Kryzys wiechy

  

W psychologii znane jest zjawisko kryzysu wiechy, zwane też kryzysem szczytu. Gdy surowa konstrukcja domu jest skończona, budowniczowie na znak tego na jego szczycie zawieszają wiechę. Ale to dopiero połowa roboty. Druga część jest dużo bardziej żmudna i wymaga większych umiejętności.

Dlatego też ci, którzy budowali dom, raczej go nie wykańczają, a czyni to inna ekipa. Jedni i drudzy inaczej się organizują i motywują. Inwestor, który czuwa nad całością projektu, musi wychwycić objawy kryzysu, by przy skończonym etapie umieć zmienić drużynę, nadać nowe cele. Obecny rząd był idealny na czas budowy nowej konstrukcji politycznej Polski. Nie trzeba wielkiej przenikliwości, by zauważyć narastanie spekulacji o zmianach, które wynikają z wewnętrznych konfliktów w samej ekipie rządzącej i otwartego konfliktu z prezydentem. Ekipa, która rządziła Polską, doszła do szczytu budowli i teraz czeka ją praca jeszcze cięższa. Dlatego potrzebne są zmiany. Za cały projekt odpowiada Jarosław Kaczyński i to jego głos musi być decydujący w nowym rozdaniu. Podskórna wojna toczona z nim również przez część prawicowego zaplecza nie jest wojną frakcyjną, ale osłabianiem całej formacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Wbrew kampanii nienawiści PO

  

Koalicja PiS z Bezpartyjnymi Samorządowcami w dolnośląskim sejmiku to świetna wiadomość. Okazało się, że próba narzucenia przez PO strategii, by bez względu na koszty dla kraju walczyć z PiS, została odrzucona. Samorządowcy postanowili oprzeć się ogromnej presji współczesnej targowicy i zawrzeć porozumienie, które pozwoli im uczynić wiele dobrego dla regionu.

Wygodniej byłoby w sojuszu z PO – „Wyborcza”, TVN i niemieckie media w Polsce rozpływałyby się nad ich odpowiedzialnością. Teraz powielają obrzydliwe słowa Schetyny o „korupcji politycznej” i „przekupstwie”. Tyle że to PO kupczyła stanowiskami w samorządzie, ale wobec wizji rozwoju Dolnego Śląska, jaką można realizować z PiS, była bezradna. I to tę wizję wybrali samorządowcy. Porozumienie obejmuje rozbudowę sieci dróg ekspresowych, obniżenie podatku miedziowego o 15 proc., walkę ze smogiem, wsparcie i rozbudowę szpitali, fundusze na opiekę nad zabytkami, rozbudowę i tworzenie centrów sportowych oraz powstanie grupy roboczej, której zadaniem będzie przeanalizowanie aktów prawnych dotyczących samorządów. Okazało się, że da się współpracować ponad podziałami politycznymi, wbrew kampanii nienawiści POstkomuny.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl