Sukces polskich żołnierzy w Kanadzie

/ 8.FOW / http://8fow.wp.mil.pl/plik/image/Aktualnosci2017/Ardent_Defender_3.jpg

iggys

Kontakt z autorem

Polsko-kanadyjska drużyna żołnierzy zwyciężyła w zawodach saperskich, przeprowadzonych podczas międzynarodowych ćwiczeń "Ardent Defender 2017" w Kanadzie — informuje 8. Flotylla Obrony Wybrzeża.

"Ardent Defender" to cykliczne, organizowane od pięciu lat ćwiczenia, których celem jest doskonalenie międzynarodowej współpracy w przeciwdziałaniu zagrożeniom związanym m.in. z improwizowanymi ładunkami wybuchowymi (IED). Manewry odbywały się w Kanadzie z udziałem 250 żołnierzy, zajmujących się wykrywaniem i neutralizacją IED. Polacy brali w nich udział po raz trzeci, ale zwycięstwo w towarzyszących manewrom zawodach wywalczyli po raz pierwszy — czytamy na portalu 8.FOW.

W tegorocznej edycji ćwiczeń, które trwały od 15 października do 3 listopada SZ RP reprezentował sześcioosobowy zespół delegowany przez Zarząd Inżynierii Wojskowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Jednym z członków drużyny był st. bsm. Michał Jodłoski z 12. Dywizjonu Trałowców ze Świnoujścia.

W ostatnich dwóch dniach "Ardent Defender 2017" przeprowadzono zawody saperskie. Rywalizowali w nich technicy, zajmujący się wykrywaniem i neutralizacją improwizowanych urządzeń wybuchowych. Do zmagań przystąpiło 10 mieszanych, czteroosobowych zespołów. Polsko-kanadyjski zespół, w którego skład weszli: st. bsm. Michał Jodłoski z 12.DTR oraz kpt. Paweł Medyński z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych (CSWInżiChem) wygrali zmagania — podaje 8. Flotylla Obrony Wybrzeża.

Źródło: polska-zbrojna.pl.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Rosja skazała „szpiega” z Estonii na 12…

Rosja skazała „szpiega” z Estonii na 12…

Prezydent w TK: „od sędziów można…

Prezydent w TK: „od sędziów można…

TVN24 nie chce zapłacić kary nałożonej…

TVN24 nie chce zapłacić kary nałożonej…

KE znów będzie pouczać Polskę

KE znów będzie pouczać Polskę

Witold Waszczykowski nie pojedzie do Paryża

Witold Waszczykowski nie pojedzie do Paryża

Rosja skazała „szpiega” z Estonii na 12 lat

/ 3839153 \ CC0

Sąd w Moskwie skazał dziś na 12 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze estońskiego biznesmena Raivo Susiego. Estończyka uznano za winnego szpiegostwa – podały rosyjskie agencje, powołując się na opublikowany w poniedziałek wyrok sądu.

Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) aresztowała Susiego w lutym 2016 roku w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska Szeremietiewo, gdy po przylocie z Tallina wybierał się do Tadżykistanu. Sąd wydał nakaz aresztowania i odmówił wypuszczenia go za kaucją.

Według agencji Interfax akta sprawy Susiego uznano za „ściśle tajne”, a proces toczył się za zamkniętymi drzwiami.

Adwokat Estończyka Arkadij Tołpiegin poinformował dziś media, że akt oskarżenia dotyczył jego działalności w latach 2004-2007.

Susi nie przyznał się do szpiegostwa i twierdził, że stał się zakładnikiem w stosunkach między Rosją a Estonią.

Firmy należące do Susiego zajmowały się pośrednictwem przy sprzedaży na Zachód rosyjskich samolotów szkoleniowych, a także remontami tych maszyn. Jedna z jego firm, OU Muskat, była pośrednikiem w handlu bronią i amunicją - podała w poniedziałek niezależna rosyjska telewizja Dożd.

Jego klientami byli milionerzy z aeroklubów w Rosji, Wielkiej Brytanii, USA i Europy Zachodniej. Według mediów Susi w 1994 roku „przerzucił na Zachód całą eskadrę myśliwców, która wystarczyłaby na wyposażenie całych estońskich sił powietrznych”.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl