Wiceminister do PO: Stoicie po stronie korporacji

Michał Wójcik, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości / fot. Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl

  

– My stoimy po stronie narodu, wy korporacji – zwrócił się w sejmie do polityków Platformy Obywatelskiej wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Do wymiany zdań doszło przed głosowaniem w sprawie projektu noweli ustawy o KRS autorstwa PO, który ostatecznie został w głosowaniu odrzucony. Platforma proponowała utrzymanie wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa przez środowisko sędziowskie.

Przed głosowaniem poseł Borys Budka z Platformy Obywatelskiej powiedział, że – według niego – mamy do czynienia ze zderzeniem dwóch wizji wymiaru sprawiedliwości i zaatakował ustawy prezydenckie.

Panie pośle, wylał pan tu przed chwilą masę jadu, ale można dzisiaj zapytać pana, gdzie pan był w ciągu ostatnich lat 
– odpowiedział Budce wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Gdzie byliście, jak krzywdzono ludzi? Afera reprywatyzacyjna. Co pan zrobił wówczas? Gdzie byliście, jak okradano tysiące ludzi w Amber Gold? Co pan zrobił jako minister sprawiedliwości? Gdzie pan był, jak okradano Polaków z VAT? 
– pytał Wójcik.

Jak podkreślał, KRS powinna być zreformowana, bo „kilka tygodni temu pokazała, do czego jest zdolna”. 

Zatrzymała ponad 250 osób, które miały trafić do wymiaru sprawiedliwości, a wy stanęliście po jej stronie. My stoimy po stronie narodu, wy korporacji 
– powiedział Wójcik nawiązując do decyzji KRS ws. asesorów sądowych. Jak dodał, KRS dała „znakomity argument” za tym, by ją zreformować.

Wiceminister sprawiedliwości podkreślił też, że to za czasów PO sędziowie byli „na telefon”. 

To w waszych czasach się działo, nie w naszych, nie kiedy jest dobra zmiana i dlatego będziemy reformowali wymiar sprawiedliwości 
– podkreślił.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jak Platforma traktuje uczestniczkę Powstania Warszawskiego? „Wykorzystano ją do politycznej hucpy”

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Opozycja usiłuje grać protestującymi w Sejmie RP rodzicami osób niepełnosprawnych. W politycznej walce posłużyli się również bohaterką Powstania Warszawskiego, panią Wandą Traczyk-Stawską. Według posła Marcina Horały niedawne wystąpienie Grzegorza Schetyny tylko to potwierdziło. – To pokazuje, że zacna starsza osoba, ale też uczestniczka Powstania Warszawskiego została potraktowana czysto instrumentalnie, wykorzystana przez Platformę do pewnej hucpy politycznej – powiedział w rozmowie z niezalezna.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała.

Grzegorz Schetyna zaliczył podczas spotkania w Koszalinie spektakularną wpadkę. Chciał zaatakować PiS mówiąc o niewpuszczeniu do sejmu pani Wandy Traczyk-Stawskiej. Okazało się jednak, że nie wie o kim mówi.

O komentarz poprosiliśmy posła PiS Marcina Horałę.

Poseł Platformy nie dość, że nie wystąpił skutecznie o przepustkę dla niej, podprowadził ją przed Sejm, by sprokurować taki obrazek do telewizji, że do sejmu nie zostaje wpuszczona starsza pani. Natomiast jak bardzo zależy Platformie na tej osobie, czy jak wielkim szacunkiem ją obdarza pokazuje to, że nawet Grzegorz Schetyna nie pamięta o kogo chodzi

– powiedział nasz rozmówca.

Polityk jasno powiedział o co tak naprawdę chodziło.

To jest zupełnie nieistotne, bo nie o uczestniczkę powstania chodziło, tylko o wyprodukowanie jakiegoś newsa, gdzie pozostała część Platformy używa tej pani zupełnie instrumentalnie i można tylko współczuć jej tej sytuacji, na jaką ją Platforma Obywatelska naraziła

– dodał.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl