Autosan dostarczy autobusy dla wojska

/ PGZ

W środę, 29 listopada br. w fabryce AUTOSAN w Sanoku w obecności sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosza Kownackiego oraz członka zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej Adama Lesińskiego odbyła się uroczystość podpisania umowy na dostawę 28 autobusów pasażerskich dla Wojska Polskiego. Kontrakt o wartości 18 mln zł zawarł AUTOSAN sp. z o.o. i 2. Regionalna Baza Logistyczna z Warszawy. Po podpisaniu umowy łączna liczba zakontraktowanych w tym roku przez AUTOSAN autobusów przekroczyła już 120 sztuk.

16 listopada 2017 r. 2. Regionalna Baza Logistyczna (2. RBLog) ogłosiła zakończenie postępowania na zakup 28 autobusów. Przetarg wygrała będąca częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej firma AUTOSAN, oferując możliwość dostarczenia pojazdów za 18 mln zł. Drugi startujący w przetargu przedstawił ofertę droższą o ponad 3 mln zł. Oferta z Sanoka została wybrana między innymi ze względu na niski poziomu emisji dwutlenku węgla oraz wysoką efektywność energetyczną.

Dwa lata temu rząd Prawa i Sprawiedliwości podjął decyzję o ratowaniu spółki AUTOSAN. Wiedzieliśmy wtedy, że zakład będzie częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej i będzie prowadził produkcję dla wojska. W ostatnich kilku miesiącach niektóre media próbowały zbudować wizerunek firmy, który jest kompletnie nieprawdziwy. Komuś zależało na tym, żeby AUTOSANU w ogóle nie było, żeby polskie autobusy nie jeździły po polskich drogach

– powiedział sekretarz stanu w MON Bartosz Kownacki.

Polska armia dostaje autobusy spełniające wszystkie wymogi, oszczędzając przy tym kilka milionów złotych. W ciągu najbliższych lat polska armia potrzebować będzie jeszcze ponad 200 autobusów. Mam nadzieję, że AUTOSAN w tych postępowaniach wystartuje i życzę mu sukcesów

– dodał minister Kownacki.

Zaoferowany przez AUTOSAN model to Lider 10. Na liście dodatkowego wyposażenia autobusów znajdują się między innymi: elektroniczny układ sterujący rozdziałem siły hamowania, ogrzewaną elektrycznie przednią szybę oraz światła doświetlające zakręty.

PGZ włożyła wiele wysiłku organizacyjnego i finansowego w to, aby AUTOSAN mógł znów zacząć produkować wysokiej jakości autobusy. Dzisiaj podpisywany jest kontrakt z wojskiem, ale spółka jest również coraz bardziej widoczna na rynku cywilnym. W przyszłym roku postawimy na rozbudowę mocy produkcyjnych zakładów, ze szczególnym naciskiem na możliwość budowy pojazdów z napędami ekologicznymi

– powiedział podczas uroczystości członek zarządu PGZ S.A., Adam Lesiński.

AUTOSAN sp. z o.o. wszedł w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej w kwietniu 2016 r. Udziałowcami spółki są Huta Stalowa Wola S.A. oraz  PIT-Radwar S.A. Głównym profilem jej działalności niezmiennie pozostaje produkcja autobusów miejskich, podmiejskich, międzymiastowych i specjalnego przeznaczenia. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu autobusy AUTOSAN są solidne i ekonomiczne, bliskie potrzebom pasażerów i przewoźników. Portfel zamówień spółki na dzień dzisiejszy wynosi ponad 120 autobusów, które zostaną dostarczone w latach 2018-2019.

Obecny dynamiczny rozwój firmy nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie udzielane spółce przez podmioty z Grupy oraz samą PGZ S.A. Huta Stalowa Wola S.A. i PIT- RADWAR S.A.  udzieliły Autosanowi pożyczek właścicielskich w równych kwotach po 13,45 mln zł. Kolejnej pożyczki  w łącznej kwocie 13,5 mln zł udzieliła PGZ S.A., która udzieliła także poręczeń na 2,1 mln stanowiących zabezpieczenie gwarancji ubezpieczeniowych udzielanych w związku z zawieranymi przez AUTOSAN kontraktami.

Komunikat PGZ

Źródło: PGZ

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Polityczna kawa” Tomasza Sakiewicza – niedziela, godz. 12.00, Telewizja Republika

/ Telewizja Republika/printscreen

Sukces koncertu upamiętniającego Ignacego Paderewskiego w Carnegie Hall w Nowym Jorku i relacje na linii Polska-Izrael - to tematy, o których będą dyskutować goście programu „Polityczna kawa” Tomasza Sakiewicza. ZAPRASZAMY! niedziela, godzina 12.00, TV Republika.

Politycy i publicyści co tydzień komentują – w programie Tomasza Sakiewicza - najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia.

Dziś goście będą rozmawiali o obecnych relacjach polsko-izraelskich i sukcesie gali upamiętniającej Ignacego Paderewskiego w Carnegie Hall w Nowym Jorku. 

W studiu „Politycznej kawy” pojawią się: eurodeputowany Ryszard Czarnecki, założyciel i prezes Fundacji From the Depths Jonny Daniels, poseł Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15 oraz przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Nowym Jorku Maciej Rusiński.

"Polityczna Kawa", godzina 12.00, TV Republika - ZAPRASZAMY

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl