Napad na bank w Katowicach. Policja poszukuje sprawcy

/ policja.pl

  

Katowicka policja poszukuje sprawcy napadu na placówkę bankową w tym mieście. Zamaskowany mężczyzna dziś po południu zastraszył pracowników i skradł nieustaloną jeszcze kwotę pieniędzy.

Aspirant sztabowy Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji poinformował, że napad miał miejsce w placówce bankowej przy ul. Chorzowskiej.

Jedna osoba weszła do placówki, zastraszyła personel przedmiotem przypominającym broń i skradła nieustaloną kwotę pieniędzy – powiedział Jachimczak.

Jej wartość, a także inne okoliczności zdarzenia ustala grupa dochodzeniowo-śledcza katowickiej policji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Białostockie Centrum Onkologii kupi sprzęt

/ onkologia.bialystok.pl

  

Białostockie Centrum Onkologii dostanie 5,3 mln zł z UE z regionalnego programu operacyjnego na zakup nowoczesnego sprzętu do leczenia pacjentów, m.in cyfrowego mammografu. Dotację przyznał zarząd województwa podlaskiego.

Szpital ma kupić np. cyfrowy mammograf z funkcją tomosyntezy i mammografii, stół do biopsji stereotaktycznej piersi, cyfrowy aparat RTG ze stołem cyfrowym, system stereotaktycznej biopsji prostaty i aparat do znieczuleń.

Zakup tych urządzeń na potrzeby Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Oddziału Onkologii Klinicznej ma skutkować lepszą diagnostyką i leczeniem nowotworów, wdrożeniem "mniej inwazyjnych i precyzyjnych technologii medycznych" – poinformował w komunikacie po obradach zarządu województwa urząd marszałkowski w Białymstoku. Cała inwestycja ma kosztować 6,3 mln zł.

"Celem projektu jest podniesienie jakości i zniwelowanie różnic w dostępie do świadczeń medycznych z zakresu diagnostyki nowotworowej raka piersi, prostaty i płuc. Dzięki nowym technologiom będzie możliwe wykonywanie procedur, które do tej pory nie były stosowane w jednostkach ochrony zdrowia w naszym regionie"

– poinformowała rzeczniczka Białostockiego Centrum Onkologii Monika Mróz.

Projekt będzie realizowany od grudnia 2018 do połowy czerwca 2019 r. Jednym z jego efektów ma być także to, że dzięki mniej inwazyjnej diagnostyce i leczeniu więcej pacjentów będzie mogło być leczonych i rehabilitowanych ambulatoryjnie, a nie w ramach hospitalizacji – można przeczytać w opisie projektu BCO. Ma to – jak podkreśla szpital – zarówno poprawić wyniki leczenia i jakość życia pacjentów, jak i ograniczać koszty szpitala związane z hospitalizacją.

Białostockie Centrum Onkologii podkreśla, że nowy sprzęt pozwoli na innowacyjną diagnostykę: mammografię spektralną, biopsję fuzyjną MRI (rezonansu magnetycznego) i USG w diagnostyce raka prostaty oraz biopsję stereotaktyczną piersi – czyli takie możliwości, z których pacjenci BCO nie mogli korzystać dotychczas – podano w opisie projektu.

"Biopsja stereotaktyczna piersi pod kontrolą mammografii jest skuteczną metodą oceny podejrzanych mikrozwłóknień i zmian niewidocznych w USG w ramach programu przesiewowego raka piersi"

– napisano w projekcie. Szpital podkreśla także, że biopsja prostaty z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego daje szanse na precyzyjne diagnozowanie raka tego gruczołu i jego lokalizację.

Białostockie Centrum Onkologii podkreśla, że zakupy sprzętu są kolejnymi w ramach rozwoju placówki, która jest jedynym leczącym chorych na raka szpitalem w regionie. Szpital podlega samorządowi województwa podlaskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl