Aktor na bani, muzyk na haju. Celebryci z zarzutami

/ pxhere.com

Grzegorz Broński

Dziennikarz „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i portalu niezależna.pl.

Kontakt z autorem

  

Chociaż ich zdjęcia pojawiały się na czołówkach gazet, a nazwiska są doskonale znane, to obecnie nie wszystkie można podać w pełnym brzmieniu. Zostały skrócone do inicjału po wizycie celebryty w prokuraturze. Lista jest dość długa, a niektóre zarzuty brzmią bardzo poważnie. Ostatnio dał o sobie znać nawet aktor, który odsiedział wyrok za... współudział w morderstwie!

Doda na wolności, ale z zarzutami

Sensacja wybuchła w środowy poranek, choć o takim scenariuszu w Warszawie plotkowano od dłuższego czasu. Na polecenie prokuratury zatrzymana została Dorota R., gwiazda show-biznesu, piosenkarka znana pod artystycznym pseudonimem Doda.

Informacja o akcji policji natychmiast pojawiła się na czołówkach chyba wszystkich portali internetowych. Szybko ucięto spekulacje – śledczy po prostu przyznali, że zdarzenie rzeczywiście miało miejsce.

„Chodzi o sprawę przeciwko m.in. Emilowi S., Jackowi M., podejrzanym o nakłanianie innych, ustalonych osób do zmuszania Emila H. do określonego zachowania poprzez kierowanie wobec niego gróźb karalnych”

– przekazał dziennikarzom „Super Expressu” prokurator Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Wkrótce w sieci zaczęły krążyć zdjęcia Dody eskortowanej przez policjantów i wchodzącej do budynku prokuratury.

Celebryta za kierownicą

Na początku października w podwarszawskim Konstancinie doszło do wypadku. Przechodząca przez pasy staruszka (prawie 80-letnia) została potrącona przez rozpędzony samochód. Na szczęście jej obrażenia nie okazały się poważne, choć konieczna była pomoc lekarza. Szybko wyszło na jaw, że za kierownicą auta siedział popularny niegdyś dziennikarz Piotr N.

Kokaina – ulubiony narkotyk celebrytów?

Nie można również zapominać o procesie Cezarego P., który od niedawna toczy się przed warszawskim sądem. I będzie swoistym przeglądem gwiazdek show-biznesu. Tych, które gustowały w kokainie, bo oskarżony nazywany jest „dilerem celebrytów”. Dostarczał im prochy, a jedna działka kosztowała u niego 500 zł. Pomimo to klientów nie brakowało.

Był zawsze do dyspozycji, nie wyróżniał się w tym towarzystwie, grzeczny, elegancko ubrany, jeżdżący dobrym samochodem

– opowiadał nam kilka miesięcy temu jeden z klientów Cezarego P. Ich lista była bardzo długa.

Cezaremu P. postawiono zarzut, że sprzedał narkotyki „co najmniej 237 osobom”. Wśród nich byli głównie tzw. ludzie sukcesu: artyści, prawnicy, politycy, lekarze, osoby z show-biznesu... Pierwsze nazwiska już padły na sali rozpraw, ale dopiero pojawią się te bardziej znane.

Nie jest żadną tajemnicą, że problemy z narkotykami miał również muzyk Dariusz K., były mąż Edyty Górniak. W lipcu 2014 r. kierował samochodem i spowodował tragiczny w skutkach wypadek. Potrącił na pasach 63-letnią kobietę, która w wyniku doznanych obrażeń zmarła. Podczas śledztwa wyszło na jaw, że K. zażywał kokainę. Narkotyk odkryto również w jego krwi pobranej po wypadku. Mężczyzna został skazany na 6 lat więzienia. W areszcie spędził nieco ponad dwa lata, wyszedł na wolność po wpłaceniu kaucji 400 tys. zł, na razie nie odsiedział reszty kary.

Z kolei przed dwoma laty został zatrzymany przez policję Daniel O. Wpadł w czerwcu 2015 r. w Podkowie Leśnej, gdy kierował samochodem. To miała być rutynowa kontrola drogówki, ale badanie trzeźwości aktora wykazało prawie promil alkoholu. Po sądowym wyroku Daniel O. utracił prawo jazdy na kilka lat, musiał też zapłacić sporą grzywnę.

Cały tekst w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Na pątniczym szlaku z Suwałk do Ostrej Bramy. Zobacz ZDJĘCIA

  

W niedzielę po Mszy Świętej, odprawionej o godz. 7.00 w Kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach pod przewodnictwem biskupa ełckiego bp. Jerzego Mazura, już po raz XXVIII wyruszyła na pątniczy szlak salezjańska Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka z Suwałk do Ostrej Bramy. W tym roku bierze w niej udział blisko 900 osób, a pielgrzymi wędrują pod hasłem „Razem z Maryją Oblubienicą Ducha Świętego”.

W przeddzień wymarszu o godz. 21.00 wspólnie z pielgrzymami w Kościele M.B. Miłosierdzia w Suwałkach został odprawiony Apel Maryjny, któremu przewodniczył ks. dr Andrzej Wujek, przełożony warszawskiej Inspektorii Salezjanów. Zawierzył On pątników i ich pielgrzymi trud Matce Bożej Miłosierdzia.

W tym roku oprócz realizowania duchowego programu pragną podziękować za setną rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji na Wileńszczyźnie odbędzie się kilka ważnych wydarzeń. Na szlaku pątnicy oddadzą hołd bohaterom walki o wolność ojczyzny, m.in. na cmentarzach w Orachach, Koleśnikach, Butrymańcach i Turgielach. W Koniuchach, gdzie w 1944 r. większość mieszkańców tej wsi została wymordowana przez żydowsko – sowiecką partyzantkę, odbędzie się Apel Pamięci. Natomiast 21 lipca wieczorem dla mieszkańców Solecznik koncertował będzie Paweł Pikarczyk z programem „Dla niepodległej”. Tego samego dnia w południe w parafii pw. Świętego Michał Archanioła w ramach ogólnopolskiej akcji „Srebrne Serce dla Inki” zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca sanitariuszkę 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Będzie to już ósme serce – urna z prochami z jej grobu odnalezionego przez ekipę prof. Krzysztofa Szwagrzyka na gdańskim Cmentarzu Garnizonowym. Tym razem przyjęła ona formę drewnianej płaskorzeźby, którą na zakończenie dzisiejszej eucharystii poświęcił pasterz diecezji ełckiej.

Po zakończeniu eucharystii pielgrzymi wyruszyli na szlak, liczący łącznie ponad 260 km. Do Ostrobramskiej Pani zmierza w tym roku ponad 900 pielgrzymów. Głównym przewodnikiem pielgrzymki jest ks. Tomasz Pełszyk SDB, natomiast kwatermistrzem ks. Jarosław Wąsowicz SDB. Uczestnicy są podzieleni na siedem grup, w tym trzy salezjańskie (pomarańczowa z przewodnikiem ks. Michałem Chorążym SDB, biała z ks. Marianem Chaleckim SDB i żółta z ks. Piotrem Pączkowskim SDB), dwie pallotyńskie ( niebieska z ks. Waldemarem Pawelcem SAC i zielona z ks. Andrzejem Dębskim SAC), diecezjalna (czerwona i złota z ks. Adamem Adukowskim, kapłanem z diecezji ełckiej). Całą trasę pielgrzymki pątnicy pokonają w ciągu 10 dni. Została ona podzielona na 50 odcinków o długości od 3 do 7 km, pomiędzy którymi będą krótkie przerwy na odpoczynek, bądź posiłek. Organizatorzy powiązali tematycznie szlak pielgrzymi z najważniejszymi wydarzeniami w życiu Kościoła i naszej Ojczyzny. Uwieńczeniem pątniczego wysiłku będzie spotkanie z Maryją w Ostrej Bramie 24 lipca. Przed Jej Tron pielgrzymi złożą trudy pielgrzymowania, troski dnia codziennego, intencje i swoje życiowe losy. Wejście Pielgrzymki do Ostrej Bramy w Wilnie będzie poprzedzone modlitwom na wileńskich Rossach, gdzie złożone zostaną wieńce przy grobie „Matka i Serce Syna” oraz na kwaterach legionistów marszałka Józefa Piłsudskiego. W tym dniu o godz. 11.30 (czasu litewskiego). O godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie.

Dzisiaj pielgrzymi pokonali trasę 24 kilometrów i na nocleg zatrzymali się w gościnnym Krasnopolu. Jutro wyruszą na szlak wiodący do polsko – litewskiej granicy i zatrzymają się w ostatniej polskiej parafii Berżniki. Patronat medialny nad tegoroczną pielgrzymką objął portal niezależna.pl. Codziennie będziemy dla państwa relacjonować wydarzenia z pielgrzymkowego szlaku. Zapewniamy też o modlitwie w Waszych intencjach.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl