Szopka PO trwa. Partia złoży wniosek o wotum nieufności dla rządu

/ twitter.com/SchetynadlaPO

  

– Składamy dzisiaj wniosek do laski marszałkowskiej, ponieważ ta sytuacja która miejsce 11 listopada, wszystkie okoliczności związane z Marszem Niepodległości to, co działo się na samym marszu a także co było po nim, w jaki sposób zachowywali się ministrowie rządu Beaty Szydło instruuje i pozwala nam taki wniosek przygotować, opisać i uzasadniać właśnie w ten sposób – poinformował przed chwila przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna. – Na ten wniosek o wotum nieufności można tylko wzruszyć ramionami – skwitował Ryszard Terlecki z PiS.

Platforma zarzuca ponadto obozowi rządzącemu m.in. przyzwalanie na mowę nienawiści oraz niszczenie niezawisłości sądów i Trybunału Konstytucyjnego.

Schetyna podkreślił na konferencji prasowej w Sejmie, że wniosek o wotum nieufności jest zawsze "bronią najcięższego kalibru", której - jak mówił - używa się wtedy, kiedy są "naprawdę powody do tego".

Pytany, czy on będzie zgłoszonym we wniosku kandydatem na premiera, Schetyna odpowiedział, że "tutaj się nic nie zmienia".

Na wniosek PO odpowiedział na konferencji prasowej wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki.

Usłyszeliśmy przed chwilą deklarację przewodniczącego Schetyny. Ona byłaby zabawna gdyby nie użyte w trakcie tego wystąpienia kłamstwa. Schetyna bardzo się myli mówiąc, że Polska jest ksenofobiczna, antysemicka czy rasistowska. Margines tego rodzaju wystąpień czy poglądów jest z pewnością w Polsce nieporównanie mniejszy niż we Francji, Niemczech, czy innych krajach europejskich. To pomówienie które Polacy zapamiętają panu Schetynie. Pan Schetyna ordynarnie kłamie mówiąc, że chcemy wyprowadzić Polskę z UE

– powiedział.

Terlecki zauważył, że "na ten wniosek o wotum nieufności można tylko wzruszyć ramionami".

Miał być wielki program naprawy, czy zmiany sposobu rządzenia. Nie ma tego programu, żadnej propozycji dla Polaków. Jest tylko pusta gadanina Schetyny i pomysł kolejnej szopki politycznej, czyli odwoływanie rządu, w sytuacji gdy Platforma nie ma żadnych możliwości odwołania rządu czy ministrów ponieważ nie ma większości w Sejmie

– podkreślił.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, 300 polityka, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strażacy interweniowali w związku z wichurami

/ Twitter.com

  

Prędkość do 130 km na godzinę osiągał w porywach wiatr w nocy z niedzieli na poniedziałek w Tatrach – odnotowało Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Kasprowym Wierchu. Strażacy w Małopolsce strażacy interweniowali 263 razy - głównie usuwali powalone drzewa.

Dyżurny małopolskiej PSP powiedział, że w wyniku wichur nikt nie został ranny. Zgłoszenia dotyczyły najczęściej usuwania powalonych drzew i połamanych gałęzi. Wiatr uszkodził też cztery dachy.

Najwięcej pracy strażacy mieli w powiatach: krakowskim, tarnowskim, wadowickimi i oświęcimskim.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl