Ważne ćwiczenia wojska. Szef MON: To kontratak, który byłby podejmowany w sytuacji zajęcia części naszego terytorium

/ twitter.com/mon_pl

  

– Ćwiczenie Borsuk-17 odgrywa istotną rolę ponieważ jest tu ćwiczony kontratak, który byłby podejmowany w sytuacji zagrożenia i zajęcia części naszego terytorium – powiedział szef MON Antoni Macierewicz. Zwrócił też uwagę na udział podchorążych w tych manewrach.

Minister obrony przebywał dziś na poligonie w Świętoszowie (woj. dolnośląskie), gdzie obserwował ostatni akcent wielodniowych zajęć, m. in. współdziałanie wojsk pancernych z lotnictwem i wojskami chemicznymi przy akcji zaczepnej.

Ćwiczenie Borsuk-17 odbywało się na trzech poligonach, wzięło w nim udział ponad 3 tys. żołnierzy polskich i amerykańskich z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej oraz amerykańskiej 2. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ABCT), stacjonującymi w Żaganiu.

Wykorzystano ponad 700 sztuk pojazdów, m. in. czołgi Leopard 2A5, armatohaubice Krab, wyrzutnie Langusta, moździerze Rak, kołowe transportery opancerzone Rosomak, amerykańskie czołgi Abrams i wozy bojowe Bradley.

Antoni Macierewicz zwrócił uwagę, że ćwiczono synchronizację i współdziałanie w podejmowanych zadaniach; za istotny element uznał udział studentów szkół oficerskich. Jak powiedział, podchorążowie, "zarówno obserwują, jak i dublują działania dowódców i żołnierzy".

To dla nich nie tylko ćwiczenie praktyczne, ale pierwszy styk z tego typu działaniami. Obywają się z walką, obywają się z poligonem, przygotowują się do swoich przyszłych zadań – powiedział szef MON.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zbigniew Bartman zostaje w Argentynie

Zbigniew Bartman / by Nula (Anna Kłeczek), CC 3.0, https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Zbigniew_Bartman_2._2010-05-29.jpg

  

To nie zdarza się zbyt często - Zbigniew Bartman przedłużył kontrakt ze swoim obecnym klubem. W nowym sezonie polski zawodnik będzie nadal występował w argentyńskim UPCN.

O swojej decyzji Bartman poinformował kibiców na Twitterze...

Wraz z UPCN Voley Club Polak zdobył w minionym sezonie mistrzostwo Argentyny. Stał się jedną z gwiazd tamtejszej ligi, zgarniając nagrodę MVP meczów finałowych. W swojej karierze występował Włoszech, Turcji, Rosji, Chinach, Francji i Katarze, a także oczywiście w polskiej Plus Lidze.

Źródło: twitter, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl