca obrad, policja użyła armatek wodnych. Instytucje unijne milczą na ten temat, co wytknął im na Twitterze wicemarszałek Sejmu, Joachim Brudziński.

W sieci pojawił się kolejny filmik – tym razem z Brukseli – na którym widać, jak imigranci "ubogacają kulturowo" stolicę Belgii, dewastując ją.

Na to również szybko zareagował Brudziński, który bez ogródek zapytał o to, gdzie reakcja Guya Verhofstadta oraz Fransa Timmermansa.

A może w tej sprawie głos zabrał szanowny pan @TimmermansEU? Nie? To może inny zatroskany stanem naszej demokracji (pajac) @guyverhofstadt? Też nie? Oj to przykro, ale na szczęście w Polsce posiedzenie #Sejm, będzie o czym w Brukseli „bredzić”

napisał wicemarszałek Sejmu.

Przypomnijmy, że unijne elity milczały też m.in. w sprawach zamieszek, które w ubiegłym miesiącu na ulicach Brukseli wywołało kilkuset Marokańczyków. Wtedy to grupa około 300 kibiców zaczęła podpalać samochody i niszczyć witryny sklepowe. W wyniku starć z policją rannych zostało ponad 20 funkcjonariuszy. Powód? Zwycięstwo nad zespołem z Wybrzeża Kości Słoniowej. W mediach krążą nagrania przedstawiające przerażający widok z centrum stolicy Belgii. Słowem nie odezwali się również w sprawie brutalnych zajść w Barcelonie, gdzie policja stosowała przemoc wobec demonstrantów.

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

W USA ograniczą dostęp do broni?

/ Jabbacake; pixabay.com / Creative Commons CC0

Prezydent Donald Trump zapowiedział, że jest gotowy rozważyć zaostrzenie kontroli sprzedaży broni palnej. Z oficjalnego komunikatu Białego Domu w tej sprawie wynika, że wśród analizowanych kroków wymienia się wprowadzenie badań psychologicznych dla potencjalnych nabywców broni.

Raj Shah, główny zastępca rzeczniczki Białego Domu Sary Sanders poinformował, że prezydent Trump rozmawiał w tej sprawie z republikańskim senatorem Johnem Cornynem, współautorem ponadpartyjnej propozycji obostrzeń w sprzedaży broni.

Senator John Cornyn wspólnie z demokratycznym senatorem Chrisem Murphym - wieloletnim zwolennikiem zaostrzenia przepisów dotyczących sprzedaży broni palnej - jest autorem ponadpartyjnego projektu ustawy zgłoszonej w listopadzie ub. roku, przewidującego zmianę systemu zgłaszania przez władze stanowe oraz federalne wykroczeń i przestępstw, tak aby uniemożliwić nabycie broni palnej osobom, które w przeszłości dopuściły się wykroczeń bądź są chore psychicznie.

Jak ustaliły amerykańskie media, Donald Trump podczas ostatniego weekendu przeprowadził wśród członków swojego elitarnego klubu golfowego w Mar-a-Lago na Florydzie nieformalny sondaż, jaki jest ich stosunek do zaostrzenia restrykcji przy zakupie broni.

Apele o zaostrzenie przepisów w dziedzinie sprzedaży i posiadania broni palnej zwiększyły się po masakrze w szkole średniej w Parkland na Florydzie, w której w ubiegłą środę zginęło 17 osób. Sprawcą tego masowego mordu był 19-letni Nicolas Cruz.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl