Petru znalazł nieoczekiwanego sojusznika. Lidera Nowoczesnej wspiera Verhofstadt

/ Zrzut ekranu z youtube.com/TV Republika

„Powodzenia Ryszardzie Petru w twoich wysiłkach na rzecz zjednoczenia opozycji przeciwko manipulacjom PiS w prawie wyborczym” – napisał na Twitterze lider ALDE w Parlamencie Europejskim i były premier Belgii Guy Verhofstadt.

Guy Verhofstadt, przewodniczący liberalnej grupy ALDE w Parlamenice Europejskim, a zarazem jeden z najbardziej zaciekłych krytyków polskiego rządu, który obraził niedawno w skandalicznych słowach uczestników Marszu Niepodległości, udzielił na Twitterze poparcia liderowi Nowoczesnej.

Przypomnijmy, że dzisiejsze porozumienie PO i Nowoczesnej, dotyczące Rafała Trzaskowskiego zaskoczyło... wiceszefową partii Ryszarda Petru. Katarzyna Lubnauer stwierdziła, że wspólne poparcie kandydatury Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta Warszawy nie było z nią w ogóle uzgadniane.

Również Piotr Misiło przyznał, że o porozumieniu obu partii dowiedział się... z mediów.

Katarzyna Lubnauer i Piotr Misiło to rywale Ryszarda Petru w ubieganiu się o funkcję lidera Nowoczesnej. Dwudniowa konwencja partii, podczas której delegaci wybiorą przewodniczącego i zarząd, a także Radę Krajową, odbędzie się 25 i 26 listopada w Warszawie.

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Suski o decyzji ws. sędziego Topyły

/ fot. Telewizja Republika

– Jeśli będziemy mieć sędziów, którzy się łaszczą nawet na 50 złotych, to wyroki będą kupowane; sędziowie to powinni być ludzie kryształowi, nieskazitelni – podkreślił szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

Sąd Najwyższy uniewinnił w sprawie dyscyplinarnej sędziego Mirosława Topyłę od zarzutu kradzieży 50 zł. Tym samym SN zmienił wyrok sądu dyscyplinarnego I instancji, który usunął Topyłę ze stanu sędziowskiego w związku z tym zarzutem.

Marek Suski komentując ten wyrok w TV Republika, podkreślił, że „wszędzie się uznaje, że w wymiarze sprawiedliwości szczególnie sędziowie to powinni być ludzie kryształowi, nieskazitelni”.

Jak będziemy mieć uczciwych sędziów, to będziemy mieć sprawiedliwe sądy 
– stwierdził. 

Jak będziemy mieć takich sędziów, którzy się nawet na 50 złotych łaszczą, to wyroki będą po prostu kupowane 
– podkreślił szef gabinetu politycznego premiera.

W ocenie ministra ta sytuacja to „kolejny dowód” na konieczność naprawy wymiaru sprawiedliwości poprzez reformę. 

To musi być proces długotrwały, bo nie da się tego zrobić jednym cięciem 
– ocenił. – Jeżeli my tego nie zrobimy, to nikt tego nie zrobi, bo poza PiS nie ma żadnej siły politycznej, która chce naprawy państwa, w tym naprawy sądownictwa – zaznaczył Marek Suski.

Źródło: PAP, niezalezna.pl, TV Republika

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl