Napad na bank w Katowicach. Policja poszukuje sprawcy

/ policja.pl

  

Katowicka policja poszukuje sprawcy napadu na placówkę bankową w tym mieście. Zamaskowany mężczyzna dziś po południu zastraszył pracowników i skradł nieustaloną jeszcze kwotę pieniędzy.

Aspirant sztabowy Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji poinformował, że napad miał miejsce w placówce bankowej przy ul. Chorzowskiej.

Jedna osoba weszła do placówki, zastraszyła personel przedmiotem przypominającym broń i skradła nieustaloną kwotę pieniędzy – powiedział Jachimczak.

Jej wartość, a także inne okoliczności zdarzenia ustala grupa dochodzeniowo-śledcza katowickiej policji.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ukraińska armia strzela z Javelinów

/ flickr.com

  

Ukraińska armia przeprowadziła we wtorek pierwsze strzelania z użyciem amerykańskich pocisków przeciwczołgowych Javelin - oświadczył prezydent Petro Poroszenko. Zapewnił, że jest to uzbrojenie obronne i zostanie użyte tylko w odpowiedzi na atak Rosji.

„Jestem przekonany, że od dziś możliwości bojowe ukraińskich sił zbrojnych i oddziałów artyleryjskich znacząco wzrosną” - powiedział Poroszenko w udostępnionym na Facebooku nagraniu wideo z relacją z ćwiczeń.

Szef państwa podkreślił, że Ukraina nie będzie używała broni z USA do celów ofensywnych. „Jest to uzbrojenie obronne i zostanie ono zastosowane jedynie w przypadku ataku Federacji Rosyjskiej na pozycje ukraińskich wojsk” - zadeklarował.

„Zastosowanie bojowe Javelina, który atakuje najmniej chronioną część czołgu, od góry, udowodniło niezwykle wysoką efektywność tej broni” - powiedział Poroszenko po ćwiczeniach.

Rząd USA zapowiadał już w grudniu ub.r., że dostarczy Ukrainie broń defensywną. Poroszenko mówił wówczas, że amerykańska broń posłuży do "ochrony ukraińskich żołnierzy i cywilów". Moskwa natomiast oświadczyła, że przyczyni się to jedynie do podsycenia walk we wschodniej Ukrainie.

Na początku marca Departament Stanu USA zawiadomił Kongres, że zamierza sprzedać Ukrainie przeciwpancerne pociski kierowane Javelin i ich wyrzutnie o wartości 47 mln dolarów. W liście do Kongresu Departament Stanu informował, że plany dotyczą sprzedaży 37 wyrzutni ze stanowiskami dowodzenia oraz 210 pocisków.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl