Londyn tnie budżet wojskowy

/ flickr.com

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii będzie się musiało zmierzyć z dużymi cięciami budżetu, które zostały zapowiedziane na początku br. przez rząd. - Skala cięć uderzy zarówno w Wojska Lądowe, Królewską Marynarkę Wojenną, Królewskie Siły Powietrzne oraz przyczyni się do dodatkowego bólu głowy – oświadczył nowy szef resortu obrony Gavin Williamson.

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii sporządziło listę potencjalnych programów, które mogą zostać zredukowane bądź też przełożone na późniejsze lata, ale również tych, które uznano za priorytetowe. Najbardziej na redukcji budżetu może ucierpieć korpus piechoty morskiej oraz zdolności związane z projekcją siły tych jednostek. Warto również wspomnieć o ambitnych planach dotyczących możliwości powołania do 2025 roku 30 tysięcznej dywizji, które zapewne nie zostaną zrealizowane. Sytuacja związana z cięciami może negatywnie wpłynąć również na liczbę zakupionych myśliwców wielozadaniowych F-35, które mają trafić m.in. do dwóch lotniskowców jakie wkrótce wejdą na wyposażenie Royal Navy. Z drugiej strony resort obrony przymierza się do zwiększenia funduszy na programy związane z cyberbezpieczeństwem, użyciem dronów, robotów oraz sztucznej inteligencji. MoD szuka również sposobów na lepsze przeciwdziałanie wojnie hybrydowej. O zmniejszenie funduszy nie muszą obawiać się również służby specjalne w tym, Centrala Łączności Rządowej (Government Communications Headquarters/GCHQ), Security Service (MI5) Secret Intelligence Service (MI6), których jednym z zadań jest zwalczanie terroryzmu.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Spotkanie w Kutnie z Tomaszem Sakiewiczem

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Klub „Gazety Polskiej” w Kutnie II zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem, redaktorem naczelnym tygodnika „Gazeta Polska” i dziennika „Gazeta Polska Codziennie”. Szczegóły na temat spotkania zamieszczamy na plakacie poniżej.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl