Wiceminister do PO: Stoicie po stronie korporacji

Michał Wójcik, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości / fot. Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl

  

– My stoimy po stronie narodu, wy korporacji – zwrócił się w sejmie do polityków Platformy Obywatelskiej wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Do wymiany zdań doszło przed głosowaniem w sprawie projektu noweli ustawy o KRS autorstwa PO, który ostatecznie został w głosowaniu odrzucony. Platforma proponowała utrzymanie wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa przez środowisko sędziowskie.

Przed głosowaniem poseł Borys Budka z Platformy Obywatelskiej powiedział, że – według niego – mamy do czynienia ze zderzeniem dwóch wizji wymiaru sprawiedliwości i zaatakował ustawy prezydenckie.

Panie pośle, wylał pan tu przed chwilą masę jadu, ale można dzisiaj zapytać pana, gdzie pan był w ciągu ostatnich lat 
– odpowiedział Budce wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Gdzie byliście, jak krzywdzono ludzi? Afera reprywatyzacyjna. Co pan zrobił wówczas? Gdzie byliście, jak okradano tysiące ludzi w Amber Gold? Co pan zrobił jako minister sprawiedliwości? Gdzie pan był, jak okradano Polaków z VAT? 
– pytał Wójcik.

Jak podkreślał, KRS powinna być zreformowana, bo „kilka tygodni temu pokazała, do czego jest zdolna”. 

Zatrzymała ponad 250 osób, które miały trafić do wymiaru sprawiedliwości, a wy stanęliście po jej stronie. My stoimy po stronie narodu, wy korporacji 
– powiedział Wójcik nawiązując do decyzji KRS ws. asesorów sądowych. Jak dodał, KRS dała „znakomity argument” za tym, by ją zreformować.

Wiceminister sprawiedliwości podkreślił też, że to za czasów PO sędziowie byli „na telefon”. 

To w waszych czasach się działo, nie w naszych, nie kiedy jest dobra zmiana i dlatego będziemy reformowali wymiar sprawiedliwości 
– podkreślił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zwołują szczyt ws. Brexitu

symbole UE i Wielkiej Brytanii / freeimage4life CC0 1.0

  

Szef KE Jean-Claude Juncker poinformował dziś wieczorem, że w związku ze zdecydowanymi postępami w negocjacjach ws. Brexitu zarekomendował przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi zwołanie specjalnego szczytu UE w tej sprawie.

Wcześniej brytyjska premier Theresa May ogłosiła, że jej rząd kolektywnie poparł przyjęcie proponowanego tekstu umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.[polecam:http://input.niezalezna.pl/245651-premier-wielkiej-brytanii-zdradza-szczegoly-brexitu-jest-juz-umowa-wyjscia-z-unii-europejskiej]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl