Petru znalazł nieoczekiwanego sojusznika. Lidera Nowoczesnej wspiera Verhofstadt

/ Zrzut ekranu z youtube.com/TV Republika

  

„Powodzenia Ryszardzie Petru w twoich wysiłkach na rzecz zjednoczenia opozycji przeciwko manipulacjom PiS w prawie wyborczym” – napisał na Twitterze lider ALDE w Parlamencie Europejskim i były premier Belgii Guy Verhofstadt.

Guy Verhofstadt, przewodniczący liberalnej grupy ALDE w Parlamenice Europejskim, a zarazem jeden z najbardziej zaciekłych krytyków polskiego rządu, który obraził niedawno w skandalicznych słowach uczestników Marszu Niepodległości, udzielił na Twitterze poparcia liderowi Nowoczesnej.

Przypomnijmy, że dzisiejsze porozumienie PO i Nowoczesnej, dotyczące Rafała Trzaskowskiego zaskoczyło... wiceszefową partii Ryszarda Petru. Katarzyna Lubnauer stwierdziła, że wspólne poparcie kandydatury Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta Warszawy nie było z nią w ogóle uzgadniane.

Również Piotr Misiło przyznał, że o porozumieniu obu partii dowiedział się... z mediów.

Katarzyna Lubnauer i Piotr Misiło to rywale Ryszarda Petru w ubieganiu się o funkcję lidera Nowoczesnej. Dwudniowa konwencja partii, podczas której delegaci wybiorą przewodniczącego i zarząd, a także Radę Krajową, odbędzie się 25 i 26 listopada w Warszawie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sprawa zwrotu wraku Tu-154M w Strasburgu. Wyrażono nadzieję wobec działań Rosji

Wrak Tu-154M / faktysmolensk.gov.pl

  

Mam nadzieję, że strona rosyjska rozpocznie z nami i mediatorem wyznaczonym przez Radę Europy prace nad implementacją rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego RE dotyczącego zwrotu Polsce wraku rozbitego pod Smoleńskiem samolotu Tu-154M - powiedział dziś w Strasburgu szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Według biura prasowego MSZ dzisiejsze rozmowy Czaputowicza z sekretarzem generalnym Rady Europy Thorbjoernem Jaglandem dotyczyły m.in. "możliwych sposobów reformy i wzmocnienia organizacji w obliczu aktualnych wyzwań politycznych i finansowych oraz oceny sytuacji politycznej w Europie".[polecam:https://niezalezna.pl/240312-rada-europy-przyjela-rezolucje-ws-zwrotu-wraku-tu-154m-to-najwazniejsze-zapisy-dokumentu]

Ponadto, jak zaznaczono w komunikacie, minister Czaputowicz podkreślił znaczenie, jakie Polska przywiązuje do "pełnej implementacji niedawno przyjętej rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy wzywającej Rosję do niezwłocznego zwrotu wraku samolotu Tu-154M".

- Mam nadzieję, że strona rosyjska w dojrzały sposób podejdzie w końcu do tej sprawy i rozpocznie z nami i mediatorem wyznaczonym przez Radę Europy prace nad implementacją tej rezolucji

– podkreślił, cytowany w komunikacie MSZ, szef polskiej dyplomacji.

12 października Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję wzywającą Rosję do zwrotu stronie polskiej wraku Tu-154M, który 10 kwietnia 2010 r. rozbił się pod Smoleńskiem. Rezolucja daje Rosji rok czasu na zwrot wraku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl