Tajwańczyk triumfatorem dziesiątego "Fitelberga"

Su-Han Yang / fot. Tomasz Griessgraber

  

W Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach ogłoszono wyniki jubileuszowego X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga.

Międzynarodowe jury pod przewodnictwem Juozasa Domarkasa regulaminowe nagrody przyznało następująco:

  • I nagroda ufundowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (25 000 euro) i Złota Batuta – Su-Han Yang z Tajwanu
  • II nagroda ufundowana przez Marszałka Województwa Śląskiego (20 000 euro) i Srebrna Batuta – Bar Avni z Izraela
  • III nagroda ufundowana przez Prezydenta Miasta Katowice (15 000 euro) i Brązowa Batuta– Modestas Barkauskas z Litwy
  • I wyróżnienie ufundowane przez Powszechną Kasę Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna (10 000 euro) – Aleš Kománek (Czechy)
  • II wyróżnienie ufundowane przez Mokate S.A. (7 000 euro) – Boon Hua Lien (Singapur)
  • III wyróżnienie ufundowane przez Fundację Muzycznę Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga, Stowarzyszenie Przyjaciół Filharmonii Śląskiej i Filharmonię Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego (5 000 euro) – Iaroslav Zaboiarkin (Rosja).

Nagrody wręczone zostały podczas sobotniej gali w Filharmonii Śląskiej o godz. 18. Po niej odbył się koncert laureatów, który zostanie powtórzony dwukrotnie, w niedzielę o godz. 18  w Filharmonii Śląskiej i w poniedziałek o godz. 19 w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, mat.pras.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kompromitacja służb Putina. Wbiegły na boisko podczas finału mundialu

/ @Roman_Yhnovec

  

Podczas finałowego meczu mundialu doszło do incydentu - skompromitowały się służby, których obowiązkiem były zapewnienie bezpieczeństwa i na murawę zdołała wbiec grupka osób. Okazało się, że były to działaczki Pussy Riot.

Do zdarzenia doszło podczas dzisiejszego finału piłkarskich mistrzostw świata, które rozgrywane były na stadionach w Rosji.

Podczas meczu Francja - Chorwacja uwaga kibiców koncentrowała się na grze piłkarze, ale w 52 minucie. wydarzyło się coś zaskakującego.

Na boisko wbiegły cztery kobiety w ubraniach stylizowanych na mundury - wprawdzie kamery telewizyjne nie pokazały całej sceny, ale w internecie bez problemy można znaleźć nagrania.

Jednoznacznie pokazują kompromitację służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

 

Niektóre kobiety - zanim zostały obezwładnione przez ochroniarzy - zdążył przybić "piątki" z piłkarzami.

Później na Facebooku pojawiło się oświadczenie działacze Pussy Riot, że to ich akcja i w ten sposób chciały zwrócić uwagę na łamanie praw człowieka w Rosji.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl