Aktor na bani, muzyk na haju. Celebryci z zarzutami

/ pxhere.com

Grzegorz Broński

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezależna.pl.

Kontakt z autorem

  

Chociaż ich zdjęcia pojawiały się na czołówkach gazet, a nazwiska są doskonale znane, to obecnie nie wszystkie można podać w pełnym brzmieniu. Zostały skrócone do inicjału po wizycie celebryty w prokuraturze. Lista jest dość długa, a niektóre zarzuty brzmią bardzo poważnie. Ostatnio dał o sobie znać nawet aktor, który odsiedział wyrok za... współudział w morderstwie!

Doda na wolności, ale z zarzutami

Sensacja wybuchła w środowy poranek, choć o takim scenariuszu w Warszawie plotkowano od dłuższego czasu. Na polecenie prokuratury zatrzymana została Dorota R., gwiazda show-biznesu, piosenkarka znana pod artystycznym pseudonimem Doda.

Informacja o akcji policji natychmiast pojawiła się na czołówkach chyba wszystkich portali internetowych. Szybko ucięto spekulacje – śledczy po prostu przyznali, że zdarzenie rzeczywiście miało miejsce.

„Chodzi o sprawę przeciwko m.in. Emilowi S., Jackowi M., podejrzanym o nakłanianie innych, ustalonych osób do zmuszania Emila H. do określonego zachowania poprzez kierowanie wobec niego gróźb karalnych”

– przekazał dziennikarzom „Super Expressu” prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Wkrótce w sieci zaczęły krążyć zdjęcia Dody eskortowanej przez policjantów i wchodzącej do budynku prokuratury.

Celebryta za kierownicą

Na początku października w podwarszawskim Konstancinie doszło do wypadku. Przechodząca przez pasy staruszka (prawie 80-letnia) została potrącona przez rozpędzony samochód. Na szczęście jej obrażenia nie okazały się poważne, choć konieczna była pomoc lekarza. Szybko wyszło na jaw, że za kierownicą auta siedział popularny niegdyś dziennikarz Piotr N.

Kokaina – ulubiony narkotyk celebrytów?

Nie można również zapominać o procesie Cezarego P., który od niedawna toczy się przed warszawskim sądem. I będzie swoistym przeglądem gwiazdek show-biznesu. Tych, które gustowały w kokainie, bo oskarżony nazywany jest „dilerem celebrytów”. Dostarczał im prochy, a jedna działka kosztowała u niego 500 zł. Pomimo to klientów nie brakowało.

Był zawsze do dyspozycji, nie wyróżniał się w tym towarzystwie, grzeczny, elegancko ubrany, jeżdżący dobrym samochodem

– opowiadał nam kilka miesięcy temu jeden z klientów Cezarego P. Ich lista była bardzo długa.

Cezaremu P. postawiono zarzut, że sprzedał narkotyki „co najmniej 237 osobom”. Wśród nich byli głównie tzw. ludzie sukcesu: artyści, prawnicy, politycy, lekarze, osoby z show-biznesu... Pierwsze nazwiska już padły na sali rozpraw, ale dopiero pojawią się te bardziej znane.

Nie jest żadną tajemnicą, że problemy z narkotykami miał również muzyk Dariusz K., były mąż Edyty Górniak. W lipcu 2014 r. kierował samochodem i spowodował tragiczny w skutkach wypadek. Potrącił na pasach 63-letnią kobietę, która w wyniku doznanych obrażeń zmarła. Podczas śledztwa wyszło na jaw, że K. zażywał kokainę. Narkotyk odkryto również w jego krwi pobranej po wypadku. Mężczyzna został skazany na 6 lat więzienia. W areszcie spędził nieco ponad dwa lata, wyszedł na wolność po wpłaceniu kaucji 400 tys. zł, na razie nie odsiedział reszty kary.

Z kolei przed dwoma laty został zatrzymany przez policję Daniel O. Wpadł w czerwcu 2015 r. w Podkowie Leśnej, gdy kierował samochodem. To miała być rutynowa kontrola drogówki, ale badanie trzeźwości aktora wykazało prawie promil alkoholu. Po sądowym wyroku Daniel O. utracił prawo jazdy na kilka lat, musiał też zapłacić sporą grzywnę.

Cały tekst w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

"Współpracowaliśmy w rządzie i będziemy dalej współpracować razem przy budowie Warszawy"

Patryk Jaki i Jerzy Kwieciński / twitter.com/PatrykJaki

  

Dobra współpraca samorządu z rządem gwarantuje, że Warszawa będzie się szybciej rozwijała i przez kolejne pięć lat będzie miała nowe impulsy rozwojowe. Tak uważa kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. Z kolei minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński zapewnił Patryka Jakiego o rządowym wsparciu po ewentualnej wygranej w wyborach.

„Warszawa generalnie potrzebuje budowania mostów, dlatego że musimy łączyć lewy i prawy brzeg Wisły" - oświadczył Jaki podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w dzielnicy Wawer, przy budowanym Moście Południowym w ciągu drogi ekspresowej S2 - Południowej Obwodnicy Warszawy (POW).

Podkreślił jednocześnie, że „bardzo istotne w tym wszystkim jest to, aby samorząd Warszawy dobrze współpracował z rządem”.

„Bo ta współpraca, dobra współpraca samorządu z rządem gwarantuje, że Warszawa będzie się szybciej rozwijała i że będziemy mogli oglądać tak wspaniałe budowle, które w przyszłości zapewnią dużą większą jakość życia mieszkańców Warszawy”

- mówił kandydat na prezydenta stolicy. Jego zdaniem taka współpraca zagwarantuje, że przez kolejne pięć lat Warszawa będzie miała nowe impulsy rozwojowe.

Jaki przekonywał, że stolica potrzebuje „kolejnych dużych inwestycji infrastrukturalnych”. Wymienił przy tym nowe przeprawy na Wiśle, „dużą obwodnicę” oraz konieczność dokończenia obwodnicy śródmiejskiej.

Towarzyszący politykowi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podkreślił, że budowany Most Południowy jest potrzebny całej Polsce. Ocenił przy tym, że postępy na budowie tej przeprawy są „naprawdę wyraźne, (...) widać, że praca wre”.

Kwieciński przyznał, że przepraw „brakuje na południe od Warszawy i na północ”. „Tu Patryku masz zapewnienie, że współpracowaliśmy w rządzie i będziemy dalej współpracować razem przy budowie Warszawy” - zadeklarował minister. „Bo potrzeba nam ambitnych planów, które pozwolą mieszkańcom Warszawy żyć godnie i rozwijać ich aspiracje, ich ambicje" - powiedział. Dodał, że Warszawa była, jest i będzie zawsze miastem ambitnym.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl