Nie ma żartów! Niemiecki oficer musi zapłacić karę za ironiczną uwagę

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/boo_ist_online

1500 euro kary musi zapłacić oficer Bundeswehry, który powiedział do kolegów z jednostki, że jeśli mają jakieś zastrzeżenia do przebiegu służby, to muszą je zgłosić bezpośrednio minister obrony albo "zrobić pucz" - podał dziś "Der Spiegel".

Do rozmowy doszło w połowie maja w koszarach w Wildflecken w Bawarii. Pomimo tego, że ani wojskowy kontrwywiad (MAD), ani prokuratura nie dopatrzyły się w ironicznej uwadze znamion poważnego nawoływania do puczu, wobec podpułkownika wdrożone zostało postępowanie dyscyplinarne, zakończone decyzją o wysokiej grzywnie. Ukarany zapowiedział odwołanie się od decyzji.

Komentując incydent, "Der Spiegel" zauważa, że z minister obrony Ursulą von der Leyen "nie ma żartów", a krytyczne dowcipy należy zachować dla siebie. 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Spotkanie w Kutnie z Tomaszem Sakiewiczem

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Klub „Gazety Polskiej” w Kutnie II zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem, redaktorem naczelnym tygodnika „Gazeta Polska” i dziennika „Gazeta Polska Codziennie”. Szczegóły na temat spotkania zamieszczamy na plakacie poniżej.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl