Polskie zakłady WCBKT SA partnerem BAE Systems

/ WCBKT

  

BAE Systems podpisało z Wojskowym Centralnym Biurem Konstrukcyjno-Technologicznym SA - spółką należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA - umowę dotyczącą współpracy w ramach sprzętu do obsługi naziemnej polskiej floty samolotów bojowych F-16.

Zakres współpracy obejmuje szkolenia, dostawę części zamiennych i usług inżynierskich. Czas obowiązywania umowy wynosi 5 lat. Prace rozwojowe i produkcja będą mieć miejsce zarówno w zakładach Electronic Systems firmy BAE Systems w Stanach Zjednoczonych, jak również na terenie WCBKT S.A. w Warszawie. 

BAE Systems zatrudnia w Poznaniu ponad 100 osób, które opracowują produkty i usługi z zakresu zarządzania ryzykiem, wykrywania oszustw oraz  dotyczące obszaru zgodności (compliance). Umowa umacnia pozycję BAE Systems na polskim rynku. 

Działające od 1968 roku Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno - Technologiczne  S.A., zatrudniające blisko 150 pracowników, dzięki podpisanej umowie będzie mogło znacznie poszerzyć swoją ofertę. Pozwoli to spółce wykorzystać zakres usług Centrum Dostaw i Serwisu Sprzętu NOSP, które stanie się integralną częścią WCBKT S.A i zabezpieczy w pełni potrzeby polskich SZ w obszarze naziemnej obsługi statków powietrznych (NOSP).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: WCBKT
Tagi

Wczytuję komentarze...

Czarnecki nie był pierwszy. Prokuratura przesłuchała już kilku świadków ws. KNF!

Leszek Czarnecki / By Bambosz - Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3846024

  

„Gazeta Wyborcza” podała dziś, że Leszek Czarnecki był pierwszym świadkiem, który został przesłuchany przez prokuraturę w sprawie tzw. afery KNF-u. – Nie jest to prawdą – powiedziała w rozmowie z niezalezna.pl rzecznik prasowa Prokuratury Krajowej prokurator Ewa Bialik.

Przez ponad 11 godzin trwało przesłuchanie Leszka Czarneckiego. Biznesmen, właściciel m.in. Getin Noble Banku zeznawał w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej w Katowicach. Przesłuchanie zakończyło się ok. 22.30.

[polecam:http://niezalezna.pl/246356-zakonczylo-sie-przesluchanie-czarneckiego-trwalo-ponad-11-godzin]

„Wyborcza” podała dziś, że „pierwszym świadkiem przesłuchanym w tej sprawie był Leszek Czarnecki”.

Tymczasem, jak dowiedział się portal niezalezna.pl właściciel Getin Noble Bank nie był pierwszy. Nasze informacje potwierdziliśmy w prokuraturze.

Nie jest to prawdą

– odniosła się do informacji "Wyborczej" prokurator Bialik. Dodała, że czynności w tym postępowaniu trwały bardzo intensywnie, od momentu wszczęcia.

– Przypominam, że wszczęcie nastąpiło na polecenie Prokuratora Generalnego już we wtorek, 13 listopada – powiedziała.

Śledztwo zostało powierzone Śląskiemu Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach. Od samego początku prokuratura prowadzi śledztwo bardzo intensywnie.

Intensywność tego śledztwa polega na tym, że dokonano szereg czynności procesowych, w tym przesłuchali kilku świadków – pan Leszek Czarnecki nie był pierwszym przesłuchanym świadkiem w tym postępowaniu. Śledczy dokonali również przeszukań i innych czynności procesowych koniecznych do szybkiego zebrania materiału dowodowego i rozstrzygania w tej sprawie

– powiedziała nam rzecznik prokuratury.

Rzecznik zapewniła, że prokuratura prowadzi bardzo intensywne czynności.

Nie tylko zostali przesłuchani świadkowie. Powołaliśmy również biegłych w laboratorium kryminalistycznym. Zostały wykonane czynności, które zmierzają do szybkiego i sprawnego gromadzenia materiału dowodowego

– dodała Ewa Bialik.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl