Wiceszef MON na rozmowach w Berlinie

/ CO MON

  

W czwartek podsekretarz stanu w MON Tomasz Szatkowski przebywał w Berlinie, gdzie uczestniczył w konferencji „European Defence Rountable”.

Spotkania w ramach tego przedsięwzięcia mają charakter ogólnoeuropejski i organizowane są w różnych miastach przez fundację "Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa", która obok swojego flagowego wydarzenia cyklicznie przeprowadza także tematyczne seminaria, m.in. z zakresu obronności europejskiej.  W przedsięwzięciach biorą udział wysocy rangą przedstawiciele świata polityki, wojska i gospodarki.

W czasie pobytu w Berlinie wiceminister obrony narodowej Tomasz Szatkowski spotkał się także z parlamentarnym sekretarzem stanu w Federalnym Ministerstwie Obrony - Ralfem Brauksiepe.

Podczas rozmowy omówiono stan i perspektywy rozwoju współpracy polityczno-wojskowej Polski i Niemiec. Podniesiono również najważniejsze wątki, związane z bieżącymi pracami nad dalszą adaptacją NATO do zagrożeń, w tym reformą struktury dowodzenia NATO oraz polityką obronną Unii Europejskiej, szczególnie w kontekście inicjatywy Stałej Współpracy Strukturalnej (PESCO).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CO MON
Tagi

Wczytuję komentarze...

Remont drogi krajowej nr 11 w pow. średzkim

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/marcovanblijderveen

  

Od wtorku w powiecie średzkim (woj. wielkopolskie) prowadzony jest remont ponad 11 km drogi krajowej nr 11. W miejscu prac wprowadzony został ruch wahadłowy oraz ograniczenie prędkości.

Wartość inwestycji przekracza 15,3 mln zł. Prace potrwają do połowy maja przyszłego roku.

Jak poinformowała Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, remont prowadzony będzie na odcinkach: Środa Wlkp. – Miąskowo wraz z remontem skrzyżowania drogi krajowej z drogą gminną do Marianowa oraz Murzynówko – Krzykosy.

Wykonawca inwestycji, Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Kalisz SA wykona nową nawierzchnię drogi, oznakowanie poziome oraz pionowe, uzupełni pobocza i zjazdy destruktem asfaltowym.

W miejscu prac wprowadzono ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 60 km/h poza terenem zabudowanym oraz do 40 km/h w terenie zabudowanym. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl