O zacieśnieniu wojskowej współpracy ze Szwecją

Ambasador Szwecji w Polsce Stefan Gullgren (z lewej) podczas spotkania z szefem SG WP gen. broni. Leszkiem Surawskim / mat. SG WP / http://sgwp.wp.mil.pl/pl/4_955.html

  

Polsko-szwedzka współpraca wojskowa była głównym tematem spotkania szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego (SG WP) gen. broni Leszka Surawskiego ze Stefanem Gullgrenem, ambasadorem Szwecji w Polsce.

Szwedzkie siły zbrojne są istotnym partnerem dla polskiej armii. Zacieśnienie dwustronnej współpracy wojskowej przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa w regionie.

Dotychczasowa współpraca wojskowa ze Szwecją skupia się głównie na wymianie doświadczeń z zakresu operacji pokojowych, problematyki bezpieczeństwa międzynarodowego i kontroli ruchu lotniczego oraz udziale we wspólnych ćwiczeniach i szkoleniach.

Siły zbrojne Polski i Szwecji dążą do wszechstronnego rozwoju i intensyfikacji dotychczasowego współdziałania rodzajów wojsk, a także nawiązania nowej współpracy m.in. w obszarze tworzenia i organizacji w Polsce Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). 

Źródło: SG WP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jaki jest stan zdrowia prezesa PiS?

/ pis.org.pl

  

– Myślę, że niedługo prezes PiS Jarosław Kaczyński wyjdzie ze szpitala. Wszystko jest dobrze, a zdrowie prezesa jest żelazne – ocenił szef gabinetu politycznego premiera, Marek Suski.

Dzisiejszemu posiedzeniu Komitetu przewodził wiceprezes partii, szef MSWiA Joachim Brudziński, w związku z tym, że prezes partii Jarosław Kaczyński przebywa obecnie w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie. Jak informował wcześniej Brudziński, prezes PiS ma "problemy z kolanem".

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mamy LISTĘ 40 kolejnych kandydatów PiS na prezydentów! Sprawdź swoje miasto

Marek Suski pytany, kiedy ostatni raz widział się z prezesem PiS odpowiedział, że zanim Kaczyński udał się na zabieg. Dopytywany, czy prezes partii przeszedł już zabieg, zaznaczył, że nie jest upoważniony do przekazywania informacji o stanie zdrowia Kaczyńskiego.

Wszystko jest dobrze, proszę pytać ewentualnie prezesa albo osoby upoważnione – mówił szef gabinetu politycznego premiera.

Minister Suski dopytywany, kiedy prezes partii wyjdzie ze szpitala odpowiedział:

Myślę, że niedługo. W każdym razie na następny Komitet Polityczny będzie z nami.

Poinformował również, że wizyta Kaczyńskiego w szpitalu jest związana z kontuzją prawego kolana.

Zdrowie prezesa jest żelazne i będzie z nami już wkrótce, kolano nie jest specjalną przeszkodą do zarządzania partią – podkreślił Suski.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl