Polsko-estońskie rozmowy sztabowe

/ mat. SG WP / http://sgwp.wp.mil.pl/pl/4_956.html

  

W siedzibie Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w Warszawie odbyły się polsko-estońskie rozmowy sztabowe.

Organizatorem spotkania i przewodniczącym strony polskiej był szef Zarządu Planowania i Programowania Rozwoju SZ – P5 SG WP, generał brygady Piotr Błazeusz, zaś delegacji estońskiej zastępca szefa Sztabu Generalnego Sił Obrony Estonii, płk Aivar Kokka.

Podczas posiedzenia dyskutowano m.in. na temat sytuacji bezpieczeństwa w regionie, cyberbezpieczeństwa, współpracy z Gwardią Narodową USA, struktury dowodzenia NATO oraz współpracy w obszarze szkolenia.

W trakcie dwudniowych rozmów podkreślono dobrą współpracę pomiędzy siłami zbrojnymi obu państw oraz określono jej dalsze ramy i perspektywy.

Polsko-estońskie rozmowy sztabowe odbyły się po raz drugi. Pierwsza tura rozmów miała miejsce w 2015 r. w Estonii.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Samochód płonął w tunelu Wisłostrady

/ By Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], from Wikimedia Commons

  

Dzisiaj po południu doszło do zapłonu samochodu jadącego tunelem Wisłostrady w Warszawie. Przez kilkadziesiąt minut tunel był zamknięty w obu kierunkach. Wprowadzono objazdy. Tunel jest już przejezdny - informuje policja.

Około 16.30 otrzymaliśmy informację, że na Wisłostradzie w tunelu w kierunku Żoliborza podczas jazdy zapalił się samochód renault scenic. Bezzwłocznie przyjechała policja i straż pożarna. Już w tej chwili zakończyła się akcja gaśnicza. Na pewien czas został wstrzymany ruch w obu kierunkach, m.in. z powodu silnego zadymienia. Policja wprowadziła objazdy

- poinformowała Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.

Jak podała, ruch został już wznowiony w obu kierunkach, "są tylko delikatne utrudnienia w kierunku na Gdańsk". Wyjaśniła, że nadal jeden pas jezdni jest zablokowany.

Policjanci zabezpieczają samochód. Będą tam do czasu przyjazdu holownika

- dodała Wersocka.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl